Elites grupa: Salvis Mētra (Sport 2000) - 34

1.līga: Kristaps Žvīgulis  (BK Salaspils) - 42

2.līga: Ritvars Aņisimovs (Ultra) - 34

3.līga: Elvis Muste (Brīvosta) - 34

+35 grupa: Andris Liepiņš (RPP) - 40

Elites grupa

+++ Sport2000 – uzvarēja līderu cīņā, atspēlējoties no mīnusiem cīņas gaitā. Īpaša uzslava VEF treneru trio, kuri uz maču ieradās tikko atlidojuši no Francijas. Nākamnedēļ gan būs jāiztiek bez šiem spēlētājiem mačā ar „Swedbank”.

++ Cavendish – pastiprinājušies ar Sandi Silavu, uzvarēja daudziem nervus pabojājušo CAO.LV. Pagaidām gan tabulā ceturtā pozīcija.

+ Rumba – izcīnīja jau kārtējo uzvaru pēc kārtas, pārliecinoši izrēķinoties ar Turības studentiem.

---Latvijas Gāze – čempionāta līderis nespēja izmantot mājas zāles priekšrocības cīņai ar „Sport 2000”, piedzīvojot otro zaudējumu šosezon. Pēc zaudētajiem punktiem LG gan saglabā līderpozīcijas. Atlikušās divas spēles ir pret abām studentu komandām.

--Heliotherm/Ķekava – vēl viena neveiksme. Šoreiz savā laukumā pret LU. Play-off zona pamazām attālinās. Varbūt noskaņojumu izdosies uzlabot pēdējā pirmā apļa spēlē viesos pret „Rūju”.

-BA Turība-2 – labi pirmajā puslaikā turējās pretī „Rumbai”, tomēr otrajā puslaikā viss pašķīda un tikai piedzīvots zaudējums ar 30 punktu starpību.

Pirmā apļa pēdējā kārtā uzmanības centrā būs „Sport 2000” un „Swedbank” spēle otrdien Rīdzenes zālē.

1.līga

+++ BTS – līderu cīņā galvenie sezonas favorīti dabūja krietni pasvīst pret BK „Kubs”, beigās tomēr izcīnot uzvaru un paliekot par vienīgo komandu līgā ar visām uzvarām.

++ Latvenergo – sīvā cīņā par trešo pozīciju kopvērtējumā savā laukuma izrādījās pārāki par „Leifheit”. Pateicīgs kalendārs pozīciju nosargāšanai.

+ BK Jungent/LofbergsLila – izskatās, ka ir pamodušies. Uzvar otro nedēļu pēc kārtas – šoreiz „ex-Nexum”. Pilnai laimei varētu doties Ziemassvētku brīvdienās ja izdotos pārspēt „Latvenergo”.

--- ex-Nexum – arī nespēja pieveikt BK „Jungent”, noslīdot jau uz septīto pozīciju tabulā. Pēdējā kārtā jātiekas ar „Ūpi”.

-- Emerald/Matthai – pilnīga katastrofa aizsardzībā. Ielaisti 127 (!) punkti Salaspilī. Protams, ar šādu aizsardzību sapņot par uzvaru var tikai ja tavā komandā ir Kobe Braients.

-BK Kubs – pārtrūka deviņu uzvaru sērija pret galvenajiem konkurentiem. Pirmais aplis noslēgsies ar 5.pozīcijā esošo „Leifheit”.

Pirmā apļa pēdējā pilnajā nedēļā uzmanības centrā būs mačs Meža skolā, kur BTS uzņems BK „Salaspils”.

2.līga

+++ Karavīrs – otrā spēle pēc kārtas sanāca kā līderu cīņa. Un atkal ar nelielu pārsvaru izdevās uzvarēt. Šoreiz krita „Lapenieki”. Vēl gan pirmajā aplī mači ar citam līdergrupas komandām – RCK un „Hipotēku banku”.

++ Zaļā Josta – ļoti pārliecinoši izrēķinājās ar četriniekā esošo RCK. Paši pakāpušies uz sesto pozīciju.

+ Hipotēku banka – ar pēdējās sekundes tālmetienu izrāva uzvaru pār „Polāro Zvaigzni”. Pēc izcili neveiksmīgā sezonas starta komanda ir turpat blakus līderiem.

--- RCK – pamatīgs zaudējums „Zaļajai Jostai” nav tā labākā ceļamaize pirms mačiem ar galvenajiem konkurentiem tabulā. Iespējams, ka šis zaudējums tikai saniknos studentus.

--Lapenieki – katastrofālais sākums līderu cīņā pret karavīriem (8:30) kļuva par vienu no pirmās sezonas zaudējuma priekšnosacījumiem. Pirmdien smaga cīņa viesos pret „Digital Mind”.

-Polārā Zvaigzne – tā jau sarūgtinājumu pilnajai sezonai vēl viena darvas karote. Nākamajā nedēļā divas spēles viesos un būs jāspēlē divas dienas pēc kārtas.

Vienpadsmitajā nedēļā savā starpā tiksies vairākas līdergrupas komandas. Vispirms „Digital Mind” un „Lapenieki” un dienu vēlāk karavīri viesosies pie RCK studentiem.

3.līga

+++ BK Ķekari – pārliecinoši līderu spēlē pieveica „Teikas Gaismu”. Jānotiek lielam brīnumam, lai svētku brīvdienās nedotos līderpozīcijās.

++ BK Baldone – pēdējā laikā spēlē ar vien veiksmīgāk. Šīs nedēļas ietvaros pārliecinoša uzvara pār SC „Upesciems”.

+ Lidojošais cirks – pēc ļoti veiksmīgas ceturtās ceturtdaļas izcīnīja minimālu uzvaru pār Baltezeru, atkal panākot neitrālu uzvaru un zaudējumu bilanci kopvērtējumā.

--- Teikas Gaisma – ar diezgan lielu pārsvaru piekāpās „Ķekariem”. Tā arī nav spējuši uzvarēt nevienu no līdergrupas komandām.

--SC Upesciems – pēc zaudējuma Baldonē faktiski atvadījušies no vadošās komandu grupas.

-Pronets.LV – izskatās, ka spēj uzvarēt tikai līderus. Arī „Grifs” izrādījās pārāk ciets riekstiņš.

Vienpadsmitajā spēļu nedēļā uzmanības centrā „Teikas Gaisma” pret BK „Baldone”.

+35 grupa

+ Lapmežciems – pirmo apli pabeidza ar divām uzvarām un pirmo vietu turnīra tabulā.

--RPP – uz Lapmežciemu aizceļoja tikai piecu vīru sastāva, sīvi cīnoties ar līderi. Tomēr ar esošajiem spēkiem bija par maz.

-Arčers – pirmo apli noslēdza ar likumsakarīgu zaudējumu Lapmežciemam.

Pirmais aplis ir galā. Turnīrs atsāksies janvāra otrajā nedēļā.

„Melnais” saraksts

-Māris Orlovs (Emerald/Matthai) – tehniskā piezīme

-Kaspars Prāvs (Emerald/Mattjai) – tehniskā piezīme

-Guntis Banders (BK Jungent/LofbergsLila) – tehniskā piezīme

-Svens Niedrītis (ex-Nexum) – tehniskā piezīme

-Ivo Pūce (Rūja un Dēli) – tehniskā un diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

-Matīss Brunavs (Ūpis) – tehniskā piezīme

-„Teikas Gaisma” komandai – tehniskā piezīme

Nedēļas citāts

Baltezers secinājums pēc neveiksmīgi aizvadīta otrā puslaika pret „Lidojošo cirku” - Interesants fakts ir tas,ka Baltezers šajā sezonā no 10 aizvadītajām spēlēm 2.puslaiku ir uzvarējuši tikai vienā spēlē… ir viela pārdomām…

2014./15. gada sezonā par b.a.L.L. elites labāko novembra soda metienu izpildītāju kļuva Niks Gūtmanis no ThermoKid/Ķekava - 9 no 10.