Elites grupa: Ģirts Spēlmanis (Swedbank) - 30

1.līga: Gvido Lieknis (Polārā Zvaigzne) - 18

3.līga: Artūrs Upatnieks (Lapenieki) - 25

Pretendentu līga: Edijs Neilands (Brīvosta) – 56 (sezonas DAL rekords)

+35 grupa: Normunds Feierbergs (Corporate Solutions) - 32

Elites grupa

+++BA Turība-2 – smagā divu spēļu sērijā pieveica principiālos sāncenšus no LU, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur būs jātiekas ar DAL čempioniem „Latvijas Gāzi”.

++ Swedbank – izmantoja sava laukuma priekšrocības pirmajā ceturtdaļfināla cīņā pret „Cavendish/San B”, uzvarot ar 14 punktu pārsvaru. Pirmdienas vakarā sagaida aizraujoša atbildes spēle LSPA.

+Baltijas Tranzīta Serviss – diezgan pārsteidzoša uzvara savā laukumā pār „Rīgas satiksmi”. Šajā spēlē parādījās, ka šajā sezonā 2.līga īsti nebija šīs komandas līmenis. Interesanti, vai atbildes cīņā izdosies iegūto pārsvaru nosargāt.

---LU/Garkalne – ja izmisīgā cīņa par tikšanu play-off noslēdzās veiksmīgi, tad play-off cīņās jau pēc pirmās kārtas nācās izstāties. Abas spēles ar Turību bija ļoti līdzīgas. Otrajā pat nevienai no komandām nebija lielāka pārsvara par 6 punktiem, tomēr LU pēdējās minūtēs savu iespēju neizmantoja.

--Cavendish/San B – 14 punktu „iekrātie” mīnusi pret „Swedbank” pirmajā ceturtdaļfināla spēlē noteikti nav tas rezultāts, kurš pirms atbildes cīņas ļauj justies komfortabli.

-LMT-Mihalkovo – izcili neveiksmīgā 3.ceturtdaļa (6:30) var maksāt uzvaru visā sērijā pret Ķekavu. Desmit punktu deficīts pirms atbildes cīņas nav nekas traģisks, taču jāatceras, ka spēle notiks Ķekavā.

Nākošajā nedēļā ļoti daudz interesantu spēļu play-off turnīrā. Uzzināsim pirmās divas pusfinālistes. Ko Turības studenti liks pretī DAL čempioniem un vai 2.līgas čempioniem izdosies pārvarēt kvalifikācijas kārtu. Turpināsies arī pārspēles par vietu elitē. Interesantākais notikums būs „Rūja un Dēli” un „Latvenergo” atbildes tikšanās.

1.līga

+ MATTHAI/Emerald – ir tuvu vietas saglabāšanai 1.līgā vēl uz vienu sezonu. Deviņu punktu pārsvars pirms otrās spēles gan nav liels, taču jāspēlē būs savā laukumā, nevis diezgan šaurajā Lietuviešu vidusskolā.

-Polārā Zvaigzne – ļoti labi iesāka pirmo pārspēli pret „emeraldu”, taču arī ar 13 punktu pārsvaru izrādījās par maz uzvaras nosargāšanai. Beigās zaudējums. Uz otro spēli Ādažos būs ļoti grūti saņemties no psiholoģiskā viedokļa.

Nākošajā nedēļā ies vaļā visi trīs pārspēļu pāri par vietu 1.līgā. Uzzināsim vienu komandu, kura pavisam noteikti būs saglabājusi vietu 1.līgā.

2.līga

++ Karavīrs – ceturtajā ceturtdaļā nolauza „C4”, izcīnot uzvaru un sesto vietu, kas ļauj saglabāt vietu 2.līgā bez pārspēlēm.

+ C4 – vēl pāris nedēļas atpakaļ atradās stabili pēdējie ar nelielām izredzēm izglābties. Tomēr viss izvērtās veiksmīgi. Lai arī paši pēdējo maču zaudēja, tomēr BK „Inchcape” saņemtā nullīte ļāva diezgan negaidīti bez vajadzīgās uzvaras tikt priekšpēdējiem. Priekšā divas ļoti grūtas pārspēles ar „Hipotēku banku”.

--BK Inchcape – sezonas pirmajā daļā šī komanda patīkami pārsteidza, tomēr tuvojoties pavasarim laikam vīriem cīņasspars gāja mazumā. Zaudējumi sekoja viens otram, līdz uz pēdējo spēli komanda nemaz neieradās. Beigās tas nobīdīja komandu uz pēdējo vietu. Sezona ir galā un laikam jau labi, ka tā.

-Digital Mind – tā arī pirmdienas vakarā nesagaidīja pretiniekus uz spēli. Nākamajā dienā karavīri uzvarēja „C4”, atstājot „Digital” septītos. Pārspēlēs jātiekas ar sīksto „Ultru”.

Nākamajā nedēļā startēs divas no trim pārspēļu sērijām. Par trešo pagaidām nav skaidrības, jo RCK ar atbildi klusē.

3.līga

+++ BK Ķekari – regulāro turnīru noslēdza ar diezgan principiālo pretinieku Baltezera pieveikšanu, kas kopvērtējumā ļāva pakāpties uz astoto pozīciju. Pārspēles ar „Teikas Gaismu”.

++ Hipotēku banka – parādīja, ka pirms pārspēlēm ir labā kondīcijā. Uzvara pār 3.līgas čempionu gan deva tikai morālu gandarījumu.

+ VCG ekspertu grupa – sezonu noslēdza ar uzvaru viesos. Sezonas kopvērtējumā sestā vieta, kas ir pēdējo gadu sasniegumu līmenī.

---Baltezers – pirms pēdējās cīņas varēja būt gan septītie, gan devītie. Beigās zaudējums un devītā vieta. Pārspēles ar pretendentu otro komandu BK „Grifs AG”.

--E.Daniševska birojs – trešajā aplī piedzīvoja zaudējumu visās spēlēs. No nokrišanas zemāk par septīto vietu paglāba rudens pusē sakrātās uzvaras. Bet nepaglāba no pamatīgi spēles garšu sajutušajiem „AF1”.

-Lapenieki – sezonu čempionu godā noslēdza ar zaudējumu pret „Hipotēku banku”, kas tomēr deva nelielu rūgtuma piegaršu uzvaras pīrāgam.

Nākamajā nedēļā pārspēļu sēriju sāks divas Pierīgas komandas – BK „Baldones” un SC „Upesciems”. Pārējiem par savstarpējiem mačiem vēl jāvienojas.

Pretendentu līga

+++ Teikas Gaisma – uzvara viesos pār Ķekavu ļāva saglabāt trešo vietu.

++ BK Grifs AG – ceturtajā ceturtdaļā atspēlējās un izrāva neizšķirtu pret turnīra uzvarētājiem Baldoni. Būs labs pacēlums pirms pārspēlēm.

+ Rīgas brīvostas pārvalde – Edija Neilanda parādīšanās uz pēdējām spēlēm manāmi pastiprināja komandas sniegumu. 56 gūtie punkti pret „32.galapunktu” bija sezonas DAL rekords.

--- AF1- lai arī nespēlēja, bet bija cerības tikt uz goda pjedestāla. Vajadzīgais rezultāts netika sagaidīts un jāsamierinās ar ceturto vietu.

-- RXG/Ķekava – pēdējā cīņā pieticīgs sniegums uzbrukumā. Otro gadu pēc kārtas komanda paliek uzreiz aiz pārspēļu borta.

-32.galapunkts – no komandām, kuras sasniedza finišu palika pēdējie.

+35 grupa

++ Corporate Solutions – jau pēc pirmās pusfināla spēles tikšana finālā ir vairs tikai formalitāte. Komanda atbildes cīņā var zaudēt, bet ne jau ar 25 punktu starpību.

+ Ex-Velvets – čempioni atbildes spēlē pēc Aleksandra Feldmaņa pievienošanās (1.spēlē nespēlēja) spēja iegūt sev vajadzīgo pārsvaru un uzvarēt „RPP/Varu Lat”.

--RPP/Varu Lat – desmit punktu uzvara pirmajā spēlē bija pārak maza uzvaras izcīnīšānai visā sērijā. Jācīnās par 5.-8.vietu.

-Stopiņi – pirmo puslaiku noturējās pret „Corporate Solutions” pirmajā pusfinālcīņā. Tomēr visam spēles nogrieznim spēka nepietika.

Nākamajā nedēļā startēs otra pusfinālsērija starp Lampežciema un „EX-Velvets” komandām.