"Swedbank" no Ķekavas atved bronzu

Ar „Swedbank” uzvaru pirmdien Ķekavā noslēdzās  sērija par bronzas medaļām.

Visas trīs bronzas sērijas spēles aizritēja pēc pārsteidzoši līdzīga scenārija.  Viesu komanda, kura visu spēli atrodas iedzinējos, spēles izskaņā pēkšņi pārvērtās, pārņemot iniciatīvu un uzvarot. Izņēmums nebija arī tr­ešā spēle.

Ķekava iesāka labāk (7:2), gandrīz visu pirmo puslaiku atrodoties vadībā. Otrā puslaika sākumā 49:42. Tuvojoties spēles beigām varēja pamanīt, ka strauji saruka precizitāte un katrs gūtais punkts nāca ar lielām grūtībām. Izšķirošais cīņas mirklis izrādījās ceturtās ceturtdaļas vidus. Ķekavas komanda ar apskaužamu regularitāti iestrēga „baņķieru” zonas aizsardzībā. Paši „Swedbank” uzbrukumā nerādīja brīnumus, bet punktiņus pamazām krāja, palielinot pārsvaru. Pēdējā minūtē mājnieki ķērās pie pēdējās cerības – apzinātas sodu sišanas, kas vienīgi palielināja pārsvaru. „Swedbank” uzvarēja ar 76:68, triufējot sērijā ar 2-1. Pēdējās piecas minūtēs ķekavnieki neguva ne punkta, turpretī rīdziniekiem 11 „acis”.

„Swedbank” lielisks rezultāts debijas sezonā Elites grupā. Ķekavai otro gadu pēc kārtas jāsamierinās ar „koka” medaļām, jeb ceturto vietu. Interesanti, ka gan šogad, gan pērn bronzas sērijas kopā piecās spēlēs mājnieki neizcīnīja nevienu uzvaru.

Šo spēli varētu rādīt kā paraugu spēlētājiem un treneriem attieksmes ziņā pret basketbolu. Nebija nekādu pārmetumu ne spēles tiesnešiem, ne rupjību vienai komandai pret otru.

DAL bronzas sērijas 3.spēle

Heliotherm/Ķekava – Swedbank 68:76 (27:24, 22:18, 14:18, 5:16), sērijā 1-2

Ķekava: J.Baumerts 15, A.Vētra 14, J.Bērziņš 8, I.Poļaks 7, R.Šulcs 6, I.Balodis 6, R.Zaķis 5, J.Blaubergs 4, J.Šulcs 3, J.Stikāns, G.Grīnbergs.

Swedbank: Ģ.Spēlmanis 23, M.Vārna 14, S.Poga 11, G.Levins 7, M.Liepiņš 6, K.Majevskis 6, M.Strīgelis 5, J.Ivanovs 3,  M.Blūms 1, A.Kārkliņš.

Picture 197.jpgDAL 2010./11. gada sezonas bronzas medaļu ieguvēji - "Swedbank"

Picture 193.jpgDAL 2010./11. gada 4.vietas ieguvēji - "Heliotherm/Ķekava".

­

Par 2015./16. gada sezonas novembra mēneša spēlētāju Elites grupā tika atzīts Aivars Svirido no "Latvijas Gāze" komandas.