dubultamatieru līga

Jaunumi

21. nedēļas kopsavilkums


21. spēļu nedēļa

Aizvadītas 26 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupas: Gatis Gargažins (LMT-Mihalkovo) - 30

1.līga: Svens Niedrītis (Nexum/Danone) - 33

2.līga: Kaspars Kasakovskis (Zaļā Josta) - 31

3.līga: L.Krūmiņš (RCK), S.Skušķis (Ķekari) - 30

Pretendentu līga: Nauris Mazurs (AF1) - 32

+35 grupa: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat) - 31

Elites grupa

+++ Rīgas satiksme/AKC – atveda diezgan negaidītu uzvaru no Ķekavas, kas, ņemot vērā citu spēļu rezultātus, nodrošināja 7.vietu. Play-off kvalifikācijas kārtā viņus gaida tikšanās ar 2.līgas čempioniem BTS.

++ Rūja un Dēli – beidzot izcīnīja pirmo uzvaru šogad, atgriežoties uz play-off pretendentu strīpas. Vai sagaidīsim turpinājumu?

+ LMT-Mihalkovo – pārliecinoši Zaķumuižā sagrāva „ALT Auto”. Lielāks ieguvums gan bija divu galveno konkurentu – „Swedbank” un Ķekava zaudējumi.

--- Sport2000 – pēc zaudējuma „Rūjai” krietni sarežģīja sev dzīvi cīņā par astotnieku. Atlikušajās trijās spēlēs zaudēt nedrīkst.

--Heliotherm/Ķekava – acīmredzot „Rīgas satiksme” ir ļoti neērts pretinieks, jo jau otro reizi šosezon pret šo komandu tika piedzīvota pamatīga sakāve.

-Swedbank – neizmantoja iespēju apspēlēt čempionus. Cīņa par ceturto vietu turpinās

22. spēļu nedēļā pietuvosimies atbildei uz diviem vēl neatbildētiem jautājumiem. Kā komandas sarindosies vietu secībā no ceturtās līdz sestajai? Un, kura no komandām – LU, „Rūja un Dēli” vai „Sport2000” izcīnīs pēdējo vietu play-off turnīrā.

1.līga

+++ BA Turība-2 – ar 77 punktu starpību sagrāva „Elsana Pirtnieks”, pilnīgi un galīgi nodrošinot uzvaru 1.līgā. Studenti var gatavoties play-off kvalifikācijas kārtai.

++ BK Salaspils/BTA – Pierīgas derbijā uzvarēja Carnikavu, saglabājot vēl nelielas cerības uz tikšanu pārspēlēs.

+ Nexum/Danone – no līdergrupas komandām pretī stājās nosacīti spēcīgākais pretinieks. To arī parāda rezultāti. „Neksumieši” no Ādažiem atveda smagu uzvaru. Nākamajā nedēļā ārkārtīgi nozīmīga spēle ar „Bottomline”.

---Carnikava – kļuva par pirmo komandu no lielā septītnieka, kura zaudējusi cerības tikt pārspēlēs. 7.vietu gan neviens vairs neatņems.

--MATTHAI/Emerald – iespējams, ka iespēju pacīnīties par uzvaru ar vienu no vicelīderiem atņēma divas tehniskās piezīmes. Nākamajā nedēļā izšķiroša spēle par 9.vietu ar „Tele2”.

-Ūpis – sacēla vētru 2.apļa sākumā, bet tagad atkal pierimuši. Priekšpēdējā vieta no „Sportalnd” puses nav sevišķi apdraudēta.

22.spēļu nedēļā divi ārkārtīgi svarīgi un interesanti mači – „Nexum/Danone” uzņems „Bottomline”, bet BK „Kubs” „Latvenergo”.

2.līga

+++ Polārā Zvaigzne – uzņēmuši lielisku tempu, apspēlējot vienu pretinieku pēc otra. Šoreiz krita BK „Jungent”. Ļoti nozīmīga būs nākamā spēle pret principiālo sāncensi „Zaļo jostu”.

++ Leifheit – ceturtajā ceturtdaļā ar labu aizsardzību noveda sev labvēlīgā gultnē maču ar „Zaļo jostu”. Nākošajā nedēļā izšķirošā spēle par 2.vietu ar BK „Jungent”.

+ Hanzas SK – otro reizi mēneša laikā savā laukumā pieveica BK „Inchcape”, kas ļāva pietuvoties 6.vietai. Šī pozīcija ļauj izvairīties no pārspēlēm par palikšanu 2.līgā.

---BK Jungent – otro reizi īsā laikā piekāpās „Polārajai Zvaigznei”, pēc ilgiem laikiem noslīdot uz trešo pozīciju. Atgriezties otrajā vietā būs iespēja jau trešdien.

--Zaļā Josta – sāka vareni maču ar „Leifheit”. Tomēr beigām spēka nepietika. Nu jau garām aizsteigušies „Polārā Zvaigzne”.

-C4 – tupinās īsta neveiksmju josla. Pēdējās sekundēs pie neizšķirta pret „Digital Mind” izspēlēja līdz pilnīgi brīvam metienam no groza apakšas. Bumba lidoja secen grozam un tik vajadzīgā uzvara netika izcīnīta. Tagad no nepalikšanas pēdējā vietā var glābt tikai brīnums.

22. spēļu nedēļā cīņa par 2.vietu kopvērtējumā – BK „Jungent” uzņems šosezon jau divas reizes uzvarēto „Leifheit”.

3.līga

+++ RCK – koledžas studenti turpina pārsteigt pozitīvā nozīmē. Šoreiz uzvarēta „Hipotēku banku” un izdevās pacelties uz 3.pozīciju, kura gan būs jānotur.

++ Ultra – piektā vieta pārspēja pirmo – „Lapeniekus”. Reāli aizsniegties līdz pat trešajai vietai.

+ BK Ķekari – turpina mukt no pēdējās pozīcijas. Šoreiz uzvarēja „E.Daniševska biroju”. Pēdējā vieta gan vienas uzvaras attālumā.

---Hipotēku banka – vēl nesenie līderi iestiguši pamatīgā purvā, piedzīvojot trešo neveiksmi pēc kārtas. Neizmantoja lielisku iespēju panākt līderus.

--Lapenieki – diezgan negaidīti un ar lielu starpību piekāpās „Ultrai”. Uzvaras gadījumā būtu soļa attālumā no uzvaras turnīrā.

-E.Daniševska birojs – spēlē ar BK „Ķekariem” atkal izcēlās ar sarunām ar tiesnešiem, kas dažiem šīs komandas pārstāvjiem šķiet neatņemama spēles sastāvdaļa.

22.spēļu nedēļā top5 divas ļoti interesantas spēles – DSV pie sevis uzņems RCK, bet „Ultra” viesosies pie „Hipotēku bankas”.

Pretendentu līga

++ AF1 – īsā laikā otro reizi pārspēja vicelīderi „Grifs AG”. Komanda iekrājusi labu pārsvaru cīņai par vietu pārspēlēs.

+Pronets.lv/VC11 – uzvara pār „32.galapunktu” deva morālu gandarījumu. Augstāk par 6.vietu komanda vairs nevar pakāpties.

--BK Grifs AG – atkārtots zaudējums „AF1” ļāvis pietuvoties vēl nesen tālu esošajai „Teikas Gaismai”.

-32.galapunkts – pārspēt augstāk esošo „Pronetu” tomēr neizdevās.

22.spēļu nedēļā interesantākais solās būt „Teikas Gaismas” un „AF1” duelis.

+35 grupa

+++ SSB Jūrmala – regulāro turnīru pabeidza ar ilgi gaidītu uzvaru. Pārspēti tika „RPP/Varu Lat”. Tagad jūrmalnieku liktenis ir citu komandu rokās. Ja „Danone/Arčers” atlikušajās divās spēlēs izcīnīs kaut vienu neizšķirtu, jūrmalniekiem sezona būs beigusies.

++ Rīgas satiksme/AKC – uz pozitīvas nots noslēdza regulāro turnīru. Pirms pēdējām spēlēm izdevās pat pakāpties uz 6.pozīciju, apsteidzot „RPP/Varu Lat”. Galīgai vietai kopvērtējumā jāsagaida pēdējo spēļu rezultāti.

+ Ex Velvets – pēdējā spēlē jāuzvar „RPP/Varu Lat”, lai noslēgtu regulāro turnīru 2.pozīcijā. Ja tā notiks, tad šis būs ģenerālmēģinājums pirms ceturtdaļfināla, kur abu šo komandu ceļi visticamāk krustosies.

---Danone/Arčers – nonākuši neapskaužamā situācijā. Atlikušajās divās spēlēs pret spēcīgākiem pretiniekiem vajadzīgs vismaz viens neizšķirts.

--RPP/Varu Lat – izcēlās ar rupjību un nesavaldību Bulduros. Rezultātā zaudēta spēle un ļoti iespējams, ka arī sestā vieta kopvērtējumā.

-LVM – pēc zaudējuma „Rīgas satiksmei” kļuva skaidrs, ka augstāk par 5.vietu regulārajā turnīrā tikt neizdosies.

22.spēļu nedēļā noslēgusies regulārais turnīrs. Noskaidrosim, kura komanda finišēs otrā un kurai nāksies samierināties ar palikšanu ārpus play-off sliekšņa.

"Melnais" saraksts

- Kristaps Tretjakovs (Ūpis) - tehniskā piezīme

- Viktors Vasiļenko (Leifheit) - tehniskā piezīme

- Ritvars Stirna (RPP/Varu Lat) - tehniskā + diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

- Edgars Abrams (RPP/Varu Lat) - diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākošā spēle)

- Jānis Utāns (Lapenieki) - tehniskā piezīme

 - Jānis Vuļs (MATTHAI/Emerald) - tehniskā piezīme

- "MATTHAI/Emerald" komandai - tehniskā piezīme

- "E.Daniševska birojs" komandai - 2 tehniskāsAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

1.līgas turnīra BK "Salaspils" 2011./12. gada sezonā sīvi cīnījās par trijnieku, tomēr beigās palika piektie (15-7).
krown.lv