dubultamatieru līga

Jaunumi

20. nedēļas kopsavilkums


20. spēļu nedēļa

Aizvadītas 19 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze) - 35

1.līga: Agris Blaubuks (BK Kubs) - 38

2.līga: K.Veiders (Jungent), R.Tralmaks (P.Zvaigzne) - 21

3.līga: Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) - 27

+35 grupa: Edgars Lapa (Corporate Solutions) - 30

Elites grupa

+++ Heliotherm/Ķekava – pielika punktu „Rumbas” astoņu uzvaru sērijai. Atlikušās trīs spēles ir pret tabulā zemāk stāvošām komandām, kas Ķekavu izvirza galvenā favorīta statusā cīņā par 4.vietu.

++ Sport 2000 – kā allaž sasparojas pirms regulārā turnīra finiša, balansējot uz play-off zonas robežas. Pierādīja, ka savācos labu sastāvu var uzvarēt gandrīz jebkuru. Pēc zaudētiem punktiem šobrīd ieņem 8.pozīciju.

+ Latvijas Universitāte – studenti pēdējās sekundēs nospēlēja daudz veiksmīgāk, sagādājot otro zaudējumu otrajā aplī „LMT-Mihalkovo”. LU visa cīņa par play-off vēl priekšā.

--- LMT-Mihalkovo – diezgan negaidītais zaudējums studentiem komandu atmetis uz sesto pozīciju, kam šobrīd ceturtdaļfinālā pretiniekos vajadzetu dot „Cavendish/San B”. Iespējams, ka tas nav sliktākais variants.

--Cavendish/San B – otrais zaudējums pēdējās divās spēlēs ļāvis tuvākajiem konkurentiem pietuvoties līdz vienas uzvaras attālumam. Svarīgākā spēle varētu būt pret „Swedbank”.

-Rūja un Dēli – joprojam otrajā aplī bez uzvarām. Uzvara pār „Rīgas satiksmi” būtu krietni palielinajusi izredzes tikt play-off. Šogad cerības izskatās diezgan mazas.

21. spēļu nedēļā uzmanības centrā būs cīņa par tikšanu play-off – „Sport2000” uzņems „Rūja un Dēli”.

1.līga

+++ BA Turība-2 – nedēļas ietvaros izcīnīja divas uzvaras. Lai kļūtu par 1.līgas uzvarētājiem, atlikušajās trijās spēlēs jāizcīna viena uzvara.

++ Nexum/Danone – pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pār „Latvenergo” un pēc „Bottomline” punkta zaudēšanas šobrīd atrodas dalītā otrā – trešajā vietā.

+ BK Kubs – paši uzvarēja Salaspili, bet pēc „Latvenergo” neveiksmēm, spēja atgriezties labāko četriniekā. „Kubiešiem” arī ļoti labs kalendārs pozīciju noturēšanai.

---Latvenergo – sāpīga nedēļa – neizšķirts un zaudējums. Šobrīd atstājuši pārspēļu zonu. Spēle ar ceturtajā vietā esošo BK „Kubs” vēl priekšā.

--Carnikava – zaudējums līdervienībai Turībai joprojām neļauj atrasties augstāk par septīto vietu. Ceturtās vietas izcīnīšana šādā kopvērtējuma situācijā būtu milzīgs panākums.

-BK Salaspils/BTA – salaspilieši līdzīgā situācijā kā Carnikava. Nākamajā nedēļā abas komandas tiksies savā starpā. Zaudētājiem cerības uz tikšanu elite būs zudušas.

21.spēļu nedēļā uzmanības centrā būs augstāk minētais mačs starp BK „Salaspils/BTA” un Carnikavu. Paklupt pret turnīra lejasgala komandām nedrīkst pirmajās piecās vietās esošās vienības.

2.līga

++ Polārā Zvaigzne – daudziem par lielu pārsteigumu pieveica 2.līgas nu jau čempionu godā esošos BTS. Kopvērtējumā panākuši „Zaļo jostu”, ar kuru cīnās par ceturto vietu.

+ BK Jungent – beidzot ar trešo piegājienu pieveica tik ļoti neērto „Zaļo jostu”. Nākamnedēļ vēl viens neērts pretinieks – „Polārā Zvaigzne”.

--BTS – tā kā šīs komandas saknes ir meklējamas Kurzemes pusē un daļa komandas līderu tur arī dzīvo, tad komandas sastāvs uz konkrēto spēli lielā mērā ir atkarīgs no pretinieku ieņemtās vietas turnīra tabulā. Acīmredzot „polārie” netika novērtēti kā draudīgs spēks. Kopvērtejumā gan šis zaudējums pilnīgi neko neietekmēja.

-Zaļā josta – „Polārā Zvaigzne” „zaļos” ir panākusi kopvērtējumā. Pagaidām abi konkurenti sacentīsies neklātienes cīņā.

21. spēļu nedēļā BK „Jungent” mēģinās revanšēties par 2.aplī piedzīvoto zaudējumu „Polārajai Zvaigznei”.

3.līga

+ Baltezers – otro apli noslēdza ar uzvaru savā laukumā, kas par punktu ļāva apsteigt BK „Ķekari” un SC „Upesciems”. Ar galvenajiem konkurentiem mači vēl priekšā.

-E.Daniševska birojs – sagrāvei pret Baltezeru būs tālejošas sekas cīņā par 6.-7. vietu ar VCG „ekspertiem”.

21.spēļu nedēļā sāksies top5 cīņas. RCK uzņems „Hipotēku banku”, bet „Lapenieki” „Ultru”.

Pretendentu līga

21.spēļu nedēļā arī sāksies top5 cīņas. Tiesa, tikai viena spēle. Vicelīderi BK „Grifs AG” mēģinās revanšēties par 2.aplī piedzīvoto zaudējumu „AF1”.

+35 grupa

++ Corporate Solutions – kā pirmie noslēdza regulāro turnīru un noslēdza to pārliecinoši pirmajā vietā. Tagad jāgaida play-off cīņu pirmā kārta.

+ Rīgas satiksme/AKC – neizšķirts pret augstāk stāvošajiem Stopiņiem ir ieguvums. Uzvara būtu garantējusi pat septīto vietu, bet tagad jāpaseko „Danone/Arčers” pēdējo spēļu veikumam.

--SSB Jūrmala – izskatās, ka jūrmalnieki ir galīgi samierinājušies ar palikšanu ārpus play-off. Uz spēli pret līderiem ieradās vien četru vīru sastāvā. Ja trešdien uzvarēs „RPP/Varu Lat”, tad ir vēl iespēja aizķerties 8.pozīcijā.

-Stopiņi – pēdējā laikā zaudē pārāk daudz punktu tabulas lejasgalā esošajām komandām. Tas var negatīvi atmaksāties ceturtdaļfinālā.

21.spēļu nedēļā centrālais mačs – Lapmežciems uzņems Stopiņus cīņā par augstāku vietu regulārajā čempionātā.

„Melnais” saraksts

-Guntis Lukševics (Rūja un Dēli) – diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

- Kristaps Zeids (BK Baldone) - tehniskā piezīme (no 19. nedēļas)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013. gada 27.martā +35 grupas spēlē starp BK Stopiņi un Lapmežciems abas komandas kopā realizēja 31 tālmetienu, bet Stopiņu komandas spēlētajs Aldis Stivriņš no tālmetienu distances precīzs bija 12 reizes!
krown.lv