"Latvijas Gāze" atliek čempionu kronēšanu

„Latvijas Gāzei” ierindā bija atgriezies Normunds Feierbergs, kas spēlēja vienu no galvenajām lomām šin­ī spēlē.  „Rumbai” vienīgais papildinājums bija spēlējošā trenera Edgara Suraka atrašanās uz komandtiltiņa.

Abas komandas spēli iesāka vareni. Jau piektajā minūtē 17:11 (LG labā). „Gāzenieki” acīmredzami nevēlējās atdot čempiontitulu, pirmajās minūtēs nospēlējot ļoti labi. Īpaši vērtīga bija N.Feierberga atgriešanās. Jau pirmajā ceturtdaļā LG iekrāja pieklājīgu pārsvaru 28:17.

Šķita, ka briest pārliecinošs revanšs. Taču otrās ceturtdaļas pirmās astoņas minūtes atmeta teju vai visu starta pozīcijās. „Rumba” sāka krāt punktus daudz raitāk, bet viesiem četri punkti astoņas minūtēs.

Trešajā ceturtdaļā „Rumba”, pēc izrāviena 9:0, pirmo reizi izgāja vadībā (47:44). Tas varēja kļūt par lūzuma punktu, bet nekļuva. Viesi drīz vien atkal pārņēma vadību. Noslēdzošanā desmitminūtē „Rumba” izmantoja sāncenšu „klusuma” brīdi, iegūstot 58:54. Tūliņ pēc tam pašus piemeklēja līdzīga liga. LG nelielo pārsvaru likvidēja.

Viss izšķīrās pēdējā minūtē.  „Latvijas Gāzei” izšķirošajā brīdī „2+1” gājiens izdevās Jurim Patmalniekiem, bet pēc tam trieciens tika dots no soda metiena līnijas.No pēdējiem 12 soda metieniem „gāzenieki” realizēja 11, neļaujot „Rumbai” vairs cerēt uz uzvaru. Finālsirēnai skanot, „Latvijas Gāze” varēja svinēt uzvaru (76:67), kas deva izlīdzinājumu sērijā. Izšķirošā trešā spēle pēc nedēļas „Latvijas Gāzes” zālē.

Turpinās pērn jau aizsāktā tradīcija, ka play-off izšķirošos mačus turpina uzvarēt viesi. No pēdējo triju gadu spēlēm par zeltu un bronzu  no 12 mačiem tikai vienā (!) uzvarējuši mājnieki. Par mājas zāles priekšrocībām laikam nebūtu vērts runāt.

DAL otrā finālspēle

ZRF Rumba – Latvijas Gāze (17:28; 17:11; 17:13; 16:24), sērijā 1-1

17.05.2011., LSPA jaunā zāle. Tiesneši: O.Lucis, M.Senkēvičs.

Rumba:  G.Strāķis 22, N.Miezis 14, A.Strāķis 12, M.Rozenbergs 9, K.Allese 4,  A.Piļkēvičs 4, M.Zemturis 2, E.Suraks, Dž.Broks.

LG: N.Feierbergs 21, J.Patmalnieks 18, R.Eglītis 13, A.Svirido 10, O.Kalniņš 9, A.Pogiņš 3, R.Kalniņš 2, E.Lapsalis, An.Veinbergs , R.Miķelsons.

2015./16. gada sezonas oktobra 1.līgas labākās spēlētājs tika atzīts Reinis Egle (BK Upesciems).