dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Novembra kopsavilkums


NOVEMBRIS

Elites grupa

Aizvadītas 24 spēles.

Mēneša spēlētājs – Edgars Vecums (CAO.LV)

***** Rumba (4-1-0) – pēc ne sevišķi veiksmīga oktobra, novembrī bija faktiski neapturami. Vispirms neizšķirts pret „Cavendish”, bet pēc tam četras uzvaras ar divciparu skaitļiem, kas ļāvis kopvērtējumā pakāpties uz otro pozīciju. Tiesa novembrī tomēr pretinieki bija no nedaudz zemākas svara kategorijas kā oktobrī.

***** Latvijas Gāze (2-0) – bija tikai divas spēles, kurās abās izcīnītas uzvaras. Izskatās, ka mājās spēlē daudz pārliecinošāk kā viesos. Joprojām pārliecinoši līderi kopvērtējumā.

***** Kursa MRU/Mārupe (2-1-0) – ļoti veiksmīgs mēnesis. Uzvaras viesos pār spēcīgajām „Swedbank” un „Cavendish”, kā arī neizšķirts Ķekavā. Iezīmēja sevi kā stabilu play-off pretendenti.

*** Latvijas Universitāte (2-1) – mēneša sākumā pārliecinoši uzvarēja savus principiālākos sāncenšus no Turības. Pēc nedēļas pievienoja arī panākumu pret „Bottomline”, bet pret „Rumbu” bez lielām izredzēm. Kopumā sekmīgi, bet tas arī viss.

*** Sport2000 (2-2) – izrādās, ka ar savākšanos uz spēlēm ir par maz. Vajag arī kaut ko parādīt laukumā. Mēneša bilance diezgan pieticīga – divas uzvaras pret turnīra pastarīšiem un tikpat zaudējumi savā laukumā. Īpaši pārsteidzoša bija neveiksme pret Turību.

*** Cavendish (2-1-2) – emocijām bagāts mēnesis. Bija gan skaistas uzvaras (piem., pret „Swedbank”), dramatisks neizšķirts pret „Rumbu” un pilnīga izgāšanās pret „Kursu”. Ja nebūs stabilitātes, tad var atkārtoties pērnās sezonas scenārijs.

*** CAO.LV (2-3) – bija ļoti smags spēļu kalendārs, kura ietvaros bija jātiekas ar visām četrām pērnās sezonas pusfinālistēm. Medaļas saņēmušās komandas pārspēt neizdevās, toties izdevās pieveikt Ķekavu un „Bottomline”, kas ļauj joprojām turēties tabulas vidusdaļā.

** BA Turība-2 (1-1-2) – atkal jāsāk ar tekstu „ja nebūtu”... uzvaras pār „Sport 2000”, tad novembris būtu faktiski pa tukšo. Zaudējums gan LU, gan pastarītim „Rūjai” un beigās vēl neizšķirts ar nebūt ne turnīra favorītu „Bottomline”. Varbūt jaunā trenera iesaistīšanās uzlabos sniegumu decembrī.

** Heliotherm/Ķekava (1-1-2) – vēl viens ne sevišķi veiksmīgs mēnesis. Pēc uzvaras pār „Latvijas Gāzi” sekoja panākums pār „Swedbank”. Jau šķita, ka nu tikai slūžas būs vaļā, taču nākamajos trijos mačos nācās iztikt bez uzvarām.

** Swedbank (1-3) – veiksmīgajam oktobrim turpinājums nesekoja. Novembris tika sākts ar trim zaudējumiem (turklāt ne pret galvenajiem favorītiem). Labi, ka beigās sīvā cīņā izdevās pieveikt „CAO.LV”.

** Bottomline (1-1-3) – nedaudz labāk kā oktobrī. Izdevās pieveikt pastarīti „Rūju” un nospēlēt neizšķirtu ar „Turību”, bet pārējos trijos mačos neveiksmes. Jauna trenera piesaiste tomēr parāda progresu komandas sniegumā.

**Rūja un Dēli (1-3) – daudziem par lielu pārsteigumu pieveica „Turību”. Bet tas arī viss komandas iespētais. Pārējās spēlēs diezgan bezcerīgi zaudējumi.

1. līga

Aizvadītas 27 spēles.

Mēneša spēlētājs – Edgars Kuks (Leifheit)

***** Leifheit (5-0) – daudziem un arī pašiem negaidīti veiksmīgs mēnesis. Izpildīja programmu maksimums un no pašas tabulas lejasgala pacēlās uz trešo vietu.

***** BTS (4-0) – mēnesis bez īpašiem pārdzīvojumiem. Četras pārliecinošas uzvaras un joprojām saglabā galvenā favorīta statusu ar ambīcijām pacīnīties visas līgas play-off.

***** BK Kubs (4-0) – pretinieki nebija no tiem vieglākajiem, bet ar visiem pārbaudījumiem tika galā veiksmīgi, turpinot programmu maksimums. Vienīgi spēlē ar sīksto „Latvenergo” galotnē nācās pacīnīties nervozāk.

**** Latvenergo (3-2) – sanāca diezgan labs mēnesis. Zaudēja abiem galvenajiem favorītiem, bet pārējos uzvarēja. Īpaši vērtīga bija uzvara Salaspilī. Turpina turēties aiz abām līdervienībām.

*** Briksers/Lemisele (2-1) – sanāca patukšs mēnesis ar trim spēlēm. Vispirms uzvarēja savus tiešos konkurentus tabulā („Emerald” un „Jungent”), bet mēneša kopsavilkumu sabojāja ar zaudējums „Leifheit”.

*** Ūpis (1-1-2) – divas pamatīgas sagrāves, bet pārējās trijās spēlēs pierādīja, ka var būt sīksts pretinieks un pērnās sezonas scenārija atkārtošanās netiks pieļauta. Ja turpinās šādā garā, tad var iekļūt astotniekā.

** BK Salaspils (2-3) – neveiksmīgs sākums pret BK „Kubs”, zaudējums mājās pret „Latvenergo” bija sāpīgi zaudējumi galvenajiem konkurentiem. Tomēr visu mēnesi sabojāja spēle savā laukumā ar pastarīti www.phazelapps.com. Šis zaudējums turnīra izskaņā var dārgi maksāt.

** BK Liepāja/TBK (1-1-3) – ar skaļiem notikumiem neizcēlās. Mājās izcīnīja svarīgu uzvaru pār BK „Jungent”. Uzņēmuši tempu, ar kuru var iekļūst astotniekā. Ārkārtīgi svarīgas ir spēles ar kaimiņiem turnīra tabulā.

** Emerald/Matthai (1-3) – nepārsteidza. Ja būtu izdevies vinnēt „ex-Nexum”, tad nebūtu slikts mēnesis. Bet tagad pieticīgi, lai cerētu uz ko vairāk par atrašanos pārspēļu zonā.

*www.phazelapps.com (1-3) – nomainīja nosaukumu no „ALT auto”. Ir sastāva meklējumos un šķiet, ka pašiem nemaz nav īsti skaidrs, kurš tad spēlē komandā. Tomēr neskatoties uz to pārsteidzošu uzvaru no Salaspils izdevās pārvest.

*ex-Nexum (1-4) – pilnīgs fiasko. Zaudēja četras no piecām spēlēm. Turklāt vienīgo panākumu izcīnīja ar minimālu viena punkta pārsvaru. Krietni pasliktināja situāciju kopvērtējumā.

* BK Jungent/LofbergsLila (1-4) – novembri iesaka ar četrām zaudētām spēlēm. Lielākā problēma ir aizsardzība, jo trijās spēlēs sāncenši „jungentiešu” grozā sabēra virs 90 punktiem.

2.līga

Aizvadītas 25 spēles.

Mēneša spēlētājs – Lauris Krūmiņš (RCK)

***** RCK (5-0) – savāca labāko mēneša bilanci. Tiesa, pretiniekos bija komandas no lejasgala. Spēlētāju rindas palikušas retākas, kas var iegriezt sezonas turpinājumā, kad pretī nāks spēcīgākas komandas. Kamēr komanda krāj uzvaras, tikmēr tai nebūtu korekti kaut ko pārmest.

***** Lapenieki (4-0) – vienīgi pret „Polāro Zvaigzni” sanāca sīvāka pacīkstēšanās, bet pārējiem novembra pretiniekiem vieta tika ierādīta pārliecinoši. Kopā ar oktobri izcīnītas septiņas uzvaras pēc kārtas.

***** Hipotēku banka (4-0) – pēc skumjā oktobra atgriezušies cīņā par vadošajām vietām. Novembrī divas pārliecinošas uzvaras un divi panākumi ar minimālu starpību (3 un 1 punktu).

***** Karavīrs (3-0) – svarīgākais bija līderu mačs pret „Digital Mind”, kuru izdevās uzvarēt ar viena punkta pārsvaru. Bilanci pirms tam izdevās papildināt ar divām pārliecinošām uzvarām.

**** Digital Mind (2-1) – divos mačos uzvarēja savus senos konkurentus, kuri arī bāzējās Lietuviešu vsk., tomēr svarīgākajā cīņā par pirmo vietu nācās atzīt karavīru pārākumu.

*** Ultra (2-1) – pretiniekos bija turnīra lejasgala komandas, no kurām divas izdevās pārspēt. Jāmēģina iekļūt un nostabilizēties labāko astotniekā.

*** Zaļā Josta (1-2) – būs ciets rieksts ikvienam. Prognozējams, ka atradīsies tabulas vidusdaļā. Cīņā par vadošajām pozīcijām paši nepiedalīsies.

** DSV (1-3) – pagaidām cīnās ne tikai ar pretiniekiem, bet arī ar sastāva problēmām. Soliņš ir diezgan īss. Arī rezultāti diezgan pieticīgi. Vismaz beidzot izdevās tikt pie pirmās uzvaras.

** Sportland (1-3) – komanda, no kuras tika gaidīts vairāk. Otro mēnesi pēc kārtas tikai viena uzvara. Izskatās, ka būs jācīnās par palikšanu līgā.

** Smilšukaste/Vētras SK (1-4) – pēc astoņiem zaudējumiem beidzot tikuši pie pirmās uzvaras DAL. Jācer, ka līdz nākošajai uzvarai nebūs jāpārdzīvo tik daudz zaudējumi.

*Hanzas SK (1-4) – vēl vairāk iestiguši turnīra pagrabā. Vienīgais prieks, ka beidzot izdevās tikt pie pirmās uzvaras.

* C4 (0-3) – prognozes par pretējo bilanci novembrim piepildījās ar uzviju. Zaudēja visas trīs mēneša spēles un arī pozīcijas kopvērtējumā.

* Polārā Zvaigzne (0-4) – kalendārs piespēlēja ļoti spēcīgus pretiniekus – visus līderus. Tomēr zaudējums visās četrās spēlēs jāuzskata par diezgan negaidītu iznākumu un arī vilšanos.

3.līga

Aizvadītas 32 spēles.

Mēneša spēlētājs – Rolands Brenčs (Rīgas brīvostas pārvalde)

**** BK Baldone (4-1) – kalendārs gan nebija no sarežģītākajiem, tomēr arī pret nosacītajām lejasgala komandām ir jāizcīna uzvaras. Krietni uzlaboja stāvokli kopvērtējumā.

**** VCG ekspertu grupa (4-1) – izdevies mēnesis. Atmiņā noteikti paliks dramatiskā uzvara pār Upesciemu un Teiku, kur debitēja superpapildinājums Raimonds Feldmanis. Tagad komanda ar kuru būs jārēķinās daudz daudz nopietnāk. Ar šo spēlētāju iespējams, ka pat galvenie favorīti.

**** BK Ķekari (3-1) – ne tik pārliecinošs laika posms kā oktobrī. Īpaši negaidīts bija zaudējums „Pronetam”. Tomēr labāk zaudēt nosacītam pastarītim, ne galvenajiem konkurentiem.

**** SC Upseciems (2-1) – nedaudz savas pozīcijas zaudēja. Vispirms divas uzvaras līdzīgās spēlēs un vēl ļoti sāpīga neveiksme (-1) pret VCG.

*** Rīgas brīvostas pārvalde (3-1-1) – nebūtu zaudējums „Pronetam”. Pagaidām ir rezerve, jo četri spilgtie līderi tā arī vēl nav bijuši visi kopā uz kādu maču.

*** BK Grifs AG (3-2) – beidzot izdevās izcīnīt pirmo uzvaru, kuriem sekoja arī vēl divas uzvaras. Izdevies pakāpties līdz turnīra vidusdaļai.

** Teikas Gaisma (2-2-1) – viens no favorītiem zaudēja daudz punktu. Īpaši nepatīkams bija neizšķirts ar Ķekavu. Lai uzvarētu 3.līgu vajadzīgas uzvaras.

*** RXG/Ķekava (2-1-2) – kā jau iepriekš prognozēts, tad par augstām vietām necīnīsies, bet līderiem nervus pabojās. Teikai punktiņš tika atņemts.

*** Lidojošais cirks (2-2) – joprojām var vilkt paralēles ar Ķekavas komandu. Neērts pretinieks ikvienam. Arī sastāvā notikušas izmaiņas, kas arī ir viens no iemesliem spēles kvalitātes augšupejai.

*** Pronets.LV (2-3) – bija pamanāmi ar divām skaļām uzvarām. Vispirms pārspēja „Brīvostu”, bet daudz negaidītāks bija panākums pret „Ķekariem”. Bet savas kategorijas komandas gan pagaidām palikušas nepārspētas.

** AF1 (2-3) – pret „Ķekariem” pārtrūka ilgstošā uzvaru sērija, kas pārvērtās triju spēļu zaudējumu sērijā. Krietni pazaudēja pozīcijas kopvērtējumā.

* Baltezers (1-4) – četri zaudējumi diezgan līdzīgās spēlēs un  vienīgā uzvara izcīnīta par pārliecinošo turnīra autsaideri. No šīs komandas bija gaidīts vairāk.

* E.Daniševska birojs (0-4) – mēnesis pa tukšo. Īpaši sāpīgs bija zaudējums „Ķekariem”, kur uzvara tika izlaista ceturtajā ceturtdaļā. Atrodas priekšpēdējā vietā kopvērtējumā.

*North Hub Services (0-4) – joprojām diezgan patālu no pirmās uzvaras...

+35 grupa

Aizvadītas 10 spēles.

***** Stopiņi (3-0) – visas trīs spēles bija mājās un visās trijās izdevās uzvarēt tiešos konkurentus tabulā. Izdevās pakāpties uz trešo pozīciju.

***** Corporate Solutions (2-0) – divas uzvaras pret turnīra autsaideriem bija diezgan prognozējamas.

**** EX-Velvets (2-1) – zaudēja saviem vieniem no principiālākajiem sāncenšiem Stopiņiem, toties pašā mēneša izskaņā pārsteidza ar uzvaru pār Lapmežciemu.

*** Rīgas satiksme/AKC (2-2) – svarīga uzvara pār RPP, bet Stopiņiem un „Velvetam” nespēja iekost.

** LVM (1-2) – nepārsteidza. Pārliecinoši pieveica „Arčers”, bet divos mačos piedzīvoja zaudējumus. Izskatās, ka paliks tabulas lejasgalā un ceturtdaļfinālā patrāpīsies ļoti spēcīgs pretinieks.

* Lapmežciems (0-1) – turnīra līderis divas novembra spēles pārcēla uz decembri. Iespējams, ka spēļu prakses trūkums bija iemesls zaudējumam „Velvetam”.

* RPP (0-2) – ar lielām pūlēm spēja sapulcināt sastāvu uz spēlēm. Tāpēc mēneša bilance nemaz nepārsteidz.

*Arčers (0-2) – arī šai komandai pagaidām līdz pirmajai uzvarai diezgan patālu...Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā 3.vietu 2.līgas turnīrā izcīnīja DzSK "Lokomotīve" (sezonas bilance 20-6).
krown.lv