dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

19. nedēļas kopsavilkums


19. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Aivars Svirido (Latvijas Gāze) – 50 (sezonas rekords)

1.līga: Kaspars Rubenis (MATTHAI/Emerald) - 35

2.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent) - 27

3.līga: Nauris Metnieks (RCK) - 32

Pretendentu līga: Francis Ķeirāns (Rīgas brīvostas pārvalde) - 26

+35 grupa: Dins Ušvils (Nexum/Danone) - 34

Elites grupa

+++ LMT-Mihalkovo – otrajā aplī turpina spēlēt ļoti veiksmīgi. Šoreiz viesos ļoti asā spēlē beigās noturēja nelielu pārsvaru pār „Swedbank”. Izskatās, ka kopā ar „Swedbank” un Ķekavu sadalīs 4. līdz 6. vietu.

++ Heliotherm/Ķekava – izcīnīja divas uzvaras pret komandām, kuras cīnās par tikšanu play-off. Pateicīgs spēļu kalendārs, lai play-off ceturtdaļfinālā nodrošinātu pat sava laukuma priekšrocības.

+ Cavendish/San B – minimāla uzvara viesos pār „Rīgas satiksme/AKC”. Vajadzētu kopvērtējumā nosargāt trešo vietu.

--- Rūja un Dēli – joprojām šajā gadā bez uzvarām. Šajā nedēļā piedzīvoti divi zaudējumi. Ar visiem galvenajiem favorītiem gan izspēlēts.

--Swedbank – beigās divi garām aizmesti tālmetieni varēja atnest uzvaru pret tabulā blakus esošo LMT. Netrapīja divi no komandas līderiem. Banķieriem gan pārsvars pār LMT divu spēļu summā, kam arī var būt liela nozīme.

-Rīgas satiksme/AKC – uzvarot, „Cavendish” varēja garantēt vietu play-off. Minimālais zaudējums pagaidām to neļāva.

20. spēļu nedēļā uzmanības centrā „Heliotherm/Ķekava” savā laukumā uzņems šogad nezaudējušo „Rumbu”, kura alkst revanša par zaudējumu 1.aplī.

1.līga

+++ BK Kubs – viesos uzvarēja 8.vietā esošo „Elsana Pirtnieks”, turpinot cīņu par goda pjedestālu un tikšanu uz pārspēlēm elitē.

++ MATTHAI/Emerald – ļoti viegli tika galā ar pastarīti „Sportland”. Kopvērtejumā ādažnieki panākuši „Tele2”. Savstarpējā spēle vēl priekšā.

+Nexum/Danone – viesos pārspēja daudz problēmu citiem līderiem sagādājušo „Ūpi”. Nākamajā nedēļā ārkārtīgi svarīgs mačs savā laukumā ar „Latvenergo”.

---Sportland – izskatās, ka bez lielām izredzēm uz vietas saglabāšanu 1.līgā. Joprojām tikai viena uzvara pa visu sezonu.

--Ūpis – otrajā aplī uzlabojuši sniegumu, taču joprojām augstāk par priekšpēdējo vietu netiek. Visticamāk, ka arī netiks.

-Tele2 – otrajā aplī turpina spēlēt neveiksmīgi. Pagaidām viena uzvara septiņās spēlēs. Gar degunu var aizslīdēt ne tikai astotā, bet arī devītā vieta.

20.spēļu nedēļā vairākas interesantas un ļoti svarīgas spēles. Gribētos izcelt divas ar „Latvenergo” piedalīšanos. Vispirms viesos pret „Nexum/Danone”, pēc tam mājās ar „Bottomline”. Ļoti iespējams, ka pēc šīs nedēļas pretendentu pulks uz četrinieku būs sarucis.

2.līga

+++ BTS – pēc pašu uzvaras pār Karavīru un pēc BK „Jungent” zaudējuma iepriekšējā vakarā jau nodrošinājuši 2.līgas uzvarētājtitulu. Atlikušās spēles būs gatavošanās play-off kvalifikācijas kārtai.

++ Polārā Zvaigzne – uzvarēja paši, sagaidīja „Inchcape” zaudējumu un nodrošināja vietu top5. Uzdevums skaidrs – jāapsteidz „Zaļā josta”.

+ Zaļā josta – otro reizi šosezon pieveica BK „Jungent”. Un atkal ar triju punktu pārsvaru. Interesanti, ka jau jaunnedēļ komandas tiksies atkārtoti.

---BK Inchcape – februārī zaudēja visas piecas spēles un no diezgan stabilas ceturtās vietas beigās noslīdeja ārpus top5 robežām. Tagad būs jācīnās par vietas nosargāšanu 2.līgā.

--Digital Mind – arī izlaida iespēju iekļūt top5, zaudējot principiālajam sāncensim „Polārajai Zvaigznei”.

-BK Jungent – februāri pabeidza ar bilanci 1-3. Visi trīs zaudējumi tika piedzīvoti pret komandām, kuras iekļuva top5.

20. spēļu nedēļā atkal kalendārs kopā savedis „Zaļo jostu” un BK „Jungent”. „Zaļie” „Jungentam” ir ļoti neērts pretinieks.

3.līga

+++ RCK – pārliecinoši savā laukumā uzvarēja vicelīderi „Hipotēku banku” – 95:80, nodrošinot vietu top5. Lieliskas iespējas izcīnīt vietu uz goda pjedestāla.

++ Ultra – nākamo nedēļu varēs sagaidīt ar mierīgu sirdi. Nebūs jāgaida ziņas no Ādažiem. Pēdējā spēlē pietika ar neizšķirtu mačā ar VCG „ekspertiem”. No zaudējuma „Ultru” paglāba arī pašu „ekspertu” nesavaldība pēdējās sekundēs. Vieta top5 ir nodrošināta.

+ DSV – uzvarēja „E.Daniševska biroju” neatstājot savu likteni iekļūšanai top5 citu rokās. Jāsakoncentrē visi spēki trešās vietas nosargāšanā.

---E.Daniševska birojs – pašu zaudējums un galveno konkurentu rezultāti vienu spēli pirms 2.apļa beigām, atstājuši komandu ārpus top5 sliekšņa.

--Hipotēku banka – otrais zaudējums pēc kārtas iedragājis cerības uz uzvaru līgā. Tagad jācer, ka „Lapenieki” kādā spēlē piedzīvos zaudējumu.

-Baltezers – pēc zaudējuma BK „Ķekari” atkāpušies uz pēdējo vietu kopvērtējumā.

20.spēļu nedēļā tiks publicēts 3.apļa kalendārs un izspēlēta atliktā spēle starp Baltezeru un „E.Daniševska biroju”.

Pretendentu līga

+++ BK Baldone – uzvarēja tuvākos konkurentus BK „Grifs AG”, faktiski nodrošinot uzvaru kopvērtējumā. Atlikušajās četrās spēlēs pietiek ar vienu neizšķirtu.

++ AF1 – uzvarēja „Pronets.lv/VC11”, nodrošinot vietu top5. Tur ar Ķekavu būs jāsadala 4.vieta, kas dos iespējas paspēkoties ar 3.līgas 7.vietas ieguvējiem.

+ RXG/Ķekava – paši zaudēja, bet pateicoties „AF1” uzvarai, iekļuva top5.

---Pronets.lv/VC11 – jau pirmajā puslaikā „iekrāja” mīnusus pret „AF1”, zaudējot un paliekot atpalicēju grupā.

--SIA L&T – pēc zaudējuma brīvostai komanda izkāra balto karogu, aizbildinoties ar spēlētaju trūkumu. 3.apļa spēlēs komanda nepiedalīsies. DAL gan dod iespēju komandai pārdomāt un izspēlēt atlikušās četras spēles.

-BK Grifs AG – zaudējums Baldonei samazināja jau tā nelielās cerības uz cīņu par uzvaru līgā.

20.spēļu nedēļā netiks aizvadīta neviena spēle.

+35 grupa

+++ Corporate Solutions – pēc uzvaras pār pašreizējiem čempioniem „Velvetu” nodrošināja uzvaru regulārajā turnīrā.

++ LVM – uzvara pār 2.apli ļoti veiksmīgi aizvadošo „RPP/Varu Lat” neļāva pakāpties kopvērtējumā, tomēr atlikušo spēļu kalendārs ir cerīgs pozīciju uzlabošanai.

+ Lapmežciems – izcīnīja divas uzvaras, turpinot cīņu par labāku vietu pirms play-off spēlēm.

---SSB Jūrmala – strauji tuvojas palikšanai ārpus play-off turnīra. Otrajā aplī joprojām nav izcīnīta neviena uzvara. „Danone/Arčers” gan kopvērtējumā var noķert.

--RPP/Varu Lat – ar aktīvu un skaļu vainīgo meklēšanu nespējā uzvarēt LVM un pārtrauca savu četru uzvaru sēriju. Labas iespējas regulāro turnīru pabeigt sestajā vietā.

-Danone/Arčers turpina balansēt uz naža asmens. Uzvarēt Ulbrokā šoreiz nesanāca. Galvenais uzdevums būtu 8.vietas nosargāšana, jo tikt uz septīto būs ļoti sarežģīti.

20.spēļu nedēļā tikai divas spēles, no kurām interesantākā varētu būt „Rīgas satiksme/AKC” un Stopiņu tikšanās.

„Melnais” saraksts

-Igors Golovka (LMT-Mihalkovo) – tehniskā piezīme

-Madars Vārna (Swedbank) – tehniskā piezīme

-„VCG ekspertu grupa” – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2013./14. gada SPORT2000 elites grupas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Ģirts Spēlmanis (Mārupe/SPORT2000) - 66/53 (80,3%)
krown.lv