Noskaidroti visi pusfinālisti

Pirms Lieldienām tika izspēlētas atlikušās divas DAL ceturtdaļfināla spēles un noskaidroti pusfinālu pāri.

Pārī starp „Latvijas Gāzi” un Turības studentiem pirms atbildes cīņas valdīja diezgan pamatīga intriga. Vai tiešām DAL čempioni noliks pilnvaras, jo atspēlēt 13 punktu mīnusus no pirmās spēles nav tas vieglākais uzdevums. „Latvijas Gāze” zālē uz atbildes spēli sapulcējās aptuveni 60 interesenti, kas amatieru līmeņa turnīra noteikti nav peļams rezultāts. Turklāt daudz skatītāju bija no citam DAL komandām. Kopā izdevās saskaitīt pārstāvjus no deviņām citām līgas komandām. Varbūt, ka bija vēl, bet pēc izskata visus jau nepazīt.

Pati spēle iesakās ļoti smagnēji un asi, ar daudziem noteikumu pārkāpumiem. Pirmajā ceturksnī vien abām komandām tika piešķirtas 19 piezīmes. DAL čempioni izvirzījās vadībā, bet nelielā. Otrajā desmitminūtē studentu precizitāte uzbrukumā sāka klibot, bet pēc „gāzenieku” spēlējošā trenera Oskara Kalniņa trīs trejačiem tablo vēstīja vajadzīgo 13 punktu pārsvaru. Turība līdz pirmā puslaika izskaņai vēl pietuvojās, tomēr pašā izskaņā nopelnīta tehniskā piezīme maksāja divus punktus.  Faktiski pirms otrā puslaika viss sakās no jauna, jo summā bija pa nullēm. Un te nu vadzis lūza. Turpmākajās divdesmit minūtēs  favorīti savus gados daudz jaunākos sāncenšus apspēlēja kā pa notīm. Oskars Kalniņš turpināja lādēt no tālmetienu līnijas (visa mačā astoņi trāpījumi), bet komanda pirms ceturtās ceturtdaļas jau bija summā vadība ar 15 punktiem. Atlikušajā perioda LG pie uz tā brīža jau iespaidīgā pārsvara „piekabināja” vēl 12 „acis”, kas, pavelkot strīpu spēlei, vēstīja uzvaru „vienos vārtos” 115:75. Jāuzsit Turības puišiem uz pleca, kas tiešām radīja lielu intrigu šajā play-off stadijā. Jākrāj pieredze un jāaudzē muskuļi uz nākamo sezonu. Pusfinālā otro gadu „Latvijas Gāze” tiksies ar „Heliotherm/Ķekava”. Pērn LG uzvarēja summā pārliecinoši un arī šogad viņiem ir jāatvēl favorītes statuss.

Pēdējā ceturtdaļfināla pārī starp „ZRF Rumba” un BTS liela intriga pirms otrās spēles nebija. Seškārtējie DAL čempioni bija iekrājuši 21 punkta pārsvaru. Otrā spēle līdzīgi aizritēja pirmajā un trešajā ceturtdaļā, kuras noslēdzās neizšķirti, bet otrajā un ceturtajā „Rumba” dominēja ļoti pārliecinoši. Saskaitot tās divas kopā kopā sanāk 60:22.  Tādejādi „ZRF Rumba” bez liela sasprindzinājuma pēc gad pārtraukuma atkal tikusi četriniekā. Tur viņus sagaida 1.kārtā nouguņojošā „Swedbank”. Šeit neizcelsim nevienu, liekot līdzsvaru 50 pret 50.

DAL ceturtdaļfinālu atbildes spēles

Latvijas Gāze – BA Turība-2 115:75 (25:19, 26:19, 31:16, 33:21), summā 169:142

20.04.2011., Latvijas Gāzes zāle

J.Patmalnieks 30, O.Kalniņš 28; P.Kravčuns 19, M.Šteinbergs 18

ZRF Rumba – Baltijas Tranzīta Serviss 101:63 (21:21, 25:11, 20:20, 35:11), summā 181:123

21.04.2011., LSPA zāle

M.Zemturis 21, A.Strāķis 19; J.Zemels 12, M.Striks 12

­­

2012./13. gada sezonā 1.līgas turnīrā otro vietu izcīnīja "Latvenergo" (13-2-7). Arī 2009./10. gada sezona "Latvenergo" 1.līgas turnīrā finišēja otrie.