dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

19. spēļu nedēļa


19. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Raimonds Elbakjans (Rūja un Dēli) - 34

1.līga: Matīss Rožlapa (BK Liepāja/TBK) - 28

2.līga: Artūrs Upatnieks (Lapenieki) -32

3.līga: Raimonds Feldmanis (VCG ekspertu grupa) - 46

+35 grupa: Juris Jurašs (RPP) - 30

Elites grupa

+++ Rūja un Dēli – izcīnīja divas ārkārtīgi svarīgas uzvaras, pārkāpjot astotnieka slieksni. Tomēr jāpatur prātā, ka nākamajās trijās nedēļās būs jātiekas ar pērnā gada medaļniekiem. Situāciju arī sarežģī negatīvā savstarpējo spēļu bilance ar šobrīd galveno konkurentu „CAO.lv”.

++ Swedbank – pateicoties veiksmīgajam otrajam puslaikam uzvarēja „Cavendish”, nostabilizējoties ceturtajā pozīcijā. Augstāk pakāpties gan būs ļoti sarežģīti.  

+ Kursa MRU/Mārupe – savā laukumā pieveica Ķekavu, atrodoties drošās play-off pozīcijās. Palikušas spēles ar komandām, kuras tabulā atrodas zemāk.

---Bottomline – zaudējums „Rūjai” bija ar dubultu cenu. Šobrīd atpalicība no izslēgšanas mačiem jau ir divu uzvaru tiesa.

-- Sport2000 – zaudējumi tabulas lejasgala komandām īsti vairs nepārsteidz. Palicis diezgan smags kalendārs, bet trešo pozīciju vajadzētu saglabāt.

-CAO.lv – otrajā aplī joprojām tikai viena uzvara un jau trīs zaudējumi ar nelielu punktu starpību. Ar visiem grandiem ir izspēlēts. Daudz šobrīd ir pašu rokās.

20. spēļu nedēļā uzmanības centrā būs „Turības” un „Kursas” spēle pirmdien Turība zālē.

1.līga

+++ BK Salaspils – viesos ļoti veiksmīgi aizvadīja ceturto ceturtdaļu pret „Latvenergo”, izcīnot uzvaru un turpinot cīņu ne tikai par pārspēlēm, bet pat par trijnieku. Turklāt pret „Latvenergo” savstarpējo maču bilance ir salaspiliešu pusē.

++ Emerald/Matthai – viesos pārliecinoši tika galā ar novājināto „Nexum” un jau paceļoties uz septīto pozīciju. No četrām atlikušajām spēlēm trīs būs pret pirmā četrinieka komandām.

+ BK Jungent/LofbergsLila – dara visu iespējamo, lai aizbēgtu no pārspēlēm. Ar „Ūpi” tika galā pārliecinoši. Cīņa par astotnieku solās būs ļoti spraiga.

--- Latvenergo – pēc zaudējuma Salaspilij ļoti sarežģījusi sev dzīvi. Arī palikšana ārpus pārspēļu zonas ir diezgan reāla.

-- ex-Nexum – krietni novājinātais sastāvs liek slīdēt uz leju pa tabulas pakāpieniem. Šobrīd jau draud pārspēles par vietas saglabāšanu līgā.

-Ūpis – otrajā apli turpina zaudēt ar palielu punktu starpību un diezgan droši var teikt, ka būs jāspēlē pārspēles.

20. spēļu nedēļā uzmanības centrā noteikti būs mačs Salaspilī, kur viesosies BK „Kubs”. Vicelīderu neveiksmes gadījumā BTS jau šajā nedēļā var nodrošināt uzvaru 1.līgas kopvērtējumā.

2.līga

+++ Lapenieki – punktu krājumu papildināja ar vēl divām uzvarām, no kurām īpaši vērtīga bija pirmdien viesos izcīnītā pret „Ultru”. Galvenie konkurenti gan nekur šajā nedēļā neatpalika.

++ DSV – turpina iespaidīgu pakaļdzīšanos līderu grupai. Pārspēles var sasniegt tikai milzīgas veiksmes vai citu komandu neveiksmes gadījumā.

+ Polārā Zvaigzne – principiāla uzvara pār kaimiņiem no „Digital Mind”. Kopvērtējumā gan joprojām priekšpēdējā pozīcija.

--- Digital Mind – vēl viens zaudējums. Paskatoties atlikušo maču kalendārā redzams, ka vēl jāspēlē ar visiem līderiem, bet otrajā aplī izcīnīta tikai viena uzvara.

--Hipotēku banka – otrajā aplī joprojām krājās tikai neveiksmes. Strauji pietuvojušās komandas, kuras cīnās par izvairīšanos no pārspēlēm ar 3.līgu.

-Hanzas SK – šobrīd galvenie pretendenti uz izkrišanu uz 3.līgu. Šajā nedēļā pamatīgi tika sagrauti no līderiem.

20. spēļu nedēļā uzmanības centrā būs divu otrajā sezonas pusē progresējošu komandu mačs – DSV pret „Ultru”.

3.līga

+++ Teikas Gaisma – viesos izcīnīja ļoti svarīgu panākumu pār Ķekavu, kas ļāva šobrīd diezgan stabili ieņemt ceturto pozīciju.

++ North Hub Services – pēc astoņpadsmit pēc kārtas piedzīvotiem zaudējumiem, beidzot izcīnīja pirmo uzvaru. Cerams, ka šis panākums sezonas gaitā nepaliks vienīgais.

+ Baltezers – Ādažos pieveica Upesciemu, turpinot uzlabot pozīcijas kopvērtējumā. Līdz sezonas beigām varētu izvirzīt divus mērķus – pozitīva kopējā bilance un vismaz sestā vieta kopvērtējumā.

--- RXG/Ķekava – pārtrūka otrā apļa uzvaru sērija. Iekļūt pārspēlēs būs diezgan sarežģīts uzdevums.

--BK Baldone – ļaut uzvarēt komandai, kurai kopš sezonas sākuma nebija vēl nevienas uzvaras, nesagādā tās pozitīvākās emocijas.

-AF1 – šonedēļ zaudēja VCG „ekspertiem”. Pie uzvarām nav tikuši kopš 13. decembra.

20. nedēļā savā starpā tiksies divas pirmā četrinieka komandas – „Brīvosta” uzņems „Teikas Gaismu”. Smags pārbaudījums „E.Daniševska biroja” izskatā gaida arī BK „Ķekari”.

+35 grupa

+++ Lapmežciems – pašiem izcīnot divas uzvaras un pēc „Corporate Solutions” zaudējuma, kļuvuši par regulārā turnīra uzvarētājiem.

++ Arčers – ar uzviju izmantoja „Corporate Solutions” vājuma brīdi, izcīnot pārsteidzoši pārliecinošu panākumu. Regulārajā turnīrā palikusi vēl viena spēle. Šobrīd pozīciju finišā ir grūti prognozēt.

+ Rīgas satiksme/AKC – viesos pieveica LVM, paceļoties uz trešo vietu. Iespējams, ka trešās vietas liktenis izšķirsies pārceltajā spēlē pret Stopiņiem.

--- Corporate Solutions – bez veselas virknes līderiem piedzīvoja ļoti smagu zaudējumu pret „Arčers”, zaudējot arī izredzes uzvarēt pamatturnīru.

--ex-Velvets – noslīdējuši sev netipiski zemajā priekšpēdējajā pozīcijā. „Velvets” gan aizvadījuši par divām spēlēm mazāk kā lielākā daļa komandu.

-RPP – turnīra pastarītim turpinās problēmas ar sastāva nokomplektēšanu. Atlikušajās divās cīņās būš grūti uzlabot pozīcijas.

20. spēļu nedēļā tiks aizvadītas trīs spēles. „Rīgas satiksme” uzvaras gadījumā pār „Velvetu” varētu pietuvoties trešajai pozīcijai turnīra finišā.

„Melnais” saraksts

-Normunds Skangalis (Arčers +35) – tehniskā piezīme

-Salvis Mētra (Sport 2000) – tehniskā piezīme

-Ģirts Fridrihsons (Brikers/Lemisele) – tehniskā piezīme

-Mikus Spinga (BK Liepāja/TBK) – tehniskā piezīme

-Toms Lagzdiņš (Heliotherm/Ķekava) – tehniskā piezīme

-Jānis Blaubergs (Heliotherm/Ķekava) – tehniskā piezīme

-Miks Užulis (Cavendish) – tehniskā piezīme

-„Cavendish” komandai – tehniskā piezīme

-Guntis Lukševics (Lapmežciems +35) - tehniskā piezīme

-Māris Krastiņš (ex-Velvets +35) - tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

3.līgā vienas sezonas realizēto 3 punktu metienu rekords pieder Kārlim Ozoliņam no "Lapeniekiem". 2010./11. gada sezonā viņš 20 spēlēs realizēja 84 trejačus.
krown.lv