dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

11. spēļu nedēļa


11. spēļu nedēļa

Aizvadītas 25 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Salvis Mētra (Sport 2000) - 42

1.līga: Ēriks Nelsons (BK Liepāja/TBK) - 35

2.līga: Dainis Tutāns (RCK) - 31

3.līga: Raimonds Feldmanis (VCG ekspertu grupa) - 59

Elites grupa

+++ Sport2000 – pateicoties Salvja Mētras lieliskajam sniegumam otrajā puslaikā spēja lauzt neveiksmīgo cīņas gaitu pret „Swedbank” un izcīnīt svarīgu uzvaru. Pirmo apli pabeigs trijniekā, bet visticamāk ne kā līderi.

++ CAO.LV – izcīnīja minimālu uzvaru pār „Kursu”, kas pirmo apli ļauj pabeigt septītajā vietā. Lai pa taisno tiktu izslēgšanas mačos, tomēr vajag tikt par vienu pozīciju augstāk.  

+ Cavendish – sasniedza vairākus sezonas rekordus Elites grupā mačā pret LU studentiem. Tika savākta brangākā punktu raža 112 un arī realizēts milzīgs skaits tālmetienu – 17. Kāpēc gan ne, ja pretinieki ļauj mest?

---BA Turība-2 – divi ļoti sāpīgi zaudējumi. Vispirms līdzīgā cīņā pret „Latvijas Gāzi”, bet pēcāk viesos minimāls zaudējums pret „Kursu”. Pirmais aplis jāpabeidz devītajā pozīcijā.  

-- Swedbank – neizmantoja labvēlīgo situāciju mačā pret „Sport 2000”, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu. Pērnās sezonas bronzas medaļnieki pēc pusdistances iestrēguši tabulas vidusdaļā.  

-Latvijas Universitāte – lai arī paši uzbrukumā spēlēja labi mačā pret „Cavendish”, tomēr aizsardzība bija kā caurstaigājamā sēta. Jau pirmajā puslaikā ielaistie 63 punkti neko labu par aizsardzību nerunā.

12. spēļu nedēļā viena pārceltā spēle – „Latvijas Gāze” uzņems „Latvijas Universitāti”.

1.līga

+++ BTS – uzvarēja nedēļas centrālajā mačā Salaspili. Vēl palicis pārceltais mačs ar „Brikers/Lemisele”. Palikusi viena no divām DAL komandām, kura šajā sezonā joprojām nav pārspēta.

++ BK Kubs – sīvi cīnījās ar „Leifheit”, beigās tomēr uzvarot bez liekiem pārdzīvojumiem. Ziemassvētku pārtraukumā var doties ar labi padarīta darba sajūtu.

+ Ūpis – izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru mājās pār „ex-Nexum”. Ja jau sezona beigtos tagad, tad izvairītos pat no pārspēlēm.  

--- ex-Nexum – vēl viens trieciens mačā pret „Ūpi”. Pēdējās septiņās spēlēs spējuši izcīnīt tikai vienu uzvaru.

-- BK Salaspils – pēc uguņošanas iepriekšējā spēlē, mačā ar BTS saskārās ar kārtīgu aizsardzību, kā rezultātā izdevās gūt vien 68 „acis” un nācās piedzīvot zaudējumu.

-BK Liepāja/TBK – pašā mača galotnē Ādažos izlaida no rokām gan uzvaru, gan neizšķirtu, piedzīvojot vilšanos ar viena punkta starpību. Nācās arī noslīdēt uz priekšpēdējo vietu kopvērtējumā.

Atlikušas divas pārceltās cīņas. Vai „Bikers/Lemisele” spēs dot prettriecienu līderim BTS?

2.līga

+++ Karavīrs – turpina uzvarēt. Šoreiz viesos savā stilā ar nelielu pārsvaru tika pieveikta viena no līdergrupas komandām RCK. Šinī spēlē gan viens no karavīriem izcēlās ar nesavaldību, par ko saņēma bargu sodu. Komandai gan vēl šogad palikuši divi mači.

++ Lapenieki – līdergrupas komandu spēlē viesos pateicoties pirmajā puslaikā iegūtajam pārsvaram spēja pieveikt „Digital Mind”, pakāpjoties uz otro vietu tabulā.

+ Ultra – negaidīti pārliecinoši izrēķinājās ar „Polāro Zvaigzni”. Pavisam nemanot jau tikuši līdz sestajai pozīcijai.  

--- Digital Mind – piedzīvoja pirmo zaudējumu savā laukumā šosezon un arī pirmo reizi sezonā noslīdēja uz trešo pozīciju.

--RCK – ar divu vīru gūtajiem 55 no 76 komandas punktiem izrādījās par maz uzvaras izcīnīšanai pār līderi. Komanda arī pirmo reizi sezonā atstājusi labāko četrinieku.

-Polārā Zvaigzne – šonedēļ neveiksminieku topā iekļuva ar diviem zaudējumiem... Turklāt pret „Ultru” tika saņemts pamatīgs pēriens.

Divpadsmitajā nedēļā uzmanības centrā būs līdera Karavīra tikšanās ar vienu no pēdējā laika „karstākajām” komandām „Hipotēku banku”.

3.līga

+++ RXG/Ķekava – komanda, kura atradās desmitajā pozīcijā spēja pieveikt līderi BK „Ķekari”. Kopējo situāciju tabulā ķekavieši gan būtiski ar šo uzvaru neuzlaboja.

++ Teikas Gaisma – ļoti pārliecinoši nedēļas spēlē pieveica BK „Baldone”.

+ Rīgas brīvostas pārvalde – pēc „Ķekaru” zaudējuma un pašu uzvaras pār „Lidojošo cirku” kļuvuši par faktiskajiem līderiem. Pašiem gan viena spēle rezervē.

--- BK Ķekari – lai arī kādā sastāvā spēlētu, tomēr līderu zaudējums vienmēr ir skaļāks notikums jebkurā līgā. Tagad faktiski jāsaka, nu jau bijušo līderu. Pēc izcīnītajiem punktiem Ķekari vēl paliek līderi, bet pēc zaudētajiem vairs ne. Rēķiniet kā gribiet.

--BK Baldone – diemžēl, pilnīgi neko nespēja likt pretī „Teikas Gaismai”. Šis zaudējums arī attālināja no pārspēļu zonas.

-North Hub Services – bija ļoti tuvu pirmajai uzvarai. Ja nebūtu sastrebuši karstu pašās cīņas beigās, kas zina, varbūt varētu līksmot par pirmo uzvaru DAL. Priecē, ka pamazām tomēr ir novērojams progress.

Divpadsmitajā  spēļu nedēļā uzmanības centrā mačs ceturtdien Pļavniekos – „VCG ekspertu grupa” uzņems „Brīvostu”. Pēdējiem tas būs otrais mačs nedēļā. Abās komandās laukumā dosies spilgti izteikti līderi – kurš kuru?

„Melnais” saraksts

-Elmārs Ābelītis (Polārā Zvaigzne) – tehniskā piezīme

-Aleksejs Romaānovs (Karavīrs) – tehniskā piezīme + diskvalificējošā piezīme (DISKVALIFIKĀCIJA LĪDZ SEZONAS BEIGĀM)

-Raimonds Zajacs (BK Jungent/LofbergsLila) – tehniskā piezīme

-Salvis Mētra (Sport 2000) – tehniskā piezīme

-Jānis Džiguns (Hanzas SK) – tehniskā un diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

-BA Turība-2 komandai – tehniskā piezīme

Nedēļas citāts

VCG eksperti par Raimonda Feldmaņa rezultativitāti - Izaicinājums tas ir arī daudzajiem nelabvēļiem, it sevišķi tiem no elites līgas, kuri visticamāk līdz 54 pat aizskaitīt nemāk un uzskata, ka ir ļoti labi basketbolisti.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2009./10. gada sezonā 3.līgā goda pjedestāls izskatījās sekojošs - Zaļā josta, Leifheit un Polārā Zvaigzne.
krown.lv