"Rumba" pirmajā cēlienā noliek uz dēļiem čempionus

Trešdien Latvijas Gāzes zālē tika aizvadīta pirmā šīs sezonas DAL finālspēle.

Abu sezonas galveno favorītu finālspēle solīja lielu un neprognozējamu intrigu. Starp sezonas gaitā aktīvi līdzi sekojošajiem par uzvarētāju domas dalījās. „Gāzeniekiem” trenera lomā šoreiz palika Normunds Feierbergs. Tāpat visu otro apli faktiski izlaidis sezonas sākumā uguņojušais Mārtiņš Knostenbergs. „Rumbas” sastāvs uz play-off cīņām palicis krietni pliekanāks kvantitātes ziņā, bet ne kvalitātes. Šoreiz nebija arī spēlējoša trenera Edgara Suraka.

Spēles sākums bija šokējošs un faktiski visu izšķirošs. „Rumba” gandrīz visus savus uzbrukumus noslēdza ar groza guvumiem, kamēr mājnieki ieskrējās palēnām. Sestajā minūtē „Latvijas Gāzes” spēlējošais treneris Oskars Kalniņš jau bija izmantojis abus pirmajā puslaikā atvēlētos minūtes pārtraukumus, bet tam bija pamats, jo rezultāts bija 17:2 viesu labā. Tikai pirmās ceturtdaļas izskaņā LG sāka kaut ko rādīt no sava potenciāla. „Rumbai” neliels trauksmes zvans bija līdera Naura Mieža ātri sapelnītās trīs piezīmes. Viņu saspēles vadītāja pozīcijā ļoti veiksmīgi aizstāja nebūt ne pirmā numura spēlētājs pēc sava ampluā Artūrs Piļkēvičs.

Čempioni nedaudz sasparojās pirmās ceturtdaļas beigās un otrās sākumā, tomēr pietuvoties tuvāk par astoņām „acīm” nespēja. Kamēr „gāzenieku” tālajai artilērijai Oskaram Kalniņam, Jurim Patmalniekam, Aivaram Svirido (vispār palika uz nullītes) un kompānijai no distances bija melnā diena, tikmēr „Rumbas” brāļi Strāķi meta ar labu procentu, turpinot palielināt pārsvaru.

Otrajā puslaikā „Rumba” ar agresīvo aizsardzību un ātro pāreju uzbrukumā vēl vairāk papluinīja regulārā turnīra uzvarētājus, pirms pēdējās ceturtdaļas sasniedzot pavisam nepieklājīgus skaitļus – 66:42. Noslēdzošajā desmitminūtē nekas būtisks nemainījās un „Rumba” varēja svinēt pirmo uzvaru sērijā – 78:60. Aigars un Guntars Strāķi uzvarētāju labāk kopā guva 41 no 78 punktiem. Mājniekiem Juris Patmalnieks bija veiksmīgākais uzbrukumā ar 14 punktiem.

Labi, ka šosezon mainījām izšķirošo maču formātu. Ja būtu jācīnās divu spēļu summā, tad visticamāk, ka sērijas liktenis būtu izšķirts. Tagad viss vēl priekšā. „Latvijas Gāzei” ir nedēļa, lai sakopotu spēkus un atbildes spēlē revanšētos, novedot sēriju līdz trešajam mačam.

DAL fināls

Latvijas Gāze – ZRF Rumba 60:78 (13:23, 15:20, 14:23, 18:12), sērijā 0-1

11.05.2011., Latvijas Gāzes zāle. Tiesneši: M.Voļskis, M.Senkēvičs

LG: J.Patmalnieks 14, O.Kalniņš 11, E.Lapsalis 11, R.Eglītis 7, R.Kalniņš 7, A.Pogiņš 6, An.Veinbergs 4, N.Krūgaļaužs, A.Svirido.

Rumba: A.Strāķis 24, G.Strāķis 17, N.Miezis 15, M.Zemturis 9, A.Piļkēvičs 9, M.Rozenbergs 4, K.Allese.

­

Par 2016./17. gada sezonas 1.līgas oktobra mēneša spēlētāju tika atzīts Toms Vilks (wiseadvice.lv).