dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Janvāra kopsavilkums


JANVĀRIS

Elites grupa

Aizvadītas 22 spēles.

Mēneša spēlētājs – Ivo Pūce (Rūja un Dēli)

***** Rumba (5-0) – nokomplektējuši sastāvu un ir pilnībā gatavi titula aizstāvēšanai. Turpina uzvarēt kopš novembra vidus. Un tieši otrā riņķa sākumā komandu gaidīja smagākās spēles. Vai kāds spēs čempionu apturēt?

***** Rūja un Dēli (3-0) – pēc neveiksmīgā pirmā apļa vīri sanāca kopā un nolēma koncentrēt visus spēkus, situācijas uzlabošanai. Izdevās. No pēdējās vietas izdevās izkļūt, bet nesnauž arī sīvākie konkurenti.

**** Sport2000 (3-1) – labi zināmu iemeslu dēļ bieži vien uz spēlēm iztrūkst galvenais komandas spēks. Tomēr vienīgais mēneša zaudējums tika piedzīvots ar šiem spēlētājiem ierindā. Pietrūka arī rezervistu klātbūtne.

**** BA Turība-2 (2-1) – otro apli iesāka ar pamatīgu sagrāvi pret „Swedbank”, bet pēc tam uzvarēja gan Ķekavu, gan „Cavendish”, turpinot cīņu par iekļūšanu izslēgšanas mačos.

**** Swedbank (2-1) – „baņķieriem” iet kā pa viļņiem – ļoti labas spēles mijās ar neveiksmīgām. Pietrūkst stabilitātes. Regulāro turnīru acīmredzot nāksies pabeigt vidusdaļā, bet atcerēsimies ar ko tas pērn beidzās.

** Latvijas Gāze (1-1-1) – negaidītākais rezultāts bija neizšķirts pret „Bottomline”, kas šajā gadījumā varētu līdzināties zaudējumam. Labi, ka tomēr izdevās pieveikt sīksto „Kursu”. Šogad gaida daudz smagākas cīņas play-ofos kā pērn.

*** Bottomline (1-1-3) – labas spēles mijās ar ne tik labām. Bija pārsteidzošs neizšķirts pret „Gāzi”, tomēr kopējā mēneša bilance ir negatīva un liels uzlabojums kopējā situācijā nav.

** Kursa MRU/Mārupe (1-2) – pārmācīja LU studentus, bet nevienai no šobrīd top3 komandām nav izdevies iekost. Turpina cīnīties par augstāku vietu pirms play-off cīņām.

** CAO.LV (1-2) – aizvadītas trīs ļoti saspringtas spēles, kurās viss izšķīrās pašā galotnē. Uzvarai pār LU, sekoja divas neveiksmes. Turpina izmisīgu cīņu par vietu izslēgšanas mačos.

** Latvijas Universitāte (1-3) – pārsteidzoši uzvarēja „Sport 2000”. Tomēr lielais traumēto spēlētāju skaits licis piedzīvot arī pāris bezcerīgus zaudējumus. Būs sarežģīti iekļūt izslēgšanas cīņās.


** Cavendish (1-3) – vienam no turnīra līderiem ļoti neveiksmīgs gada sākums – trīs zaudējumi pēc kārtas. Dusmas izgāza pēdējā janvāra spēlē pret „Bottomline”. Pirmo trijnieku palaiduši par tālu.

* Heliotherm/Ķekava (0-4) – vienīgā elites komanda, kura palika janvārī tukšā. Pēc „Rūjas” komandas uzplaiksnījuma noslīdējuši uz pēdējo vietu.

1. līga

Aizvadītas 18 spēles.

Mēneša spēlētājs – Artūrs Melnieks (BK Salaspils)

***** Briksers/Lemisele (3-0)  – ļoti veiksmīgs laika posms. Pēc pārliecinošas uzvaras pār „ex-Nexum” sekoja panākumi pār pirmā trijnieka komandām „Latvenergo” un „Kubs”. Līdz ar to limbažnieki ir iesaistījušies cīņā par četrinieku.

***** BK Salaspils (3-0) – savāca maksimālo punktu skaitu mačos ar turnīra vidus un beigu daļas komandām. Smagi nāca uzvara viesos pār „Leifheit”, bet negaidīti pārliecinoši mājās tika pieveikts „Jungent”. Arī turpina cīņu par trijnieku.

***** BTS (3-0) – trīs pārliecinošas uzvaras. „Kuba” zaudējums vēl vairāk palielinājis šīs komandas izredzes uz pirmo vietu.

**** ex-Nexum (2-1) – neizdevās gan tik veiksmīgs starts kā oktobrī. Diezgan bezcerīgi tika zaudēts „Brikers/Lemisele”, bet pēc tam pieveiktas komandas, kas tabulā atrodas zemāk. Vajadzētu nosargāt vietu astotniekā.

*** Latvenergo (2-1) – paklupa pret „Brikers/Lemisele” un abām komandām ir vienāda savstarpējo spēļu bilance. Neizmantoja iespēju pietuvoties otrajai pozīcijai. Pagaidām joprojām trešie.

*** BK Kubs (2-1) – daudziem par pārsteigumu piekāpās „Brikers/Lemisele”. Tādejādi ir iedragātas šīs komandas izredzes uzvarēt 1.līgu.

*** BK Jungent/LofbergsLila (1-2) – iesāka otro apli smagnēji, ar pamatīgiem zaudējumiem pret „Kubu” un Salaspilī. Situāciju krietni uzlaboja uzvara Ādažos. Turpinās cīņu par astotnieku.

*** Emerald/Matthai (1-2) – mēnesis ar dalītām jūtām. Vispirms izdevās pārspēt augstāk tabulā esošo „Leifheit”, bet pēc tam viesos neizdevās sasmelt izlieto ūdeni pret tiešajiem konkurentiem „Jungent”, kam arī priekšrocības savstarpējo spēļu bilancē.

** BK Liepāja/TBK (1-2) – izpildīja programmu minimums – pieveicot turnīra pastarīti „phazleapps.com”. Uzvarai pār „ex-Nexum” veiksmes un meistarības nepietika.

* Leifheit (0-3) – līdzīgi kā oktobrī iesāka apli ar trim zaudējumiem. Vistuvāk bija uzvarai bija zaudējums Salaspilij, kur viss izšķīrās pēdējos divos uzbrukumos, bet visāpīgākā neveiksme bija Ādažos, kur otro reizi sezonā tika zaudēts zemāk stāvošai vienībai.

* Ūpis (0-3) – ļoti smags spēļu kalendārs. Visās trijās spēlēs bezcerīgi tika zaudēts vadošajām līgas komandām.

*www.phazelapps.com (0-3) – mačā ar Liepāju bija lieliska iespēja tikt pie otrā panākuma. Zaudējums un tuvākie konkurenti palaisti vēl tālāk. Būs brīnums, ja šī komanda izkļūs no pēdējās vietas.

2.līga

Aizvadītas 20 spēles.

Mēneša spēlētājs – Jānis Jaundālders (RCK)

***** DSV (4-0) – negaidīta četru uzvaru sērija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. DSV priekšā krita ar līdergrupas komandas „Karavīrs” un „Digital Mind”. Vēl gan daudz jāizdara, lai sakrātu pirmā aplī izsētos punktus.

***** Ultra (3-0) – vēl viena komanda, kura cenšas saglābt sākumā izsēto. Pret karavīriem paveicās, jo tie ieradās uz spēli četratā. Kļuvuši par vienu no pretendentiem uz vietu pārspēlēs.

***** RCK (3-0) – vērtīgākā bija uzvara cīņā ar dubultu vērtību pār līderi „Lapeniekiem”. Tagad labas iespējas pacīnīties par uzvaru līgā. Jāatzīmē arī „Hipotēku bankas” sagraušana.

*** Sportland (1-1) – divas diametrāli pretējas spēles. Diezgan pārliecinoša uzvara pār „Hanzas SK”, un paliels zaudējums „Polārajai Zvaigznei”. Turpinājumā gaida mači ar turnīra līdergrupu.

*** Lapenieki (1-1) – pieveica senos konkurentus no „Hipotēku bankas”. Tomēr zaudējums RCK bija diezgan sāpīgs. Uzvaras gadījumā „Lapeniekiem” būtu solīds pārsvars pār tuvāko sekotāju.

*** Smilšukaste/SK Vētra (1-1-1) – trīs līdzīgas spēles, no kurām katra beidzās ar citādu iznākumu. Pārdzīvoja pilnu emociju gammu. Turpina cīņu par astotnieku.

*** Polārā Zvaigzne (1-1-1) – arī izbaudīja pilnu emociju gammu. Tomēr zaudējums tika piedzīvots pret pēdējās vietas īpašnieci, ne pret vienu no līderiem.

*** Karavīrs (2-2) – rudenī sūri un grūti krātās uzvaras diezgan vieglprātīgi tika izsētas decembra beigās un janvāra sākumā. Īpaši izbrīna ierašanās četratā uz maču pret „Ultru”. Pēc tam sekoja arī pamatīgs zaudējums DSV. Vēlāk gan atkal sākās uzvaru sērija.

** Zaļā josta (1-2) – vērtīgs pastiprinājums Ivo Popmaņa personā. Janvāris sākās ar diviem nelieliem zaudējumiem no turnīra kaimiņiem. Vienīgais panākums izcīnīts pret „Hanzas SK”.

** C4 (1-3) – nebūtu uzvaras pār „Hipotēku banku”, tad gada sākumu būtu jānosauc par ļoti neveiksmīgu. Arī pagaidām pamazām tiek atdotas iekrātās pozīcijas.

** Hanzas SK (1-3) – ar uzvaru pār „Polāro Zvaigzni” bija par maz pēdējās vietas atstāšanai. Būs krietni jāpapūlās, lai to izdarītu.

* Digital Mind (0-2) – turpina decembrī iesākto neveiksmju sēriju. Vēl joprojām izdodas saglabāt vietu pārspēļu zonā.

* Hipotēku banka (0-3) – otro apli iesāka identiski kā pirmo – ar trim zaudējumiem pēc kārtas tie pašiem pretiniekiem.

3.līga

Aizvadītas 24 spēles.

Mēneša spēlētājs – Andris Kalniņš (RXG/Ķekava)

***** RXG/Ķekava (3-0) – izmantoja savas iespējas, uzvarot tabulas vidusdaļas komandas. Labas iespējas pacīnīties pat par pārspēlēm.

***** VCG ekspertu grupa (3-0) – svarīgākais notikums bija uzvara pār „Ķekariem” un Raimonda Feldmaņa mega rezultativitāte. Turpina dzīties pakaļ abiem līderiem.

**** Rīgas brīvostas pārvalde (4-1) – lai arī zaudēja „Ķekariem”, kļuvuši par kopvērtējuma līderiem.

**** Pronets.lv (2-1) – vienam no turnīra pastarīšiem sanāca veiksmīgs mēnesis. Īpaši negaidīta bija uzvara pār „Teikas Gaismu”, bet pilnai laimei pietrūka panākums pret Baltezeru. Īpaši gan pozīcijas uzlabot neizdevās.

*** Teikas Gaisma (2-1) – zaudējums „Pronetam” lika atstāt trijnieku. Strauji pietuvojusies Ķekavas komanda.

*** BK Ķekari (2-1) – uzvarot „Brīvostu” kļuva par turnīra līderiem, bet pēc zaudējuma VCG pirmo pozīciju atstāja. Pagaidām reti izdodas sapulcināt visus līderus.

*** Baltezers (2-1-1) – komanda, kura ar gandrīz visiem cīnās līdzīgi, bet beigās zaudē ceturto ceturtdaļu. Šo mēnesi izdevās pabeigt uz pozitīvas bilances. Nekādus dižos uzlabojumus tabulā tas nedeva.

*** SC Upesciems (2-2) – naski uz spēļu pārcelšanu. Nekādus brīnumus nesagādāja. Faktiski zaudējuši cerības pacīnīties par pirmo četrinieku.

*** BK Baldone (1-1-1) – nekādi brīnumaini rezultāti šīs komandas izpildījumā. Sakarā ar Kārļa Štolcera iesaistīšanos LBL-2 turnīrā, nācās atvadīties no cita līdera, lai netiktu pārkāpta LBL-2 spēlējošo spēlētāju limits.

** BK Grifs AG (1-2) – arī bez pārsteigumiem. Jāmēģina sezonu noslēgt ar pozitīvu uzvaru bilanci.

** E.Daniševska birojs (1-3) – labi nospēlēja ar divām no četrinieka komandām, tomēr galotnē zaudēja. Pārāk daudz skaisto zaudējumu.

* Lidojošais cirks (0-3) – janvārī pretī nāca spēcīgi pretinieki, tāpēc par nullīti uzvaru bilancē nav jābrīnās.

* AF1 (0-4) – pērn otrajā aplī šo komanda sāka lielisku uzvaru sēriju. Tagad izskatās, ka ir sācies ceļš pretēja virzienā.

*North Hub Services (0-3) – diemžēl nekā iepriecinoša šīs komandas izpildījumā.

+35 grupa

Aizvadītas 10 spēles.

Mēneša spēlētājs – Jānis Biernis (LVM)

***** Lapmežciems (2-0) – nosargāja līderpozīcijas. Visas iespējas uzvarēt regulāro čempionātu.

**** Rīgas satiksme/AKC (2-1) – īpaši pārsteidza ar uzvaru pār „Corporate Solutions”. To pašu izdarīt ar Lapmežciemu nespēja. Atrodas pozīcijā, kura ir augstāka, nekā šai komandai ierasts.

**** Arčers (2-1) – viens no pozitīvākajiem pārsteigumiem. Beidzot tika pie pirmās uzvaras, kurai sekoja otrā.

**** LVM (2-1) – labs sniegums. Pārsteigums uzvara pār Stopiņiem. Sākuši pozīciju uzlabošanu turnīra tabulā.

** Corporate Solutions (1-1) – katrs šīs komandas zaudējums tomēr jāuzskata par negaidītu iznākumu. Nespēlējot Normundam Feierbergam, piekāpās „Rīgas satiksmei”. Uzvara regulārajā turnīrā vairs nav tikai pašu rokās.

** Stopiņi (1-2) – negaidīts bija zaudējums mājās LVM. „Rīgas satiksme” apdraud stabilo trešo vietu kopvērtējumā.

* RPP (0-2) – divas diezgan bezcerīgas spēles un pēc janvāra jau pēdējā vieta kopvērtējumā.

*ex-Velvets (0-2) – piedzīvoja zaudējumus pret tabulas otrā četrinieka komandām. Neizskatās, ka būtu gatavi pacīnīties par medaļām.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas oktobra mēneša labāko spēlētāju 2.līgā tika atzīts Eduards Grabovskis no "C4" komandas.
krown.lv