dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

23. nedēļas kopsavilkums


23. spēļu nedēļa

Aizvadītas 28 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Ģirts Spēlmanis (Swedbank) - 32

1.līga: Svens Niedrītis (Nexum/Danone) - 40

2.līga: Aleksejs Romānovs (Karavīrs) - 27

3.līga: Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) - 27

Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 42

+35 grupa: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat) - 36

Elites grupa

+++ Latvijas Universitāte/Garkalne – vajadzēja pašiem uzvarēt „Rīgas satiksmi” un cerēt, ka sev neko neizšķirošā spēlē „ZRF Rumba” spēs pieveikt „Sport 2000”. Vispirms uzvarēja „Rumba”, bet pēc tam arī paši studenti, iekļūstot izslēgšanas spēlēs, kur gan negaida viegla dzīve.

++ Heliotherm/Ķekava – pēdējā kārtā smaga uzvara pār SEB, kas beigās devā izdevīgo ceturto vietu un ceturtdaļfinālā pretiniekos „LMT-Mihalkovo”.

+ ZRF Rumba – pēc nodrošinātās otrās vietas negulēja uz lauriem, bet nopietni piegāja jebkurai spēlei, kurās arī izšķīrās citu komandu liktenis. Tagad neliela pauze līdz aprīļa vidum.

--- Sport 2000 – pēdējā mačā spēja nokomplektēt teju labākos spēkus pret „Rumbu”. Spēles gaitā atspēlējuši 20 punktu deficītu, tomēr pēdējās divās minūtēs „Rumba” guva septiņus bezatbildes punktus, atstājot „Sport 2000” aiz play-off sliekšņa. „Divtūkšniekiem” ar nelabvēlīgu rezultātu noslēdzās divas citas spēles, kas viņus atbīdīja pat uz desmito vietu.

--Rūja un Dēli – pastāvēja diezgan maz izredžu iekļūt play-off. Lai tur tiktu vajadzēja trim spēlēm noslēgties ar „Rūjai” vajadzīgu iznākumu. Viens no punktiem nepiepildījās. Finišā vienāds punktu skaits ar LU, bet otrajā aplī savstarpēji lielais zaudējums iegāza.

-Swedbank – sapelnīja trīs tehniskās piezīmes un beigās palika pat četratā mačā pret „Rūju”, kurā piedzīvoja zaudējumu. Tā rezultāta „baņķieri” palika sestie ceturtdaļfinālā saņemot pretī „Cavendish/San B”.

Nākošajā nedēļā tiks atklāts play-off turnīrs ar kvalifikācijas kārtas spēli starp diviem principiālākajiem konkurentiem basketbola laukumā – LU un Turību.

1.līga

+++ Nexum/Danone – uzvara pār „Sportland” nodrošināja komandai 3.vietu. Vēlāk izrādījās, ka arī ar zaudējums būtu devis vietu uz goda pjedestāla. Tomēr zaudēt pastarītim nebūtu goda lieta. Pārspēlēs par eliti gan patrāpījies ļoti spēcīgs pretinieks.

++ Latvenergo – neskatoties uz zaudējumu Carnikavai noturējās pārspēļu zonā. Otro gadu pēc kārtas būs iespēja paspēkoties par tikšanu elitē.

+ MATTHAI/Emerald – ar neizšķirtu atņēma vietu pārspēlēs BK „Kubs”. Un arī apsteidza kopvērtējumā „Tele2”, nodrošinot devīto vietu. Pārspēlēs būs jātiekas ar „Polāro Zvaigzni”.

---BK Kubs – īsti nelaimes putni. Neizmantoja Carnikavas dāvanu, nespējot uzvarēt Ādažos. Sezonā trīs neizšķirti un vēl pāris mačos viss izšķīrās pašā galotnē. Palika pirmie aiz pārspēļu zonas.

--Tele2 – pēc pieticīgā snieguma otrajā aplī no astotās vietas noslīdēja uz desmito, kas ir sliktākais starts komandas vēsturē DAL. Jāgaida pārspēļu pretinieki.

-Sportalnd – zaudēja visās otrā apļa spēlēs. Sezona komandai ir noslēgusies. Diemžēl tika pārņemtas priekšgājēju „100% sports” sliktās tradīcijas.

Nākošajā nedēļā viena neko neizšķiroša atliktā spēle starp Carnikavu un „Elsana Pirtnieks”. Abām komandām šī būs sezonas pēdējā spēle.

2.līga

+++ Polārā Zvaigzne – ar neizšķirtu pret „Zaļo Jostu” pietika ceturtās vietas izcīnīšanai. Pārspēlēs pretiniekos būs „MATTHAI/Emerald”. Vēl gan viena spēle regulārajā turnīrā.

++ BTS – pierādīja, ka ar labāko sastāvu šinī līgā ir pārliecinoši spēcīgājie. Pirms play-off spēlēm sava gatavība būs jāparāda arī pret BK „Jungent”.

+ Hanzas SK – pēc uzvaras pār „Digital Mind” pakāpušies uz sesto vietu. Lai to nosargātu pašiem jāuzvar pēdējā mačā „C4” un jācer, ka „Digital” neizcīnīs divas uzvaras.

---Zaļā Josta – trešo apli pabeidza bez uzvarām. Neizšķirts pret „polārajiem” laupīja cerības uz pārspēlēm. „Zaļajiem” sezona ir beigusies.   

--Leifheit – līdzīgi pret BTS spēja noturēties tikai pirmajā spēles daļā. Lai bez problēmām nosargātu otro vietu, pēdējā mačā jāuzvar „Polārā Zvaigzne”.

-BK Inchcape – septītais zaudējums pēc kārtas. Jāmēģina noturēties vismaz devītajā vietā.

24.spēļu nedēļā noslēgsies top5 turnīrs, kur uzzināsim, kuri būs otrie un, kuri trešie – „Leifheit” vai BK „Jungent”.

3.līga

+++ Lapenieki – uzvara pār RCK pietuvinājusi čempiontitulam. Ja jau nākošnedēļ izdosies uzvarēt DSV, tad 1.vieta būs kabatā.

++ Ultra – pēc uzvaras pār DSV kļuvuši par galveno trešās vietas pretendenti. Lai to iegūtu pēdējā spēlē jāuzvar RCK.

+ Baltezers – pēc uzvaras viesos pār VCG atkal atstājuši pēdējo pozīciju. Atstarpe starp astoto un desmito vietu ir tikai viena uzvara.

---DSV – divi zaudējumi krietni iedragājuši cerības ne vien uz trešo, bet arī ceturto vietu. Ja pēdējā spēlē neuzvarēs „Lapeniekus”, tad var palikt arī ārpus pārspēļu zonas.

--RCK – zaudējums „Lapeniekiem” atmetis soli atpakaļ. Uzvara pēdējā spēlē pret „Ultru” var dot trešo vietu.

-E.Daniševska birojs – turpina zaudēt. Septīto vietu gan vajadzetu saglabāt.

24.spēļu nodēļā ļoti iespējams, ka noskaidrosies top5 galīgais vietu sadalījums. „Lapeniekiem” uzvara pār DSV var atnest čempiontitulu, bet RCK un Ultrai trešo vietu.

Pretendentu līga

++ AF1 – tuvojoties pavasarim demonstrēja ar vien labāku sniegumu un demonstrē joprojām, sagādājot pirmo zaudējumu sezonā BK „Baldone”. Būs interesanti, ko iespēs pārspēlēs pret 3.līgas komandu.

+ Rīgas brīvostas pārvalde – otro reizi šosezon pieveica „Lidojošo cirku”, kas ļauj pietuvoties septītajai vietai līdz minimumam.

--BK Baldone – uzvaru sērija pārtrūka pie deviņpadsmit...  

-Lidojošais cirks – piekāpās brīvostai. Šosezon palikusi vēl viena spēle ar „Pronetu”.

24. spēļu nedēļā „AF1” var tupināt savu uzvaru sēriju mačā pret „RXG/Ķekava”.

+35 grupa

+++ RPP/Varu Lat – desmit punktu pārsvaru pār „EX-Velvets” pēc pirmās spēles var uzskatīt par labu rezultātu. Lai gan spēli iesāka ar 13:0, taču cīņas gaitā bija arī mīnusos. Katrā gadījumā emocijas šajā pārī sita augstu vilni – īsta play-off atmosfēra.

++ Lapmežciems – iekrāja tikai četru punktu pārsvaru viesos pret „Rīgas satiksmi”. „Tikai” tāpēc, ka sāncenši bija ieradušies piecu vīru sastāvā. Atbildes spēle pēc nedēļas.

+ Stopiņi – neizšķirts viesos pret LVM nemaz nav sliktākais rezultāts, ja ņem vērā, ka pēc nedēļas spēle savā ierastajā Ulbrokas zālē.

---Ex-Velvets – pašreizējie čempioni nonākuši aizas malā. Izskatījās, ka īsti nav gatavi „RPP/Varu Lat” diktētajam tempam. Otrajā mačā būs jāizdara ļoti daudz desmit punktu deficīta likvidēšanai.

--Rīgas satiksme/AKC – uz play-off cīņām pret Lapmežciemu ierasties piecatā neliecina pret lielu cerību lološanu. Tomēr visu cieņu RS vīriem, kuri saglabā labas iespējas atspēlēties.

-LVM – pret Stopiņiem atbildes spēlē derēs uzvara arī ar viena punkta pārsvaru. Jāspēlē izbraukumā.

Nākamajā nedēļā jau būs zināmi trīs pusfinālisti. Pirmā play-off nedēļa nesusi ļoti interesantus rezultātus, kas dod intrigus pirms atbildes spēlēm.

„Melnais” saraksts

-Jēkabs Bergs (BK Salaspils/BTA) – tehniskā piezīme

-„MATTHAI/Emerald” komandai – tehniskā piezīme

-Viktors Vasiļenko (Leifheit) – tehniskā piezīme

-Normunds Mucenieks (Swedbank) – tehniskā piezīme

-„Swedbank” komandai – 2 tehniskās piezīmes

-Andris Kliests (Rīgas satiksme/AKC) – tehniskā piezīme

Balsojums par mēneša labākajiem spēlētājiem

Elites grupa

Oktobris: Mārtiņš Knostenbergs (Latvijas Gāze)

Novembris: Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze)

Decembris: Aivars Svirido (Latvijas Gāze)

Janvāris: Guntars Strāķis (ZRF Rumba)

Februāris: Reinis Strupovičs (LMT-Mihalkovo)

1.līga

Oktobris: Matīss Rudmiezis (BA Turība-2)

Novembris: Jānis Ābols (Carnikava)

Decembris: Svens Niedrītis (Nexum/Danone)

Janvāris: Bruno Kārlis (Latvenergo)

Februāris: Ēriks Eglītis (Nexum/Danone)

2.līga

Oktobris: Jānis Katkovskis (C4)

Novembris: Aivars Birkovs (BK Jungent)

Decembris: Raitis Vēzītis (BTS)

Janvāris: Kristaps Runts (Leifheit)

Februāris: Mārtiņš Striks (BTS)

3.līga

Oktobris: Jānis Strauts (Lapenieki)

Novembris: Artis Voiteks (DSV)

Decembris: Agris Bileskalns (Baltezers)

Janvāris: Jānis Ņeverovskis (RCK)

Februāris: Lauris Krūmiņš (RCK)

Pretendentu līga

Oktobris: Ivars Strēlis (BK Grifs AG)

Novembris: Artūrs Kramiņš (BK Baldone)

Decembris: Igors Aleksejevs (SIA L&T)

Janvāris: Ivars Strēlis (BK Grifs AG)

Februāris: Igors Aleksejevs (SIA L&T)

+35 grupa

Oktobris: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat)

Novembris: Normunds Feierbergs (Corporate Solutions)

Decembris: Jānis Biernis (LVM)

Janvāris: Andris Liepiņš (RPP/Varu Lat)

Februāris: Oskars Silavs (Stopiņi)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013. gada 27.martā +35 grupas spēlē starp BK Stopiņi un Lapmežciems abas komandas kopā realizēja 31 tālmetienu, bet Stopiņu komandas spēlētajs Aldis Stivriņš no tālmetienu distances precīzs bija 12 reizes!
krown.lv