dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

22. spēļu nedēļa


22. spēļu nedēļa

Aizvadītas 23 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Edgars Vecums (CAO.lv) - 29

1.līga: Jānis Silarājs (Latvenergo) - 27

2.līga: Ritvars Aņisimovs (Ultra) - 37

3.līga: Toms Dzenis (E.Daniševska birojs) - 33

Elites grupa

+++ Rūja un Dēli – ļoti pārliecinoši iesāka spēli pret „Swedbank”, beigās izcīnot ārkārtīgi svarīgu uzvaru. Pēdējā kārtā noteikti nepieciešama uzvara Ķekavā.

++ CAO.lv – pirmajā puslaikā sameta 64 punktus pret „Cavendish”, izcīnot pārliecinošu uzvaru, kas bija pirmā kopš janvāra sākuma. Turpina cīņu par vietu play-off. Nākmnedēļ viesos nedrīkst zaudēt „Kursai”.

+ Heliotherm/Ķekava – uzvara viesos pār LU ļāva atstāt pēdējo pozīciju. Tagad viss ir pašu rokās. Pēdējā spēlē savā laukumā jāuzvar „Rūja”.

--- LU – pēc zaudējuma Ķekavai noslīdēja uz pēdējo vietu. Tagad jācer uz Ķekavas zaudējumu un tad pašiem jāuzvar „Cavendish”.

-- BA Turība-2 – aizvadīja lielisku maču pret „Rumbu”, tomēr galotnē nespēja izcīnīt uzvaru, kas turnīra finišā var dārgi maksāt. Atlikušas spēles ar komandām, kuras atrodas pirmajā trijniekā.

-Swedbank – zaudējuši cerības regulāro turnīru noslēgt trešajā vietā. Ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar „Kursu”, kura teorētiski var apsteigt „baņķierus” un iegūt sava laukuma priekšrocības.

Regulārā turnīra pēdējā kārtā:

BA Turība-2 – Sport 2000: BAT jau vienreiz pārsteidza „Sport 2000”, un ja to izdarīs vēlreiz tad vieta play-off būs gandrīz kabatā. Savukārt par divtūkštošniekiem īkšķus turēs trīs komandas, kuras turpina cīņu par vietu izslēgšanas mačos.

Heliotherm/Ķekava – Rūja un Dēli: abām komandām uzvara ir ārkārtīgi svarīga – vieniem, lai nosargātu vietu Elites grupā, otriem, lai iekļūtu astotniekā.

Rumba – Bottomline: čempionam jāmēģina reabilitēties par pagājušās nedēļas diezgan neveiksmīgo maču. „Bottomline” turpina cīņu par astoto vietu. Viņiem arī vēl divas spēles ir rezervē.

Cavendish – LU: abas komandas otro apli aizvada ļoti neveiksmīgi. Ja mājniekiem šis mačs pilnīgi neko neizšķir, tad studentiem atkarībā no iepriekšējā vakara rezultāta Ķekavā šeit uzvara var ļaut vēl uzspēlēt pārspēles.

Latvijas Gāze – Turība-2: pirms šīs nedēļas LG var teorētiski zaudēt otro pozīciju, bet iespējams, ka viņiem šis mačs neko neizšķirs, ko nevarēs teikt par studentiem.

Swedbank – Sport 2000: mājniekiem uzvara nodrošinās mājas spēļu priekšrocības ceturtdaļfinālā pret „Kursu”. Sāncenšu izredzes uz otro vietu atkarības no pirmdienas iznākuma Turībā.

Kursa MRU/Mārupe – CAO.lv: viesiem uzvara var būt tikai vienīgais cerību salmiņš uz izslēgšanas mačiem, taču Mārupes brigāde savā laukumā allaž bijis ciets rieksts.

1.līga

+++ Emerald/Matthai – sagādāja pārsteigumu Salaspilij, kurai ļoti smagi zaudēja decembrī. Ar uzvaru pēdējā kārtā pār Liepāju vietai astotniekā vajadzētu būt gana.

++ Latvenergo – ļoti smagā spēlē pēdējās divās minūtēs spēja viesos pieveikt „Leifheit”. Ja pēdējā kārtā uzvarēs „Jungent” vieta četriniekā būs nodrošināta.

+ BTS – smagā spēlē spēja pārspēt vicelīderi BK „Kubs”, turpinot simtprocentīgo uzvaru sēriju.

--- BK Salaspils – zaudējums Ādažos ļoti apgrūtināja dzīvi cīņā par pārspēlēm. Nākamajā kārtā būs jāspēlē ar BTS un pēc tam vēl pārceltais mačs ar Limbažiem.

-- Leifheit – otro nedēļu pēc kārtas zaudē līdzīgā spēlē. Šoreiz „Latvenego”. Ja neizdosies pārsteigt pēdējā kārta „Kubu”, tad būs jāsēž kā uz pulvermucas, gaidot citu spēļu rezultātus un cerot uz palikšanu astotniekā.

-Ūpis – zaudēja turnīra pastarītim, turpinot otrajā aplī cīnīties bez uzvarām. Teorētiski tabulā var apsteigt „Liepāju”, bet diez vai praktiski tas būs pa spēkam.

Regulārā turnīra pēdējā kārta:

Liepāja/TBK – Emerald/Matthai: skaidrs, ka favorīti būs viesi, kuriem uzvara ir ārkārtīgi svarīga.

Salaspils – BTS: Salaspilij zaudējums var dārgi maksāt cīņā par pārspēlēm. Zaudējuma gadījumā būs vēl viena iespēja. BTS noteikti negribēs sabojāt skaisto bilanci turnīra tabulā.

Kubs – Leifheit: mājniekiem uzvara garantēs otro pozīciju kopvērtējumā, bet zaudējums liks ņemt rokā kalkulatoru. Viesiem izredžu ir krietni mazāk, taču uzvara ir ļoti nepieciešama vietas saglabāšanai astotniekā. Zaudējuma gadījumā var sagaidīt sev ļoti nelabvēlīgu scenāriju.

Ex-Nexum – Ūpis: izteikti favorīti būs Pļavnieku brigāde, kurai smagi jācīnās par vietu astotniekā. „Ūpis” otrajā aplī zaudējuši visas spēles.

Latvenergo – Jungent: ārkārtīgi nozīmīga spēle abām komandām. „Latvenergo”, lai izcīnītu augstāku vietu uz pārspēlēm un finišētu uz goda pjedestāla, bet „Jungent”, lai spētu atgriezties astotniekā.

Phazleapps.com – Brikers/Lemisele: limbažniekiem uzvara ir ārkārtīgi nepieciešama, kamēr sāncenšiem šis būs sezonas noslēguma mačs.

2.līga

+++ Ultra – noslēdza četratā spēli ar „Hanzas” SK. Patīkamu dāvanu sagādāja „Sportland”, kas „Ultrai” ļauj atgriezties četriniekā. Nākamnedēļ pašiem būs iespēja neaiziet pa baņķieru iemīto taciņu.

++ Sportland – daudziem par pārsteigumu pieveica „Hipotēku banku”. No astotās vietas šobrīd viena punkta attālumā.

+ RCK – aizvadot izcili veiksmīgi ceturto ceturksni, spēja uzvarēt viesos „Polāro Zvaigzni”. Nākamnedēļ jāgaida līderu duelis un pašiem, protams, jāuzvar sava spēle.

--- Hipotēku banka – zaudējums „Sportland” izbīdīja no četrinieka. Nākamā spēle pret līderiem problēmas pēdējās nedēļās sagādājušo „Polāro Zvaigzni”.

--Hanzas SK – neizmantoja iespēju, lai vēl mēģinātu aizķerties priekšpēdējā pozīcijā. Jau nākamnedēļ var zaudēt teorētiskas iespējas pacelties kādu vietu augstāk.

-Smilšukaste/Vētras SK – pilnīgs fiasko mačā pret DSV. Šobrīd atrodas pieticīgajā 11. pozīcijā.

23. spēļu nedēļā pārējās spēles aizēnos līderu mačs ceturtdien Āgenskalnā – „Lapenieki” uzņems „Karavīru”. Šīs spēles uzvarētājs nākamo nedēļu pabeigs līderpozīcijās.

3.līga

+++ Rīgas brīvostas pārvalde – no līdergrupas komandām gaidīja nomināli spēcīgākais pretinieks. Ķekavā uzvarēja pārliecinoši.

++ BK Ķekari – turnīra līderi revanšējās „Pronets.lv” par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu, turpinot atrasties pirmajā pozīcijā. Nākamā spēle par ceturto vietu cīņu turpinošo RXG komandu.

+ BK Grifs AG – viesos uzvarēja „AF1” komandu, turpinot neklātienes cīņu par sesto vietu ar Baltezeru.

--- RXG/Ķekava – mājās diezgan pārliecinoši piekāpās „Brīvostai”. Nākamā spēle pret citu līdergrupas komandu „Ķekariem”.

--Pronets.lv – nespēja otro reizi iekost „Ķekariem”. Joprojām kopvērtējumā priekšpēdējie.

-BK Baldone – šobrīd 3.līgā komanda ar lielāko pēc kārtas zaudēto spēļu bagāžu. Pēdējā baldoniešu uzvara datēta ar 18.janvāri.

23. nedēļā līderi BK „Ķekari” uzņems „RXG/Ķekava”, bet VCG „eksperti” uzņems sīksto Baltezeru.

+35 grupa

+ Rīgas satiksme/AKC – uzvarējuši Stopiņus, nodrošināja trešo vietu regulārā turnīra finišā.

-Stopiņi – neizmantoja dubulto „mačbumbu” trešās pozīcijas izcīnīšanai. Jāsamierinās ar ceturto un jāgaida pretinieki izslēgšanas spēlēs. Varianti ir divi – LVM vai „Velvets”.

Pēdējā regulārā turnīra spēle ir pārcelta tikai uz 28. martu, kad arī uzzināsim galīgo vietu sadalījumu un ceturtdaļfināla pārus.

„Melnais” saraksts

-Dainis Krastiņš (BK Baldone) – tehniskā piezīme

-„Latvenergo” komandai – tehniskā piezīme

-Dāvis Rābants (Sportland) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā 1.līgā 5.vietā ierindojās komanda "Digital Mind" - bilance 13-1-8.
krown.lv