dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

24. nedēļas kopsavilkums


24. spēļu nedēļa

Aizvadītas 17 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Sandris Vītols (LU/Garkalne) - 23

1.līga: Kristaps Odziņš (Carnikava) - 30

2.līga: D.Delveris (BTS), A.Birkovs (Jungent) - 26

3.līga: Jānis Ņeverovskis (RCK) - 38

Pretendentu līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 44

+35 grupa: Normunds Feierbergs (Corporate Solutions) - 33

Elites grupa

+ BA Turība-2 – pirmo spēli studentu derbijā uzvarēja ar nelielu 2 punktu pārsvaru, lai gan pirmajā puslaikā bija vadībā pat ar 12 punktiem.

-LU/Garkalne – cīņas gaitā no 12 punktu deficīta bija ieguvuši 6 punktu pārsvaru pēdējās minūtēs, tomēr pamanījās to izsēt. Otro maču nāksies sākt ar nelieliem, bet mīnusiem.

Nākošajā nedēļā izlēgšanas cīņas uzņems apgriezienus. Uzvarētājs noskaidrosies LU un Turības pārī, kvalifikāciju uzsāks BTS un „Rīgas satiksme”, kā arī startēs divi zināmie ceturtdaļfināla pāri – „LMT-Mihalkovo” otrdien uzņems Ķekavu, bet ceturtdien pie „Swedbank” viesosies „Cavendish/San B”. Pirmās spēles tiks aizvadītas arī pārspēlēs par vietu Elites grupā uz nākamo sezonu.

1.līga

+ Carnikava – debijas sezona 1.līgā tika pabeigta ar ar uzvaru un septīto vietu. Beigās izrādījās, ka pārspēļu zona atradās vien vienas uzvaras attālumā.

-Elsana Pirtnieks – arī debitēja 1.līgā. Sezona noslēdzās ar zaudējumu, tomēr no pārspēlēm izdevās izvairīties. Atstarpe līdz līdz septītajai vietai bija ļoti liela.

Nākošajā nedēļā cīņas par vietu 1.līgā uzsāks pāris „MATTHAI/Emerald” un „Polārā Zvaigzne”.

2.līga

+++ Leifheit – regulāro turnīru noslēdza ar uzvaru pār „Polāro Zvaigzni”, kas komandai deva otro vietu sezonas noslēgumā.

++ Karavīrs – ar trešo piegājienu beidzot pieveica „Digital Mind”, pakāpjoties uz sesto vietu kopvērtējumā. Lai tur paliktu pēdējā mačā jāuzvar „C4”.

+ C4 – turpina izmisīgu cīņu par palikšanu 2.līgā. Pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pār „Hanzas SK”. Joprojām tas neļauj atstāt pēdējo pozīciju. Pēdējā kārtā ir pašiem jāuzvar karavīri un jācer uz BK „Inchcape” neveiksmi.

---BK Jungent – uz pēdējo maču ar BTS ieradās piecu vīru sastāvā, laikam necerot, ka izdosies pacelties uz otro vietu. Komanda gan pirmo reizi finišējusi uz goda pjedestāla.   

--Hanzas SK – pēc zaudējuma „C4” zaudējuši cerības bez pārspēlēm palikt 2.līgā. Atliek sagaidīt galīgo vieta sezonas noslēgumā.

-Digital Mind – pēc zaudējuma karavīriem samazinājušās cerības uz sesto vietu (nav jāspēlē pārspēles). Trešajā aplī joprojām bez uzvarām.

24.spēļu nedēļā noslēgsies cīņas par 6. līdz 10.vietu. „Digital Mind” uzņems BK „Inchcape”, bet „C4” Karavīru.

3.līga

+++ Lapenieki – uzvarēja DSV un kārtu pirms sezonas beigām varēja atkorķēt šampanieti un nosvinēt uzvaru 3.līgā. Jāatgādina, ka pirms gada viņi bija arī labākie Pretendentu līgā.

++ RCK – pēc uzvaras pār „Ultru” nodrošināja 3.vietu, kas ir komandas pirmais finišs trijniekā piecu gadu laikā kopš komanda startē DAL.

+ Baltezers un BK Ķekari – abām izdevās izcīnīt uzvaras, kas nozīmē izglābšanos no nepalikšanas desmitajā vietā. Tagad savstarpējā spēlē jāsadala astotā – devītā vieta. Pierīgas komanda pat var finišēt septītā.

---DSV – zaudējums „Lapeniekiem” komandu atstāja ārpus pārspēlēm. Vēl sezonas vidū DSV bija stabili trijniekā.

--SC Upesciems – pašu zaudējums BK „Ķekari” un Baltezera komandas uzvara nozīmēja, ka upesciemieši paliks desmitie – pēdējie. Pārāk neveiksmīgs bija sezonas sākums.

-Ultra – lai arī tika pārspēlēs, bet noteikti sarūgtinājums ir lielāks, jo turpat bija arī trijnieks.

25.spēļu nedēļā jānoskaidro vietu secība no septītās līdz devītajai. Nozīmīgākā spēle tur būs BK „Ķekari” un Baltezera tikšanās. Top 5 vairs tabulā neko neizšķiroša spēle starp čempioniem un vicečempioniem.

Pretendentu līga

+++ AF1 – regulāro turnīru noslēdza ar Ķekavas sagraušanu. Ja Ķekava pēdējā spēlē pārspēs Teiku, tad „AF1” finišēs pat trešie.

++ BK Baldone – piecu spēlētāju sastāvā sagrāva trešajā vietā esošo „Teikas Gaismu”. Iespējams jāspēlē četratā, lai spēle būtu interesantāka.

+ Rīgas brīvostas pārvalde – pēc uzvaras pār „Pronetu” kopvērtējumā apsteidza „Lidojošo cirku”, pakāpjoties uz septīto vietu.

--- Teikas Gaisma – pilnīgs fiasko pret turnīra līderi BK „Baldone”. Pēdējā spēlē noteikti viesos jāuzvar Ķekava, lai saglabātu vietu trijniekā.

-- RXG/Ķekava – viesos kapitulēja „AF1” priekšā. Saviem pāridarītājiem var palīdzet pēdējā kārtā. Pašiem tā būs sezonas noslēguma spēle.

-Pronets.lv/VC11 – pirmo reizi šosezon zaudēja brīvostai. Sestā vieta sezonas kopvērtējumā gan nav apdraudēta.

25. spēļu nedēļā lielākā un faktiski vienīgā intriga Ķekavā, kur izšķirsies trešās vietas liktenis. Otrās vietas noturēšanai BK „Grifs AG” ir jāizbrauc uz spēli Baldonē.

+35 grupa

+++ Stopiņi – pēc neizšķirta pirmajā spēlē atbildes cīņā pret LVM pamazām pamazām lauza pretinieku pretestību. Līdz ceturtajā ceturtdaļā salauza pilnībā. Pusfinālā pret galveno favorīti „Corporate Solutions”.

++ Lapmežciems – uzvara otrajā mača pret „Rīgas satiksme/AKC” nenāca viegli, bet beigu rezultāts summā visnotaļ pārliecinošs.

+ Corporate Solutions – sakopojot visus galvenos spēkus bez sarežģījumiem iekļuva pusfinālā.

---LVM – neizdevās sarūpēt pārsteigumu un izsist vienu no galvenajiem medaļu pretendentiem.

--Rīgas satiksme/AKC – atbildes spēlē pret Lapmežciemu noturējās pirmo puslaiku, tomēr beigās sagādāt brīnumu neizdevās.

-Danone/Arčers – izskatījās kā divi dažādu svara kategoriju cīkstoņi ringā pret „Corporate Solutions”. Cīņai par par 5.-8.vietu var būt labāk motivēti par citiem ceturtdaļfinālu neveiksminiekiem.

Nākamajā nedēļā raudzīsim vai čempioni „Ex-Velvets” spēs pārvarēt ceturtdaļfināla kārtu un ko pretī zvaigžņotajam „Corporate Solutions” spēs likt Stopiņi.

„Melnais” saraksts

-Uldis Valneris (Corporate Solutions) – tehniskā piezīme (pirmajā spēlē)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2011. gada 1.līgas uzvarētājiem kļuva komanda BA Turība-2, kura 22 spēlēs izcīnīja 19 uzvaras.
krown.lv