dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

23. spēļu nedēļa


23. spēļu nedēļa

Aizvadītas 24 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Atis Slišāns (Latvijas Universitāte) - 38

1.līga: Artūrs Jēkabsons (ex-Nexum) - 31

2.līga: Ritvars Aņisimovs (Ultra) - 32

3.līga: Raivis Strēlnieks (BK Baldone) - 39

Elites grupa

+++ BA Turība-2 – neskatoties uz nedēļas sākumā piedzīvoto sagrāvi pret „Sport 2000”, ceturtdien izcīnītā uzvara pār „Latvijas Gāzi” ļāva iekļūt play-off, turklāt no septītās pozīcijas, kas ir daudz izdevīgāka par astoto.

++ Heliotherm/Ķekava – savā laukumā izcīnīja ārkārtīgi svarīgu uzvaru pār „Rūja un Dēli”, nepaliekot pēdējā vietā. Zaudējuma gadījumā tieši tā arī notiktu.

+ CAO.lv – noteikti cerēja uz septīto pozīciju, tomēr pirms pēdējām divām palikušajām regulārā turnīra spēlēm ir galvenie pretendenti uz astoto vietu.

--- LU – nesagaidīja palīdzīgu roku no „Rūjas” un pēdējā spēlē pret „Cavendish” no palikšanas pēdējiem neglābtu arī uzvara ar simts punktiem.

-- Rūja un Dēli – zaudējums Ķekavā vēlāk izrādījās liktenīgs cīņā par vietu play-off. Sekojošais „Turības” panākums pār „Latvijas Gāzi” un „CAO” uzvara Mārupē, pārvilka treknu svītru pār cerībām uz izslēgšanas mačiem.

-Bottomline – arī šis komandas dzīšanās pakaļ astotniekam ir tuvu neveiksmei. Vēl gan maza cerību liesmiņa gail.

Atlikušajās divās pārceltajās spēlēs jānoskaidro komandu sadalījums no astotās līdz vienpadsmitajai. Aktuālākais jautājums, protams, kura komanda kā pēdējā iekļūs izslēgšanas spēlēs. Lai astotniekā tiktu „Bottomline”, viņiem ir jāuzvar abas spēles, turklāt „CAO” ar 28 punktu starpību, lai dzēstu lielos mīnusus no pirmās spēles. Play-off spēles startēs aprīļa pirmajā nedēļā.

1.līga

+++ Baltijas Tranzīta Serviss – pēdējā sekundē izrāva uzvaru pār Salaspili, noslēdzot regulāro turnīru ar perfektu bilanci 22-0! 2005. gadā bez zaudējumiem regulāro turnīru pabeidza arī „Rumba”, taču viņu kontā bija arī viens neizšķirts.  

++ BK Kubs – neatstāja nekādu cerību „Leifheit”, izcīnot 2.vietu un var briest pārspēlēm pret Elites 11.pozīciju.

+ ex-Nexum – uzvara pār „Ūpi” un negaidītais Ādažu zaudējums, ļāva nosargāt vietu 1.līgā bez pārspēlēm. Uzvara pēdējā spēlē var nodrošināt pat 6.vietu.

--- BK Salaspils – ļoti sāpīgs zaudējums mājās labā spēlē pret BTS. Lai saglabātu cerības uz ceturto vietu pēdējā mačā jāuzvar „Brikers/Lemisele” ar 12 punktu pārsvaru.

-- Emerald/Matthai – priekš pašiem šokējošs zaudējums Liepājai, kas pēc „Jungent” neizšķirta ar „Latvenergo”, nozīmē pārspēles. Būs jātiekas ar 2.līgas 4.spēcīgāko komandu.

-Leifheit – saglabāja vietu 1.līgā, taču zaudējums pēdējā mačā ar 45 punktu starpību īpašu godu nedara. Sezonu pabeigs septītajā pozīcijā.

Pamatturnīrā palikušas vēl trīs spēles. Lielākā intriga paliek cīņā par iekļūšanu pārspēlēs. Otrdien BK „Salaspils” uzņems „Brikers/Lemisele”. Ja mājnieki uzvarēs ar 12 punktu starpību, tad finišēs ceturtie, bet „Latvenergo” būs trešie. Viesu uzvaras gadījumā Salaspils paliks piektie. „Brikers” vēl palicis mačs ar pēdējā vietā palikušo „phazleapps.com”.

2.līga

+++ Lapenieki – aizvadīja ļoti labu spēli pret tuvākajiem konkurentiem „Karavīru”, izcīnot uzvaru. Jau nākamnedēļ uzvaras gadījumā pār „Digital Mind”, šī komanda var kļūt par 2.līgas uzvarētājiem.

++ Ultra – viesos pārliecinoši tika galā ar līdz tam līderus patramdījušo „Sportland”. Turpina neklātienes cīņu par ceturto vietu ar „Hipotēku banku”.

+ Zaļā Josta – viesos pārspēja trešajā vietā esošo RCK. Iekrājuši 1,5 uzvaras pārsvaru pār devīto vietu. Atlikušās trīs spēles gan ar komandām, kuras visas cīnās par ceturto pozīciju.

--- Karavīrs – neizmantoja lielisku iespēju pārņemt līderpozīcijas. Tagad jādomā par 2.vietas nosargāšanu. Nākamnedēļ mačs ar galveno konkurentu RCK.

--RCK – galīgi neplānots zaudējums pret „Zaļo Jostu”. Pirmā pozīcijas faktiski vairs neaizsniedzama, bet otrās vietas liktenis lielā mērā izšķirsies nākamnedēļ.

-Hanzas SK – nonākuši viena zaudējuma attālumā no izkrišanas uz 3.līgu. Nākamā spēle mājās pret „Smilšukasti”.

24. spēļu nedēļā trešdien iespējams izšķirsies otrās vietas liktenis mačā starp karavīriem un RCK studentiem. Savukārt dienu vēlāk iespējams kronēsim jaunos 2.līgas čempionus.

3.līga

+++ BK Ķekari – savā laukumā revanšējās Ķekavas komandai. Nākamajā nedēļā mačs pret citu pretendenti uz ceturto pozīciju no Teikas.

++ VCG ekspertu grupa – savā laukumā bez vairākiem līderiem spēja pieveikt Baltezeru, turpinot cīņu par uzvaru līgā. Nākamajā nedēļā smags izbrauciens uz Ķekavu.

+ Teikas Gaisma – katra uzvara ir svarīga cīņā par ceturto pozīciju. No Baldones tika atvests panākums ar 19 punktu pārsvaru.

--- RXG/Ķekava – pret līderiem tomēr iet smagi. Tik pat sarežģīti būs atgūt ceturto pozīciju. Ņemot vērā, ka pēc nedēļas jātiekas ar vēl vienu no titula pretendentiem.

--Baltezers – lai gan sen jau zaudējuši cerības uz pārspēlēm, turpina jaukt līderiem plānus. VCG  „eksperti” gan šoreiz savus trīs punktu kopvērtējumā saņēma.

-Pronets.lv – viesos piekāpās „AF1”. Būs jāsamierinās ar palikšanu priekšpēdējā pozīcijā.

24. nedēļā uzmanības centrā būs divas spēles – „RXG/Ķekava” pirmdien uzņems VCG „ekspertus”, bet „Ķekari” uzņems „Teikas Gaismu”.

+35 grupa

Palikusi pēdējā regulārā turnīra spēle, kurā „Velvets” tiksies ar RRP.

-Ja uzvarēs „Velvets” vai tiks fiksēts neizšķirts, tad 5. Velvets, 6. LVM, 7. Arčers, 8. RRP

-Ja uzvarēs RPP, tad 5. LVM, 6. RPP, 7.Velvets, 8.Arčers.

„Melnais” saraksts

-Kaspars Dvinskis (BK Salaspils) – tehniskā piezīme

-Raitis Vēzītis (BTS) – tehniskā piezīme

-Andis Cīrulis (Cavendish) – tehniskā piezīme

-Oskars Strupovičs (Cavendish) – 2 tehniskās + diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)

-Ģirts Strencis (Lidojošais cirks) – tehniskā piezīme

-Aleksandrs Orlovs (AF1) – tehniskā piezīme

-Jānis Banders (Kursa MRU/Mārupe) – tehniskā piezīme

-Uldis Muižnieks (Kursa MRU/Mārupe) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas decembra labāko spēlētāju b.a.L.L. elitē tika atzīts Roberts Plivčs no "Kursa MRU/Mārupe".
krown.lv