dubultamatieru līga

Jaunumi

26. nedēļas kopsavilkums


26. spēļu nedēļa

Aizvadītas 20 spēles.­

Nedēļas izcil­­niek­i

Elites grupa: Nauris Miezis (ZRF Rumba) - 35

1.līga: Kaspars Rubenis (MATTHAI/Emerald) - 28

2.līga: Mareks Vonsovičs (Hipotēku banka) - 27

3.līga: Artūrs Kramiņš (BK Baldone) - 29

+35 grupa: Atis Niedra (Lapmežciems) - 33

Elites grupa

+++ Swedbank – nedeva ne mazāko cerību regulārā turnīra trešajai komandai „Cavendish/San B”. Arī otrajā spēlē baņķieri pārliecinoši dominēja, pelnīti un pārliecinoši uzvarot divu spēļu summā.

++ BA Turība-2 – sagādāja lielāko nedēļas pārsteigumu. Atstāja uz 54 punktiem DAL čempionu „Latvijas Gāzi”, uzvarot pirmo maču ar 13 punktu pārsvaru.

+ Rūja un Dēli – pārliecinoši revanšējās „Latvenergo” par pirmajā pārspēlē piedzīvoto zaudējumu, pārliecinoši nosargājot vietu elitē.

+/- BTS - nedēļā pagāja ar divejādām sajūtām. Vispirms dramatiska uzvara kvalifikācijas kārtā divos pagarinājumos un iekļūšana ceturtdaļfinālā, bet pēc tam jau diezgan bezcerīgs zaudējums regulārā turnīra otrajai komandai „ZRF Rumba”.

---Cavendish/San B – acīmredzami nebija gatavi play-off cīņām, par ko liecina diezgan palielais zaudējums „Swedbank”. Jāatzīst, ka arī nepaveicās ar pretinieku. Būs grūti saņemties cīņām par 5.-8.vietu.

--Latvijas Gāze – nonākuši neapskaužamā situācijā pēc pirmās ceturtdaļfināla spēles. Atbildes cīņā derēs uzvara tikai ar vismaz 14 punktiem.

-Rīgas satiksme/AKC – divas reizes pamatlaika un pagarinājuma galotnē viss bija pašu rokās. Vajadzēja tikai iemest. Neiemeta un uzvara ar pārāk mazu starpību, kas summā pielika punktu sezonai.  

Nākošajā nedēļā lielākā visas līgas un iespējams pat sezonas intriga – vai čempioni „Latvijas Gāze” spēs atspēlēt 13 punktu deficītu pret „Turības” studentiem?

1.līga

+++ MATTHAI/Emerald – atbildes cīņā savā laukumā pret „Polāro Zvaigzni” neradās šaubas par uzvaru divu spēļu summā. Saglabāja vietu 1.līgā. Uz pārspēlēm pulcējot plašu līdzjutēju pulku, pārtraukumā izspēlējot skatītāju konkursu.

++ Leifheit – 2.līgas vicečempioni pārliecinoši uzvarēja pirmo pārspēli. Turklāt izdarīja to viesos. 24 punktu pārsvars ļauj justies diezgan komfortabli.

+ BK Jungent – līdz pat trešās ceturtdaļas beigām pārliecinoši dominēja pret „Tele2”. Atslābināšanās pēdējā desmitminūtē punktu starpību sāncenšiem ļāva samazināt teju uz pusi. Atbildes cīņu iesāks ar virtuāliem +10.

--- Ūpis – izskatās, ka turpinās krišana pa līgu hierarhiju. Atbildes cīņa pret „Leifheit”gan vēl priekšā, tomēr jāatceras, ka iekrāti paprāvi mīnusi.

--Polārā Zvaigzne – kā pēdējie ieleca pārspēļu vilcienā, bet tikt uz augšu nebija pa spēkam. Jāpaliek 2.līga vēl uz gadu.

-Tele2 – tikai ceturtajā ceturtdaļā atvērās pret BK „Jungent”. Desmit punktu atbildes spēlē nav neatspēlējams pārsvars.

Nākošajā nedēļā pieliksim punktu 1.līgas turnīram ar divām atbildes pārspēlēm. Interesantākais noteikti solās būt otrdienas mačs starp „Tele2” un BK „Jungent”.

2.līga

+++ Digital Mind – sakopoja visus labākos spēkus, lai saglabātu vietu 2.līgā. Pirmais mačs pret „Ultru” varētu teikt, ka ir izdevies – „+16”.

++ RCK – deviņu punktu pārsvars viesos pēc pirmās spēles nav slikts rādītājs. Allaž šai komandai klāt jāpieliek piebilde – ja spēs sapulcināt labākos spēkus. Tā, ka par atbildes spēli neko nevar zināt.

+ C4 – izskatās, ka šai komandai ir iepatikušās saspringtas galotnes. Ļoti labi aizvadot ceturto ceturtdaļu, izdevās ne tikai likvidēt „Hipotēku bankas” pārsvaru, bet beigās pat izcīnīt simbolisku uzvaru. Simbolisku, jo skatāmies divu spēļu kontekstā.

--- Ultra – nebija priecīgi par saņemto pārspēļu pretinieku. Bažas attaisnojās, jo pirmā cīņa tika zaudēta samērā pārliecinoši.

--Hanzas SK – otro gadu pēc kārtas ir tuvu izkrišanai vienu līgu zemāk. Lai tas nenotiktu, der uzvara ar desmit un vairāk punktiem.

-Hipotēku banka – ļāva „C4” pēdējās desmit minūtēs gūt 30 punktus, kas beigās maksāja arī uzvaru. Viss jāsāk no jauna.

Nākamajā nedēļā noslēgsies pārspēles par vietu 2.līgā. Jau otrdienas vakarā uzzināsim, kuras komandas būs tikušas vai saglabājušas vietu 2.līgā.

3.līga

++ Teikas Gaisma – visas sezonas gaitā nedemonstrēja tādu sniegumu, kas ļautu cerēt uz tikšanu līgu a­ugstāk. Tomēr pirmā spēle pierādīja pretējo.

+ BK Baldone – kārtējais rezultatīvais sniegums uzbrukumā, taču, šķiet, ka kārtējo reizi tika aizmirsts, ka jāspēlē arī aizsardzībā. Lai arī uzvara, bet pārsvars nepārliecina.

--BK Ķekari – otrdien atbildes spēlē nāksies likvidēt septiņu punktu deficītu, lai uzvarētu pārspēļu sērijā. „Ķekari” šosezon spējuši sagādāt dažādus pārsteigums – gan ar pozitīvu, gan negatīvu pieskaņu.

-SC Upesciems – no Baldones atgriezās ar cerīgu četru punktu deficītu. Ja izdosies uzvarēt summā, tad tas būs diezgan negaidīts pavērsiens.

Nākamajā nedēļā divās pārspēļu sērijās uzzināsim uzvarētājus, bet trešajā cīņa tikai sāksies.

+35 grupa

+++ Lapmežciems – ieguva pamatīgu 22 punktu pārsvaru pirmajā pusfinālspēlē savā laukumā pret „Ex-Velvets”. Jānotiek lielam brīnumam, lai neiekļūtu finālā.

++ Corporate Solutions – bez liela stresa iekļuva finālā. Droši vien, ka pašiem gribējās uzvarēt arī otro maču, taču pēdējā sekundē sāncenši panāca izlīdzinājumu.

+ Danone/Arčers – papildpiecminūtē uzvarēja regulārās sezonas piekto komandu LVM un pēc Lieldienām cīnīsies par 5.vietu. Debitantiem neslikts rezultāts.

--- Ex-Velvets – piedzīvoja pamatīgu sakāvi pirmajā pusfināla spēlē. Laikam jau nākošnedēļ oficiāli noliks čempionu pilnvaras.

--LVM – zaudējums pusfinālā par 5.-8.vietu sabojāja priekšstatu par sezonu. Regulārajā turnīrā un ceturtdaļfinālā bija tuvāk četriniekam, bet beigās finišēs tuvāk astesgalam.

-Stopiņi – brīnumi nenotika un apdraudēt „Corporate Solutions” pārsvaru divu spēļu summā nespēja. Beigās panāktais neizšķirts var kalpot par labu emociju pienesumu spēlei par bronzu.

Nākamajā nedēļā divas spēles, tai skaitā atbildes pusfināls starp „ExVelvets” un Lapmežciemu.

„Melnais” saraksts

-Edgars Supe (Tele2) – tehniskā piezīme

-Rolands Brenčs (Cavendish/San B) – tehniskā piezīme

-----------------------------------------------

 • 11.04.2011. Cavendish/San B - Swedbank­
 • ­

  ­ ­

 • 12.04.2011. Rīgas satiksme/AKC - Baltijas Tranzīta Serviss­
 • ­

  ­­­

 • 13.04.­201­1. BK Jungent - Tele2
 • ­

 • 14.04.2011. Baltijas Tranzīta Ser­viss­ - ZRF Rumba
 • ­

  ­  Atgriezties pie saraksta  Slavas zāle - "Visas līgas

  Punktu summa
  Vidēji punkti
  3p. metieni
  Soda metieni

  Interesanti fakti

  Par 1.līgas 2010./11. gada sezonas rezultatīvako spēlētaju kļuva Svens Niedrītis no "Nexum/Danone", vidēji spēlē gūstot 25,2 punktus.
  krown.lv