dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Februāra kopsavilkums


FEBRUĀRIS

Elites grupa

Aizvadītas 23 spēles.

Mēneša spēlētājs – Mārtiņš Vīnbergs (Kursa MRU/Mārupe)

***** Latvijas Gāze (5-0) – trīs uzvaras ar lielu punktu starpību, bet divas ar mazāku par desmit. Nostabilizējušies otrajā vietā un visticamāk, ka tur arī paliks.

***** Rumba (3-0) – čempions turpina rullēt pārliecinoši. Nedaudz nācās panervozēt ar „Cavendish”. Šobrīd neapšaubāmi galvenie favorīti uz uzvaru turnīrā.

**** Swedbank (3-1) – uzvarēja komandas, kuras pērn tika atstātas aiz muguras kopvērtējumā. Šobrīd galvenie pretendenti uz ceturto vietu, un veiksmes gadījumā varēs pakāpties vēl vienu vietiņu augstāk.

**** Rūja un Dēli (3-1) – no stabilas pastarītes janvāra sākumā jau aizspēlējusies līdz diezgan stabilām pozīcijām astotniekā. Play-off turnīrā vajadzētu tikt, bet tur būs jāspēlē no kvalifikācijas kārtas.

**** Kursa MRU/Mārupe (3-2) – turpina stabili atrasties tabulas vidusdaļā. Visticamāk finišēs piektajā vai sestajā vietā regulārajā turnīrā un būs ļoti ciets riekstiņš kādam no turnīra favorītiem.

*** Sport2000 (2-1) – vairāk pietuvojušās komandām, kuras mēģina noķert līderus, nevis pietuvojušies abiem līderiem – tas attiecas gan uz sniegumu laukumā, gan vietu kopvērtējumā. Trešajiem vajadzētu palikt.

*** BA Turība-2 (2-2) – mēneša sākumā pieveica mazāk pieredzējušās „CAO” un LU komandas, bet tad sekoja zaudējumi komandām, kuru kodolu veido vīri labākajos gados. Kopumā spēruši platu soli pretī play-off turnīram. Protams, nav mazsvarīgi, no kuras vietas to nāksies uzsākt.

** Bottomline (1-2) – izmisīgā cīņa par vietu play-off februāra ietvaros komandu ir attālinājusi no mērķa. Tika piedzīvoti divi ļoti sāpīgi zaudējumi „Rūjai” un „Sport 2000”. Ja iekļūst astotniekā, tad tas būs samērā liels pārsteigums.

** Cavendish (1-3) – otro mēnesi pēc kārtas pabeidz ar identisku bilanci, kas nav sevišķi glaimojoša komandai, kura cer pacīnīties par medaļām. Sešiniekā gan vieta ir ļoti stabila.

* CAO.LV (0-3) – uzvara pār LU otrā apļa ievadā ar viena punkta starpību joprojām palikusi vienīgā. Viss iet uz to, ka būs jāspēlē pārspēles par palikšanu elitē.

* Latvijas Universitāte (0-4) – vairākas diezgan bezcerīgas spēles. Jāfokusējas uz vietas saglabāšanu elitē.

* Heliotherm/Ķekava (0-4) – arī otrajā šī gada mēnesī netika pie pirmās uzvaras. Joprojām pēdējie tabulā. Par laimi tuvākajiem konkurentiem sekmes nav diez ko labākas.

1. līga

Aizvadītas 26 spēles.

Mēneša spēlētājs – Mārtiņš Auns (BTS)

***** BTS (4-0) – februāra pēdējā dienā jau par 99,9% varēja apsveikt ar uzvaru līgā. Daudz gan netrūka, lai piedzīvotu pirmo zaudējumu ... pret pastarīti phazleapps.com. Mēģinās turnīru pabeigt bez zaudējumiem.

***** BK Salaspils (4-0) – otro apli turpina ar simtprocentīgu bilanci. Spilgta atspēlēšanās no palieliem mīnusiem pret „Latvenergo” un mājās pamatīgi pieveikts „Kubs”. Smags atlikušo spēļu kalendārs, jo jāspēlē ar BTS un „Brikers”.

**** Brikers/Lemisele (3-1)  – turpina cīņu par goda pjedestālu. Parādīt kārtīgi zobus BTS tomēr nespēja. Domājams, ka būs liela vilšanās, ja neizdosies tikt četriniekā. Ļoti svarīga spēle martā būs pret Salaspili.

**** Latvenergo (3-1) – nebūtu mājās zaudējums Salaspilij varētu teikt, ka diezgan droši noturēsies četriniekā. Tagad jāseko līdzi arī konkurentu veikumam. Ir negatīva savstarpējo spēļu bilance ar „Kubu”, Salaspili un Limbažiem.

**** Emerald/Matthai (3-1) – labs spēļu kalendārs, kurš tika izmantots gandrīz pilnībā. Lai gan situācija kopš janvāra beigām ir krietni uzlabojusies, tomēr droši par palikšanu astotniekā nevar būt.

*** BK Kubs (3-2) – par pirmo vietu varēja aizmirst pēc diviem zaudējumiem. Otro pozīciju kopvērtējumā gan vajadzētu saglabāt.

*** Leifheit (3-2) – nostabilizēja pozīcijas tabulas vidusdaļā. Par vietas saglabāšanu 1.līgā vēl nevar būt simtprocentīgi droši.

*** BK Jungent/LofbergsLila (2-1-2) – aizvadīja diezgan labu mēnesi. Tomēr joprojām atrodas pārspēļu zonā. Lai gan atpalicība līdz astotniekam ir niecīga. Būs ļoti spraiga cīņa par nepalikšanu devītajiem.

* BK Liepāja/TBK (0-1-3) – neizmantoja iespēju pieveikt „Leifheit” un „Jungent”. Diezgan droši, ka būs jāspēlē pārspēles no desmitās vai vienpadsmitās pozīcijas.

* ex-Nexum (0-4) – prom dodoties komandas līderim Svenam Niedrītim, piedzīvota pamatīgu zaudējumu sērija ar pieticīgu punktu ražu uzbrukumā.

* Ūpis (0-4) – joprojām diezgan tālu no pirmās uzvaras otrajā aplī. Pilnīgi noteikti būs jāspēlē pārspēles.

*www.phazelapps.com (0-5) – lai arī pēdējā laikā krietni sasparojās, joprojām uzvaru ailītē paliek skaitlis viens. Pilnīgi skaidrs, ka paliks pēdējie, izkrītot uz 2.līgu.

2.līga

Aizvadītas 26 spēles.

Mēneša spēlētājs – Artūrs Upatnieks (Lapenieki)

***** Lapenieki (5-0) – rindas palikušas šķidrākas, bet joprojām ir galvenie favorīti uz uzvaru līgā. No līdergrupas komandām vēl jātiekas tikai ar karavīriem.

***** Karavīrs (3-0) – izskatās, ka vājuma brīdis ir pārdzīvots. Atgriezušies cīņā par uzvaru turnīrā.

**** DSV (3-1) – smago kalendāru izturēja gandrīz teicami. Līderi „Lapenieki” gan nebija pa zobam. Turpina strauji uzlabot pozīcijas. Vēl cerības uz četrinieku nav zudušas.

**** RCK (3-1) – neklājās viegli. Zaudējums DSV iedragāja izredzes uz pirmo vietu kopvērtējumā. Trijniekā vieta uz doto brīdi ļoti stabila.

*** Sportland (3-2) – galvenais mērķis paliek iekļūšana astotniekā. Februārī trīs vērtīgas uzvaras pār galvenajiem konkurentiem. Abi zaudējumi piedzīvoti pret top3 komandām.

*** Smilšukaste/SK Vētra (2-2) – uzvarēja kaimiņus tabulā un piekāpās turnīra favorītiem. Līdzīgi kā vēl vesela virkne komandu turpina cīņu par vietas saglabāšanu 1.līgā.

*** Zaļā josta (2-2) – turpinot šādā ritmā, vajadzētu palikt astotniekā. Bēda tik, ka pretiniekos pārsvarā ir komandas no tabulas augstākajiem plauktiem.

** Polārā Zvaigzne (1-2) – nekādus brīnumus neparādīja. Pieveica vien pēdējā laikā ļoti neveiksmīgi spēlējošo „Digital Mind”. Izkļūt no pārspēlēm būs smags uzdevums.

** Hipotēku banka (1-2) – līdz 27. februārim bija jāgaida pirmā uzvara. Tā atnāca pret „Digital Mind”. Joprojām cīnīsies par tikšanu uz pārspēlēm.

** Ultra (1-3) – piedzīvoja zaudējumus iespējams uz šo brīdi trīs „karstākajām” 2.līgas komandām. Ļoti vērtīga uzvara pār „Hipotēku banku” cīņā par ceturto vietu.

** Hanzas SK (1-3) – vienīgā uzvara tika izcīnīta pret Juglas kaimiņiem no „C4”. Saglabā galvenā „favorīta” statusu izkrišanai uz 3.līgu.

* Digital Mind (1-5) – pret HSK pārtrauca melno sēriju, kuras laikā tika paspēts zaudēt teju vai visām līgas komandām. Strauji ir pietuvojušās komandas, kuras cīnās par izvairīšanos no pārspēlēm ar 3.līgu.

* C4 (0-3) – viena no komandām, kura strauji slīd uz leju. Šādi turpinot var noslīdēt uz 3.līgu.

3.līga

Aizvadītas 30 spēles.

Mēneša spēlētājs – Krišs Matisons (BK Ķekari)

***** BK Ķekari (5-0) – vairākas uzvaras atnāca smagnēji. Pret pretiniekiem no tabulas vidus un lejas daļas galvenais uzdevums tika izpildīts un svarīgie kopvērtējuma punkti netika zaudēti.

***** VCG ekspertu grupa (4-0) – ar superrezultatīvo Raimondu Feldmani joprojām zaudējuši tikai vienu spēli. Turpina cīņu par uzvaru līgā.

***** Rīgas brīvostas pārvalde (3-0) – ar nevienu no galvenajiem konkurentiem ceļi šajā mēnesī nekrustojās, tāpēc šāda bilance ir diezgan likumsakarīga.

**** RXG/Ķekava (4-1) – turpina spēlēt veiksmīgi, tomēr zaudēja svarīgāko maču pret „Teikas Gaismu”, kas samazināja izredzes cīņā par ceturto vietu. Priekšā arī spēles ar top3 komandām.

*** Teikas Gaisma (3-2) – nostabilizējušies ceturtajā pozīcijā. Ļoti svarīga uzvara tika izcīnīta Ķekavā. Negaidīts bija zaudējums Baltezeram. Cerības tikt trijniekā faktiski nav.

*** Baltezers (2-2) – joprojām spēlē ļoti nestabili. Nav pārsteigums, ka zaudējumu ir vairāk par uzvarām.

*** E.Daniševska birojs (2-2) – sezonas laikā labi ieskrējušies, pakutinot nervus līderiem. „Skaisto” zaudējumu tomēr ir bijis par daudz, par ko norāda atrašanās turnīra tabulas hierarhijā.

*** Lidojošais cirks (2-2) – uzvaras kļuvušas par daudz biežāku parādību kā dažās iepriekšējās sezonās. Zaudējumi gan joprojām ir biežāks spēļu iznākums.

** BK Grifs AG (2-3) – turpina kā pa celmiem. Nevienu no top komandām nav pārsteigta. Pacīnīsies maksimums par sesto vietu kopvērtējumā.

** Pronets.lv (1-3) – kalendārs bija savedis pretiniekos trīs no līdergrupas komandām, kuras šoreiz pārsteigt neizdevās. Toties savas svara kategorijas komandu „Lidojošo cirku” izdevās pieveikt.  Jāmēģina tikt augstāk par priekšpēdējo pozīciju.

** SC Upesciems (1-3) – vienīgo panākumu izcīnīja pret „Pronetu”. Finišs sestajā pozīcijā būtu šīs sezonas griesti.

** North Hub Services (1-4) – beidzot izdevās sagaidīt pirmo šīs komandas uzvaru. Lai arī tā ilgi nāca, tomēr pelnīti, jo iepriekš pirmais panākums vairākās spēlēs nebija tālu. Cerams, ka uzvaru ailītē tiks veikts vēl kāds ieraksts.

** AF1 (1-4) – pēdējā februāra dienā beidzot pārtrauca kopš pagājušā gada iesākto zaudējumu sēriju. Pretinieks Baldone, gan arī nepiedzīvo labākos laikus.

* BK Baldone (0-5) – palika atmiņā ar pirmo neierašanos uz spēli šosezon. Rezultāti pavāji, turklāt vēl diezgan regulāri tiek pelnītas tehniskās piezīmes. Sagādāja arī pirmos pozitīvos mirkļus „North Hub Services”.

+35 grupa

Aizvadītas 12 spēles.

Mēneša spēlētājs – Normunds Skangalis (Arčers)

**** Arčers (2-1-0) – turpināja pozitīvi pārsteigt. Otrajā aplī parādījuši ļoti labu sniegumu, kļūstot par neērtu pretinieku jebkurai komandai izslēgšanas mačos.

***** Lapmežciems (3-1) – lai arī zaudēja „Corporate Solutions”, tomēr tas netraucēja kļūt par regulārā čempionāta uzvarētājiem. Atliek sagaidīt pretinieku ceturtdaļfinālā.

**** Corporate Solutions (3-1) – uz papīra joprojām favorīti nr.1. Tomēr nespēlējot dažiem līderiem, varbūt pa zobam jebkurai līgas komandai. Domājams uz izslēgšanas mačiem sapulcēsies visi galvenie spēki.

** Rīgas satiksme/AKC (1-2) – neizmantoja lielisku iespēju regulāro turnīru pabeigt trešajā vietā. Divi zaudējumu netika piedzīvoti pret grandiem.

** RPP (1-2) – turpinās sastāva komplektēšanas problēmas, kas komandu nobīdījis uz pēdējo vietu. Pērn labu tempu uzņēma pirms play-off.

**ex-Velvets (1-2) – zaudēja abiem favorītiem, bet izcīnīja ārkārtīgi svarīgu uzvaru pār „Rīgas satiksmi”. Maksimums piektā vieta regulārajā turnīra.

** LVM (0-1-2) – nepārsteidza. Reāli varēja iekļūt pat četriniekā, bet šobrīd var finišēt arī sestie.

* Stopiņi (0-1) – daudz pārceltu spēļu. Mēneša ietvaros aizvadīja tikai vienu maču, līdzīgā galotnē piekāpjoties regulārā turnīra uzvarētajiem no Lapmežciema.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada sezonas Elites grupas labāko rezultatīvajās piespēlēs kļuva Edijs Kaņepājs no "Latvijas Gāze" - vidēji 6,14 piespēles.
krown.lv