dubultamatieru līga

Jaunumi

Oktobra kopsavilkums


OKTOBRIS

Elites grupa

Aizvadītas 25 spēles.

Mēneša spēlētājs – Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze)

****Sport2000 (3-1-0) – pēc sastāva komplektācijas pierakstījušies vienu nu galveno favorītu statusam. Visas trīs uzvaras un neizšķirts nāca smagi. Pagaidām gan vairāk spēlēts ar tabulas lejasgala komandām.

**** Latvijas Gāze (4-1) – skaidrs, ka grib atgūt pērn zaudēto čempiontitulu. Ja nebūtu negaidītais zaudējums Ķekavā pēdējā mēneša dienā, tad oktobri varētu nosaukt par izdevušos. Tagad nekā.

**** Cavendish (3-1-0) – arī starpsezonā uz papīra izskatās spēcīgāki kā pērn. Arī rezultāti neslikti, jo pēc lielām pārmaiņām sastāvā vajag laiku, lai saspēlētos.

**** Swedbank (3-1) – veiksmīgs mēnesis. Divas uzvaras pašā galotnē un līdzīgā spēlē zaudējums „Latvijas Gāzei”.

*** Kursa MRU/Mārupe (2-2) – lai arī piedzīvotas divas sagrāves pret pērnajiem finālistiem, bet tajā paša laikā mājās izcīnītas divas uzvaras. Ar pieredzi var sasniegt labus rezultātus.

*** Rumba (2-2) – no čempioniem tika gaidīts vairāk, tomēr būtiskās sastāva korekcijas darījušas savu. Turklāt pretinieks bija pārsvarā no favorītu pulka. Bažas rada vienīgi diezgan īsais rezervistu soliņš.

*** BA Turība-2 (2-2) – ja nebūtu pamatīgais pēriens pret „Cavendish”, tad varētu būt labs rezultāts, bet tagad janovērtē ar apmierinošs. Noteikti spilgtā atmiņā būs minimālais zaudējums „Swedbank”.

*** CAO.LV (2-2) – vērtīgs ieguvums Edgara Vecuma personā. Oktobris ir parādījis, ka būs starp stabiliem play-off pretendentiem.

** Latvijas Universitāte (1-3) – būtu ātro uzbruku čempionāts, tad iespējams būtu galvenie medaļu pretendenti, bet pozicionālā spēlē pret pieredzējušākiem sāncenšiem rodas problēmas. Piemēram, muļķīgi izsētā uzvara Mārupē un Uvja Helmaņā mācībstunda pret „Sport 2000”.

** Bottomline (1-3) – elitē pierakstījās ar smagu sagrāvi pret „Latvijas Gāzi”. Turpmākie rezultāti rāda, ka nebūs uzvaru donora statusā. Pagaidām vairāk mači bijuši ar vadošajām līgas komandām.

** Heliotherm/Ķekava (1-4) – nebūtu uzvaras pēdējā spēlē pret „Latvijas Gāzi”, tad oktobri varētu pasludināt par sēru mēnesi. Varbūt šis panākums spārnos ķekavniekus jauniem panākumiem.

*Rūja un Dēli (0-4) – sezonas sākums diezgan bezcerīgs. Tikai vienā mačā reāli cīnījās par uzvaru.

1. līga

Aizvadītas 23 spēles.

Mēneša spēlētājs – Svens Niedrītis (ex-Nexum)

***** BTS (4-0) – visas spēles bija ar nosacītām lejasgala komandām, taču tām pārbrauca pāri kā buldozers. Vienīgi „Leifheit” meta izaicinājuma cimdu, par ko samaksāja ar pamatīgu zaudējumu. Šķiet, ka galvenie līgas favorīti.

***** BK Kubs (4-0) – ja nebūtu minimālās uzvaras pār „Brikers/Lemisele”, tad varētu likt vienādības zīmi ar BTS. Galvenais klupšanas akmens varētu būt sastāva komplektēšana uz spēlēm ziemas periodā.

***** ex-Nexum (4-0) – perfekta bilance, bet uzreiz jaātzīmē, ka trīs no četrām uzvarām nāca smagā cīņā. Pretiniekos gan nebija neviens no sezonas favorītiem.

**** BK Salaspils (3-1) – smagnējs sezonas sākums. Lai arī bilance solīda, bet par goda pjedestālu pacīnīties būs grūti. Prognoze, ka nostabilizēsies tabulas vidusdaļā.

**** Latvenergo (2-1) – izskatās, ka turēsies pērnās sezonas līmenī. Ja nezaudēs punktus pret nosacītajiem pastarīšiem, tad par pacīnīsies par trijnieku.

*** Briksers/Lemisele (1-3) – bilance sliktāka nekā sniegums laukumā. Domājams, ka vēl pacīnīsies par četrinieku.

** Leifheit (1-3) – lielais traumatisms prasīja lēnu sezonas ievadu. Iespējams sezonas turpinājumā pacīnīsies par vietu tabulas vidusdaļā.

** Emerald/Matthai (1-3) – vienu pārliecinošo uzvaru aizēnoja negaidītais zaudējums „Ūpim”. Varētu nostartēt pērnās sezonas līmenī.

** BK Jungent/LofbergsLila (1-3) - nekāda traģēdija nav notikusi. Uzvarēta spēkos līdzīga komanda un zaudēts nosacītajiem šīs līgas favorītiem.

** Ūpis (1-3) – pirmie rezultāti lika domāt, ka būs vēl smagāka sezona nekā pērn. Tomēr līdz pirmajai uzvarai tik ilgi nebija jāgaida.

** BK Liepāja/TBK (1-3) – līgas jaunpienācējs pagaidām ne ar ko nav pārsteidzis. Izskatās, ka cīnīsies par vietas saglabāšanu 1.līgā.

*ALT Auto (0-3) – kapitulēja pirmajās trijās spēlēs. Izskatās, ka ir sastāva meklējumos un gan jau, ka sezonas turpinājumā būs konkurētspējīgāka.

2.līga

Aizvadītas 24 spēles.

Mēneša spēlētājs – Armīns Graudiņš (Digital Mind)

***** Digital Mind (5-0) – perfekts sezonas starts. Pieticīgākā uzvara ir ar 11 punktu pārsvaru. Tiesa, spēlēts ar komandām, kas šobrīd atrodas kopvērtējuma apakšgalā.

***** Karavīrs (4-0) – negāja tik vareni kā „Digital Mind”, tomēr var palepoties, ka neielaida nevienā spēlē vairāk par 50 „acīm”.

**** Lapenieki (3-1-0) – pēc šokējošā neizšķirta pret RCK, krietni sadūšojās un ar pārējiem sāncenšiem izrēķinājās pārliecinoši.

**** C4 (3-1-0) – iespējams viena no neprognozējamākajām un sīkstākajām DAL komandām. Nebūs pārsteigums, ja novembrī bilance būs pretēja.

**** Polārā Zvaigzne (2-1) – aizsardzība līmenī, bet uzbrukums ne vienmēr – piemēram, kā mača ar „Sportland”. Mači ar līderiem vēl priekšā.

**** Zaļā Josta (2-1) – pēc trim aizvadītajām spēlēm vēl grūti spriest par komandas patieso spēku.

*** RCK (1-1-1) – tradicionālā sastāva komplektācijas problēma. Būs labākais sastāvs, būs uzvaras...

** Sportland (1-3) – vērienīgas sastāva pārmaiņas pagaidām nav devušas cerēto efektu.

** Ultra (1-4) – nevar teikt, ka īpaši veicies ar kalendāru. Pretinieki bija no treknā gala, bet komanda bija jauna papildinājuma meklējumos.

*DSV (0-1-3) – pārcelšanās uz 2.līgu pagaidām nav bijusi veiksmīga. No četrām spēlēm spēja izspiest tikai vienu neizšķirtu. Arī pretinieki bijuši no tabulas augšgala.

*Hanzas SK (0-3) – trīs bezcerīgi zaudējumi. Aizstāvībai gan jāsaka, ka pretinieki bijuši no favorītu pulka.

*Hipotēku banka (0-3) – pagaidām nepatīkamākais pārsteigums. 3.līgas vicečempions oktobrī palika tukšā, turklāt rezultāta starpība bijusi paliela.

*Smilšukaste/Vētras SK (0-4) – jau no paša sākuma atradās sastāva papildināšanas darbos. No pirmās uzvaras DAL pagaidām ne smakas.

3.līga

Aizvadītas 28 spēles.

Mēneša spēlētājs – Artis Lunts (Teikas Gaisma)

***** BK Ķekari (4-0) – jaunu spēlētāju izskatā uzaudzējuši muskuļus un pagaidām 3.līgas komandas, ar kurām spēlēts, izskatās no citas svara kategorijas. Ar kaimiņiem tabulā gan vēl cīņas priekšā.

***** Teikas Gaisma (4-0) – uz papīra izskatās spēcīgāki kā pirms gada. Nav tik iespaidīgs sākums kā „Ķekariem”.

***** Rīgas brīvostas pārvalde (3-0) – nopietns pastiprinājums Rolanda Brenča izskatā. Komandā trīs izteikti līderi. Vai ar to būs pietiekami?

**** SC Upseciems (3-1) – izskatās, ka būs starp favorītiem. Vismaz par vietu uz goda pjedestāla vajadzētu pacīnīties.

**** Baltezers (3-1) – komanda, kas negriezīs ceļu nevienam. Varētu būt līdzīgā statusā kā Upesciems.

**** AF1 (2-1-0) – joprojām turpina savu nezaudēto spēļu sēriju, kura iesakās jau pērn sezonas izskaņā. Pēdējie rezultāti gan vairs nevieš tik lielu pārliecību. Varētu teikt, ka viens no šīs līgas melnajiem zirdziņiem.

*** RXG/Ķekava (2-2) – komanda, kura necīnīsies par visaugstākajām vietām, taču līderiem nervus gan pabojās.

*** VCG ekspertu grupa (2-2) – bija tuvu iekļūšanai 2.līgā. Tagad jādomā, ka labi ka tā.

*** Lidojošais cirks (1-2-2) – patīkams pārsteigums. Diezin vai cīnīsies par augstām vietām, bet līdzīgi kā Ķekava pajauks līderiem kārtis.

** BK Baldone (1-3) – lielā sastāva tīrīšana atstājusi sekas. Jau šobrīd ir vairāk zaudējumu nekā pērn visā sezonā.

* E.Daniševska birojs (1-4) – aizvadītās sezonas izskaņā piedzīvotais zaudējumu periods turpinājās arī oktobrī. Labi, ka pašā mēneša izskaņā izdevās tikt pie pirmās uzvaras. Tiesa, ar savaldīšanos šīs komandas spēlētājiem joprojām ir problēmas.

*BK Grifs AG (0-1-3) – nepatīkams pārsteigums. Komanda, kura pērn bija otrā Pretendentu līgā, joprojām cīnās bez uzvarām.

*Pronets.LV (0-4) – arī notikušas lielas izmaiņas sastāvā. Oktobrī vieni vienīgi zaudējumi ar divciparu skaitļiem.

*North Hub Services (0-4) – pirmo spēļu rezultāti galīgi nav cerīgi. Jācer, ka pēc šādām spēlēm, basketbola entuziasms neapsīks.

+35 grupa

Aizvadītas 15 spēles.

Mēneša spēlētājs – Atis Niedra (Lapmežciems)

***** Lapmežciems (4-0) – teicams sākums. Uzvarēts arī pērnās sezonas čempions.

**** RPP (2-1) – visu sabojāja muļķīgs zaudējums LVM. Pret galvenajiem konkurentiem vēl cīņas priekšā.

*** Corporate Solutions (2-1-1) – čempioniem liela kadru mainība. Pirmajās spēlēs negaidīts neizšķirts un zaudējums, bet pēc tam izskatās, ka izdarījuši secinājumus.

*** EX-Velvets (2-2) – viduvējs sezonas sākums. Bez lieliem pārsteigumiem un neveiksmēm.

*** Stopiņi (2-2) – labam sākumam turpinājuma nebija. Abiem pērnās sezonas finālistiem iekost neizdevās.

*** Rīgas satiksme/AKC (1-1-1) – galvenais bija pārsteidzošais neizšķirts pret čempionu. Pārējās spēlēs likumsakarīgi.

** LVM (1-3) – ne sevišķi pārliecinošs sākums. Labi, ka izdevās apspēlēt RPP un oktobri nevarēja norakstīt kā izcili neveiksmīgu.

*Arčers (0-4) – ar tik pieticīgu punktu ražu uzvarēt ir grūti.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2009./10. gadā Pretendnetu līgā trešo vietu izcīnīja SC Upesciems. Sezonas bilance 13-7.
krown.lv