dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

22. nedēļas kopsavilkums


22. spēļu nedēļa

Aizvadītas 26 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Gatis Gargažins (LMT-Mihalkovo) - 33

1.līga: Jānis Silarājs (Latvenergo) - 27

2.līga: A.Žagars (Karavīrs), K.Grīnvalds (HSK) - 27

3.līga: Salvis Skušķis (BK Ķekari) – 34

Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 36

+35 grupa: R.Piliņš (Danone/Arčers), J.Biernis (LVM) - 22

Elites grupa

+++ Cavendish/San B – pēc uzvaras viesos pār „Swedbank” nodrošināja trešo vietu. Atliek sagaidīt komandu, kura finišēs sestā un būs pretinieks play-off ceturtdaļfinālā.

++ Sport2000 – pēc uzvaras pār Ķekavu viss ir pašu rokās. Jāuzvar pēdējās divas regulārā turnīra spēles un 8.vieta būs rokā. Pretinieki gan ir divu dažādu svara kategoriju.

+ LMT-Mihalkovo – ar 19 punktu pārsvaru varētu pat teikt, ka sagrāva regulārā turnīra uzvarētājus „Latvijas Gāzi”, revanšējoties par pēdējo sekunžu zaudējumu pirmajā aplī.

--- ALT Auto – pēc zaudējuma LU saglabā tikai teorētiskas iespējas neizkrist no Elites grupas. Nākošajā nedēļā jāizvada trīs spēles, kuras visas ir jāuzvar.

--Heliotherm/Ķekava – nesagaida play-off mačus labākajā noskaņojumā, jo otro nedēļu pēc kārtas kapitulēja pret komandu, kura cīnās par vietu play-off.

-Latvijas Gāze – piedzīvoja lielākā zaudējuma atkārtojumu, spēlējot Elites grupā. Pirms sezonas „gāzenieki” ar 19 punktiem piekapās „Rumbai”, bet tagad LMT.

Līdz pat pēdējai spēļu kārtai aktuāls jautājums ir komandu vietu sadalījums no ceturtās līdz sestajai. Nedaudz labākā pozīcijā tur ir „LMT-Mihalkovo”. Trīs komandas turpina pretendēt uz 8.vietu. Labākās izredzes ir „Sport2000”, kuri paši uzvarot divas spēles var izcīnīt pēdējo play-off pozīciju, neskatoties uz konkurentu veikumu. LU studentiem jāuzvar pašiem un jācer uz „Sport2000” zaudējumu, bet „Rūja un Dēli” izredzes ir tikai tīri teorētiskas.

1.līga

+++ Bottomline – uzvarēja „Nexum/Danone”, nodrošinot otro vietu noslēguma kopvērtējumā. Pirmo reizi komandai būs iespēja tikt Elites grupā. Pretiniekos visticamāk būs „SEB Banka”.

++ Latvenergo – viesos uzvarēja BK „Kubs” atgriežoties labāko četriniekā. Lai tur arī paliktu pēdējā spēlē obligāti savā laukumā ir jāuzvar Carnikava. Tikt uz goda pjedestāla būs gandrīz neiespējami, jo tad trešajā vietā esošajam „Nexum/Danone” ir jāzaudē „Sportaland”.

+ MATTHAI/Emerald – viesos pieveica „Tele2”, pietuvojoties devītajai vietai. Ja „Tele2” pēdējā spēlē zaudēs „Bottomline”, tad ādažnieki neatkarīgi no no sava veikuma finišēs devītie.

---BK Kubs – pēc zaudējuma „Latvenergo” atstājuši četrinieku un faktiski zaudējuši cerības tikt uz goda pjedestāla. Pēdējā spēlē pašiem jāuzvar Ādažos un jācer, ka „Latvenergo” zaudēs Carnikavai.

--Sportland – pēc zaudējuma „Elsana Pirtnieks” kļuva skaidrs, ka komanda paliks pēdējā, kas nozīmē izkrišanu uz 2.līgu.

-Tele2 – otrā apļa bālais sniegums komandu ir nobīdījis no astotās uz desmito vietu. Pārspēles būs jāspēlē jebkurā gadījumā.

Noslēgsies regulārais turnīrs. Svarīgākais neatbildētais jautājums ir par komandām, kuras izcīnīs trešo un ceturto vietu. Ja „Nexum/Danone” uzvarēs trešdien „Sportland”, tad nodrošinās vietu uz goda pjedestāla, bet dienu vēlāk noskaidrosim, kura komanda būs ceturtā.

2.līga

+++ Leifheit – ar trešo piegājienu šosezon beidzot izdevies pieveikt BK „Jungent”, kas dod labas cerības pirms atlikušajām divām spēlēm izcīnīt otro vietu.

++ C4 – trešo reizi šosezon pieveica BK „Inchcape”. Nākamā nedēļa brīva. Atliek sekot kā veiksies konkurentiem.

+ BTS – tomēr ar nelielu pārsvaru pieveica „Zaļo Jostu”. Jākoncentrējas uz aprīļa sākumu, kad būs jāspēlē play-off mačs ar „Rīgas satiksme/AKC”.

---Zaļā Josta – trešo nedēļu līdzīgi cīnījās ar kādu no trijnieka komandām, tomēr visos mačos nācās zaudēt. Nākamnedēļ pēdējā iespēja aizķerties pārspēļu zonā.   

--BK Jungent – pēc zaudējuma „Leifheit” attālinājušies no otrās vietas. To gan var atgūt uzvarot pēdējā spēlē BTS un cerot, ka „Leifheit” atlikušās divas spēles zaudēs.

-BK Inchcape – piedzīvoja jau sesto zaudējumu pēc kārtas. Vēl februārī pretendēja pat uz trešo vietu, bet tagad jau noslīdējuši uz astoto.

23.spēļu nedēļā „Zaļā Josta” un „Polārā Zvaigzne” cīnīsies par ceturto vietu. „Zaļajiem” der tikai uzvara. Ja ne, tad sezona būs galā.

3.līga

+++ DSV – uzvarēja RCK, atkal atgriežoties trešajā pozīcijā. Zaudēja arī vēl viens no tiešajiem konkurentiem „Ultra”.

++ Hipotēku banka – pēc pēdējo nedēļu neveiksmēm izgāza visas dusmas uz „Ultru” – „+23”. Cīņā par uzvaru līgā gan galvenie favorīti ir joprojām ir „Lapenieki”.

+ VCG ekspertu grupa – pēc uzvaras pār BK „Ķekari” kļuvuši par galvenajiem favorītiem uz 6.vietu, kas ļauj saglabāt vietu 3.līgā bez pārspēlēm.

---RCK – ļoti svarīgā spēlē piekāpās DSV, atkāpjoties uz ceturto pozīciju. Arī vienādu punktu skaita gadījumā priekšroka būs DSV.

--Baltezers – minimālais zaudējums Upesciemam nobīdījis uz pēdējo vietu. Baltezeram attiecībā pret konkurentiem gan viena spēle rezervē.

-Ultra – zaudējums „Hipotēku bankai” attalināja no trešās vietas, bet pārspēļu zona turpat netālu.

23.spēļu labāko pieciniekā pat tiks izspēlēti trīs mači. Teorētiski pēc šīm spēlēm jau varētu uzzināt jaunos čempionus.

Pretendentu līga

+++ AF1 – turpina uzvarēt. Vieta pārspēlēs jau praktiski nodrošināta, tomēr noķert goda pjedestālu ir maz izredzes. Nākošnedēļ būs jātiekas ar šogad vēl neuzvarēto Baldoni.

++ BK Baldone – bez liela sasprindzinājuma turpina gūt pamatīgu punktu ražu un izcīnīt uzvaras. Regulārajā turnīrā palikušas vēl trīs spēles.

+ Lidojošais cirks – ļoti pārliecinoši sagrāva „32.galapunktu”, faktiski nodrošinot 7.vietu kopvērtējumā.

---RXG/Ķekava – izskatās, ka otro gadu pēc kārtas paliks pirmie aiz pārspēļu strīpas.

--Teikas Gaisma – labi, ka sezonas pirmajā daļā iekrāja pārsvaru pār „AF1”. Šīs nedēļas zaudējums samazināja cerības pacīnīties par 2.vietu.

-32.galapunkts – tikai 41 punkts un sagrāve pret „Lidojošo cirku”. No finišu sasniegušajām komandām būs pēdējie.

23. spēļu nedēļā pēdējā laikā ļoti labu sniegumu demonstrējošais „AF1” viesosies pie šogad neuzvarētās Baldones. BK „Grifs AG” uzvaras gadījumā pret „Teikas Gaismu” var nodrošināt 2.vietu.

+35 grupa

+++ Danone/Arčers – izpildīja maksimālo programmu, uzvarot vienu no divām spēlēm, kas ļauj iekļūt astotniekā. Augstāk pakāpties nebija iespējams. Ceturtdaļfinālā debitantus salda dzīve negaida – „Corporate Solutions”.

++ Lapmežciems – uzvara pār „Danone/Arčers” ļāva izcīnīt trešo vietu regulārajā turnīrā, kas pretiniekos deva salīdzinoši vājāku pretinieku.

+ Ex Velvets – bez cīņas nodrošināja otro vietu. Pirmajā kārtā tas pretiniekos dod „RPP/Varu Lat”.

---SSB Jūrmala – cerības, ka „Danone/Arčers” piedzīvos divus zaudējumus nepiepildījās. Jūrmalnieki palika pēdējie, paliekot ārpus play-off spēļu karuseļa.

--Stopiņi – paši nespēlēja, bet Lapmežciema uzvara, lika atkāpties uz ceturto vietu, kas sarežģīs dzīvi ceturtdaļfinālā un veiksmes gadījumā vēl jo vairāk pusfinālā.

-LVM – pirms play-off zaudējuši divas spēles rangā vājākām komandām, kas ar bažām liek sagaidīt jau nākošnedēļ startējošās izslēgšanas spēles.

Nākamajā nedēļā startēs play-off cīņas. Uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā. Pirmie mači tiks izspēlēti trijos no četriem pāriem.

„Melnais” saraksts

-Edijs Balga (Lidojošais cirks) – 2 tehniskās piezīmes

-Raivis Piliņš (Danone/Arčers) – tehniskā piezīme 1.nedēļas spēlē

-Jānis Baumerts (Heliotherm/Ķekava) – tehniskā piezīme

-Mareks Mercs (BK Jungent) – tehniskā piezīme

-Manfreds Brods (SC Upesciems) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Otro vietu 2011./12. gada sezonā 1.līgā izcīnīja komanda BK "Kubs" (17-5).
krown.lv