Pusfinālu atbildes spēlēs bez pārsteigumiem

Ceturtdien kļuva zināms, ka šogad par DAL čempiontitulu cīnīsies pašreizējie čempioni „Latvijas Gāze” un seškārtējie līgas titula ieguvēji „ZRF Rumba”.

Pusfinālspēlē starp „Latvijas Gāzi” un „Heliotherm/Ķekava” viesiem no Pierīgas vajadzēja atspēlēt 13 p­unktu deficītu. Vairāk par divu punktu pārsvaru viņi visas cīņas gaitā nespēja iekrāt. Intriga saglabājās līdz otrās ceturtdaļas ceturtajai minūtei, kad rezultāts bija neizšķirts 25:25. Pēc „gāzenieku” izrāviena 12:2 šajā sērijā faktiski viss kļuva skaidrs. Ķekavai īsti neatradās argumenti uzbrukumā, lai pacīnītos par uzvaru pat šajā spēlē. „Latvijas Gāze” šo spēli uzvarēja ar 82:67, iekļūstot finālā un otro gadu pēc kārtas Ķekavas komandu nosūtot uz cīņām par bronzu.

Otrajā pusfinālpārī „Swedbankai” vajadzēja atsists 15 punktu mīnusus no pirmās spēles pret „ZRF Rumba”. Bet ko nevar celt, to nevar nest. „Baņķieri” visas cīņas gaitā tā arī ne reizi nebija vadībā. Turklāt pirmās ceturtdaļas izskaņā, kā sitiens zem jostas vietas” bija „Rumbas” trīs bezatbildes tālmetieni (25:13). Otrajā ceturtdaļā turpinājās „Rumbas” dominance un rezultāta starpība pat sasniedza nepieklājīgi lielu pārsvaru. Trešās ceturtdaļas izskaņā viesi pārsvaru uz neilgu brīdi atspēlēja līdz vienciparu skaitlim, bet beigām enerģijas pietrūka. „ZRF Rumba” pārliecinoši uzvarēja šo spēli (73:58) un visu sēriju, pēc divu gadu pārtraukuma atkal atgriežoties finālā.

DAL pusfinālsērijas atbildes spēles

Latvijas Gāze – BA Turība-2 82:67 (15:17, 24:14, 15:11, 28:25), summā 158:130

5. maijs. Latvijas Gāzes zāle.

LG:  O.Kalniņš 24, J.Patmalnieks 23, A.Svirido 17, R.Eglītis 8, E.Lapsalis 4, A.Pogiņš 4, N.Feierbergs 2, R.Kalniņš, An.Veinbergs.

Ķekava: A.Vētra 22, R.Šulcs 10, I.Poļaks 9, J.Baumerts 7, J.Stikāns 6, J.Šulcs 5, G.Grīnbergs 4, R.Zaķis 4, J.Bērziņš.

ZRF Rumba – Swedbank 73:58 (25:13, 18:11, 15:25, 15:9), summā 161:131

5. maijs. LSPA jaunā zāle.

Rumba: A.Strāķis 19, G.Strāķis 15, M.Zemturis 13, N.Miezis 12, M.Rozenbergs 10, A.Piļkevičs 4, E.Suraks, K.Allese.

Swedbank: Ģ.Spēlmanis 23, K.Majevskis 9, M.Vārna 7, M.Liepiņš 6, A.Kārkliņš 5, J.Ivanovs 4, M.Strīgelis 3, G.Levins 1, S.Poga, M.Blūms.

Finālsērija un cīņas par bronzas medaļām risināsies līdz vienas komandas divām uzvarām.

• ­05.05.2011. Latvijas Gāze - Heliotherm/Ķekava (pusfināls)
  • ­

SPORT2000 Elites grupas finālā 2013./14. gada sezonā Rumba/LSPA divās spēlēs pārliecinoši pieveica Mārupe/SPORT2000 -100:67, 111:70.