Ballzy Elites grupa
2. līga
1. līga

Ķekava izrauj no Swedbank rokām bronzu, būs trešā spēle!

­­­Ķekavai atkāpšanās ceļa nebija. Lai otro gadu pēc kārtas nepaliktu pirmie aiz goda pjedestāla atbildes ­cīņu 47.vidusskolā vajadzēja uzvarēt. Pirms gada, kad vēl tika spēlēts divu spēļu summā, ķekavnieki pamatīgi zaudēja mājas spēli „Rūja un Dēli”, bet viesos uzvarēja ar mazāku pārsvaru. Arī šogad pagaidām toni nosaka viesi.

Otrās spēles sākums bija līdzīgs, bet pirmais nopietnais izrāviens tika veikts otrajā ceturtdaļā. „Baņķieriem” groza tuvumā bija neapturams Kārlis Majevskis. Astoņu minūšu laikā šis spēlētājs guva visus divpadsmit savus punktus (nez, kur viņš bija pārējo spēles laiku). Neilgi pirms lielā pārtraukuma „Swedbank” bija iekrājuši solīdu 16 punktu pārsvaru (45:29).

Trešo ceturtdaļu mājnieki nenospēlēja spīdoši, taču sāncenši izskatījās pilnīgi nekādi. Vien astoņi gūti punkti un diezgan bezcerīga aina pirms pēdējām desmit minūtēm – 44:59.

Jau no ceturtās ceturtdaļas sākuma Ķekava metās pie faktiski pēdējā glābšanas salmiņa – aktīvas segšanas pa visu laukumu. Uz vienas rokas pirkstiem varētu saskaitīt komandas DAL, kuras regulāri izmanto agresīvu segšanu pa visu laiku. Līdz ar to „Swedbank” šādā situācijā manāmi apjuka. Pāris kļūdas un starpība nepilnu divu minūšu laikā bija sarukusi līdz viencipara skaitlim. Pēc tam, kad ķekavnieki pēc kārtas garām aizmeta četrus sodus, šķita, ka tomēr nebūs lemts. Taču nekā. „Swedbank” pārsvars sāka kust kā saldējums vasaras saulītē. Ķekavas komandas spēlētāji izmantoja sāncenšu apjukumu, tiekot pie viegliem punktiem. Trīs minūtes pirms beigām Ivo Poļaks pirmo reizi mača vadībā izvirzīja viesus. Atlikušajā laikā tas pats Poļaks kopā ar Ivaru Balodi guva vēl svarīgus punktus, kas vairs neļāva atgūties bankas komandai. 74:68 un bronzas sērijas izšķirošais mačs pirmdien Ķekavā.

Uzvarētājiem izšķirošajos brīžos līdera loma uzņēmās Ivo Poļaks, gūstot ļoti svarīgus punktus kritiskajos momentos. Pārējo spēlētāju ieguldījums uzvarā, kā jau ierasts Ķekavai, bija līdzīgs. Panākumu izdevās gūt neskatoties uz 17 (!) garām aizmestiem soda metieniem. Turpretī „Swedbank” var uzteikt tikai Ģirtu Spēlmani, kuram pieci trejači un 24 punkti kopā. Kārlis Majevskis pēc plosīšanās otrajā ceturksnī pazuda, bet pārējie ceturtajā ceturtdaļā bija manāmi apjukuši un izšķirošajos brīžos nevarēja trāpīt. Komandām būs trīs dienas pārdomā, lai pirmdien noskaidrotu bronzas medaļu ieguvējus.

DAL bronzas sērija

Swedbank – Heliotherm/Ķekava 68:74 (22:19; 24:17; 13:8; 9:30), sērijā 1-1

12.05.22011., 47.vsk. Tiesneši: M.Voļskis, A.Petrovs

Swedbank: Ģ.Spēlmanis 24, K.Majevskis 12, J.Ivanovs 7, S.Poga 7, G.Levins 5, M.Liepiņš 5, M.Vārna 3, M.Strīgelis 3, A.Kārkliņš 2.

Ķekava: I.Poļaks 21, J.Bērziņš 16, J.Šulcs 10, I.Balodis 9, A.Vētra 9, J.Baumerts 4, J.Blaubergs 3, G.Grīnbergs 2, R.Šulcs, J.Stikāns.

2006./07. gada sezonā 2.līgas turnīrā ļoti pārliecinoši triumfēja Latcomfort/Ķekava, kas 22 spēlēs piedzīvoja tikai vienu zaudējumu.