dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

21. spēļu nedēļa


21. spēļu nedēļa

Aizvadītas 26 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Rolands Gebauers (Cavendish) - 38

1.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent/LofbergsLila) - 34

2.līga: Artūrs Upatnieks (Lapenieki) -28

3.līga: Raimonds Feldmanis (VCG ekspertu grupa) - 36

+35 grupa: Atis Niedra (Lapmežciems) - 27

Elites grupa

+++ Bottomline – uzvara pār Turību joprojām saglabā šai komandai izredzes iekļūt astotniekā. Lai tur iekļūtu nākamnedēļ obligāti ir jāpārspēj „Kursa MRU”.

++ Heliotherm/Ķekava – beidzot izcīnīja pirmo uzvaru otrajā aplī, pieveicot „CAO.lv”. Atlikušajās divās spēlēs ir jāizdara viss, lai izvairītos no palikšanas pēdējiem.

+ Swedbank – ceturtās ceturtdaļas izskaņā salauza LU pretestību, izcīnot uzvaru un joprojām saglabājot izredzes regulāro turnīru pabeigt trešajiem. Lai uz to cerētu noteikti ir jāuzvar nākamās divas regulārā turnīra spēles.

---CAO.lv – skaitliski pieticīgā sastāvā devās uz ļoti svarīgo spēli Ķekavā, kur piedzīvoja zaudējumu. Izredzes iekļūt paly-off joprojām ir dzīvas, taču tad nepieciešams uzvarēt, ko komanda nav izdarījusi jau kopš janvāra sākuma.

-- BA Turība-2 – zaudējums „Bottomline” krietni sarežģījis dzīvi cīņā par astotnieku, lai gan komanda joprojām ir septītā. Tomēr palikušas spēles ar trim pirmajās vietās esošajām komandām.

-LU – līdzīgi paspēkojās ar „Swedbank”, taču atkal zaudēja, faktiski zaudējot arī cerības iekļūt play-off. Tagad galvenais uzdevums nepalikt pēdējiem.

Nākamnedēļ priekšpēdējā spēļu kārtā katrai spēlei ir liela nozīme. Svarīgākas gan būs spēles par iekļūšanu play-off. Šobrīd uz divām play-off pozīcijām reāli pretendē četras komandas.

1.līga

+++ BK Kubs – pēc šīs nedēļas spēlēm pietuvojās otrajai pozīcijai. To viņiem garantēs uzvara vienā no divām atlikušajām spēlēm – viesos pret BTS vai mājās pret „Leifheit”. Visticamāk, ka otrā.

++ ex-Nexum – pēc uzvaras pār „Leifheit” nedaudz attālinājās no pārspēļu zonas. Ļoti svarīgs būs nākamās nedēļas izbraukums pie „Jungent”.

+ Brikers/Lemisele – pārliecinošā uzvara pār „Ūpi” galīgi neizbrīna. Lai arī šobrīd tabulā ir tikai piektie, taču saglabā ļoti labas izredzes uz trijnieku. Vajadzētu uzvarēt divas nākamās spēles un tad izšķirošais mačs ar Salaspili.

--- Leifheit – mačā ar „ex-Nexum” varēja nodrošināt mierīgu sezonas finišu, bet tagad nekā. Paliek vēl mači ar divām komandām, kuras cīnās par trijnieku un vieta astotniekā nemaz vēl nav droša.

-- Emerald/Matthai – tomēr nespēja izrādīt pretestību „Kubam”, piedzīvojot pamatīgu sakāvi. Nākamnedēļ ļoti smags mačs savā laukumā pret Salaspili. Atkal atrodas ārpus drošā astotnieka.

-Latvenergo – neko nespēja likt pretī jaunajiem čempioniem. Šobrīd ceturtie, bet ar labu spēļu kalendāru. Jātiekas ar „Leifheit” un „Jungent”, komandām, kuras tomēr ir nedaudz vājākas par vienībām, kuras cīnās par četrinieku.

22. spēļu nedēļā līderu mačs – BTS uzņems BK „Kubs”. Citi četrinieka pretendenti spēlēs šādi – „Brikers” viesosies pie Liepājas, „Latvenergo” pie „Leifheit”, bet Salaspils Ādažos pie „Emerald/Matthai”. Zaudējums viesos var ļoti dārgi maksāt galīgo vietu secību nosakot.

2.līga

+++ Polārā Zvaigzne – kļuva par lielākā nedēļas pārsteiguma autoriem, viesos uzvarot 2.līgas līderus „Lapeniekus”. „Polārajiem” šis panākums ļāvis pietuvoties līdz vienas uzvaras attālumam no astotās vietas.

++ Karavīrs – uzvara pār „Digital Mind” un „Lapenieku” zaudējums ļāvis pietuvoties turnīra līderim līdz virtuālam viena punkta attālumam.

+ Hipotēku banka – viegli tika galā ar HSK, aizsteidzoties soli priekšā „Ultrai” cīņā par ceturto pozīciju.

--- Lapenieki – diezgan negaidītais līderu zaudējums atgriezis intrigu cīņā par uzvaru līgā. Jau pēc divam nedēļām būs iespējams, ka sezonas svarīgākā spēle pret karavīriem.

--Sportland – otro nedēļu pēc kārtas ir ļoti tuvu punktu atņemšanai kādai no top 3 komandai. Smags spēļu kalendārs cīņai par astotnieku.

-C4 – ar katru nedēļu attālinās no astotās pozīcijas. Šobrīd priekšpēdējie. Labi, ka Hanzas SK ir diezgan tālu iepalicis.

22. spēļu nedēļā izcelsim trīs spēles. Līderiem nervus pakutinājušais „Sportland” tiksies ar „Hipotēku banku”, kura atgriezusies ceturtajā pozīcijā. Turnīra līderis „Lapenieki”, pēc zaudējuma viesosies pie pēdējā laikā labi spēlējošās „Zaļās Jostas”. Savukārt „Polārā Zvaigzne” mēģinās vēlreiz pārsteigt kādu no līderiem – RCK.

3.līga

+++ VCG ekspertu grupa – nedēļas spēlē pieveica „Teikas Gaismu”, turpinot cīņu par uzvaru līgā.

++ Baltezers – šonedēļ pārsteidza ar lielu plus zīmi, mājās ar palielu pārsvaru uzvarot vienu no līderiem „Brīvostu”.

+ Pronets.lv – viesos pārliecinoši uzvarēja Baldoni. Joprojām mēģina tikt augstāk par priekšpēdējo pozīciju.

--- Rīgas Brīvostas pārvalde – trešajā ceturtdaļā iekrita Baltezera slazdos, no kuriem nespēja izkļūt, piedzīvojot negaidītu zaudējumu.

--Teikas Gaisma – ar palielu pārsvaru tomēr zaudēja „ekspertiem” un tabulā priekša palaida Ķekavas komandu. Vēl gan palikušas piecas spēļu kārtas un apdraudējums no tuvākajiem sekotājiem nav.

-BK Baldone – turpina zaudējumu sēriju. Šoreiz savā laukumā bezierunu „zāģis” pret „Pronets.lv”.

22. nedēļā Ķekavā viesosies aizkaitinātā „Brīvosta”, bet „Ķekari” centīsies revanšēties par pirmā apļa negaidīto zaudējumu „Pronetam”.

+35 grupa

+++ RPP – šonedēļ uzvarot Stopiņus, saglabāja izredzes pat uz sesto pozīciju. Nākamnedēļ paredzētā spēle gan ir pārcelta.

++ Lapmežciems – ar savu līderi Ati Niedru priekšgalā ar uzvaru pār „Arčers” noslēdza regulāro turnīru. Tagad jāsagaida pretinieks ceturtdaļfinālā.

+ Rīgas satiksme/AKC – lai arī paši nespēlēja, tomēr vēl joprojām saglabā izredzes uz trešo vietu regulārajā turnīrā. Lai to paveiktu pēdējā mačā ir jāuzvar Stopiņi.

--- Stopiņi – neveiksme mačā pret RPP neļāva pirms pēdejās kārtas nodrošināt trešo pozīciju. Tagad tas jāizdara spēlē pret „Rīgas satiksmi”.

--ex-Velvets – sāpīga neveiksme pret Stopiņiem, atstāj daudz jautājumus pirms mača ar RPP. Vispirms kad tas notiks un kā beigās izkārtosies komandas secībā no piektās līdz astotajai.

-Arčers – neizdevās sagādāt pārsteigumu Lapmežciemā. Iespējams, ka to izdosies izdarīs play-off turnīrā. Viss atkarīgs no RPP – „Velvets” spēles iznākuma.

22. spēļu nedēļā cīņa par trešo vietu kopvērtējumā – „Rīgas satiksme” uzņems Stopiņus.

„Melnais” saraksts

-„Heliotherm/Ķekava” komanda – tehniskā piezīme

-Otto Polis (BK Grifs AG” – tehniskā piezīme

-Dainis Ulāns (BK Salaspils) – 2 tehniskās + diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

-Raitis Makars (Latvenergo) – tehniskā piezīme

-Rolands Brenčs (RBP) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2007./08. gada 2.līgas uzvarētājiem kļuva komanda JZ motors.lv, 22 spēlēs viņi izcīnīja 20 uzvaras un piedzīvoja 2 zaudējumus.
krown.lv