dubultamatieru līga

Jaunumi

24. spēļu nedēļa


24. spēļu nedēļa

Aizvadītas 19 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Normunds Ņedaškovskis (Kursa MRU/Mārupe) - 33

1.līga: Aivars Birkovs (BK Jungent/LofsbergaLila) - 24

2.līga: Reinis Tralmaks (Polārā Zvaigzne) - 33

3.līga: Ivars Strēlis (BK Grifs AG) – 32

+35 grupa: Andris Liepiņš (RPP) - 28

Elites grupa

+ CAO.lv – neskatoties uz zaudējumu pēdējā regulārā turnīra spēlē, tomēr nodrošināja astoto pozīciju, kas otro gadu pēc kārtas izslēgšanas mačos liks iesaistīties no kvalifikācijas kārtas, kur atkal jātiekas ar BTS.

--- Bottomline – bija iepriekš sevi nostādījuši pārāk sarežģītā situācijā astotās vietas izcīnīšanai. Uzvarēt abas pārceltās spēles izdevās, tomēr pret „CAO” pārsvars bija par mazu. Nāksies spēlēt pārspēles par palikšanu elitē.

-- Kursa MRU/Mārupe – regulārā turnīra piekto pozīciju jau sen vairs neviens neapdraud. Pēdējās divas spēles, kurās pašiem nekas neizšķīrās, bet sāncenšiem gan, piedzīvoja pamatīgas sagrāves. Nav laba zīme pirms play-off.

-Rūja un Dēli – „Bottomline” divas uzvaras nobīdīja uz desmito vietu turnīra tabulā. Tā ir zemākā, kopš šī komanda spēlē elitē.

Sākas izslēgšanas spēles. Jau nākmnedēļ.

Cavendish – Sport 2000: neapšaubāmi favorīti šajā duelī ir „divtūkstošnieki”, kuri savācot labākos spēkus uz maču ir vieni no turnīra favorītiem. Turpretī „Cavendish” otrajā aplī no visam elites komandām demonstrēja vissliktāko sniegumu, izcīnot tikai divas uzvaras.

BTS – CAO.lv: redzēsim, vai BTS uzvaras gājiens turpināsies arī pret Elites grupas komandu. Šosezon viņi zaudējuma rūgtumu vēl nav izbaudījuši. CAO sasparojās tikai neilgi pirms regulārā turnīra beigām, uzvarot īstās spēles, ar ko bija pietiekami iztikas minimumam, jeb astotās vietas izcīnīšanai. Arī pērn šīs komandas tikās kvalifikācijas kārtā, kur uzvarētājs divu spēļu summā noskaidrojās papildlaikā. Abas spēles tiks izspēlētas trijās dienās, kas par labu nāk CAO, taču uz papīra spēcīgāki izskatās 1.līgas čempioni.

Lapenieki – BA Turība-2: šeit favorītu loma jāatvēl studentiem. 2.līgas čempioni spēlē ar ierobežotiem sastāva resursiem, kas mačos 2.līgā nebija tik būtiski, kā spēlē ar tik agresīvi un ātri spēlējošu komandu kā Turība. „Lapeniekiem” varētu būt grūtības pierast pie citiem ātrumiem, kas valda Elites grupā. Turībnieki noteikti alkst pagarināt sezonu un pacīnīties par tikšanu pusfinālā.

1.līga

+++ Latvenergo – sagaidīja sev izdevību rezultātu Salaspilī, kas pēc gada pārtraukuma nodrošināja vietu uz 1.līgas goda pjedestāla. 

++ Brikers/Lemisele – zaudēja Salaspilij, taču saglabā labas izredzes uz ceturto vietu. Trijnieks gan aizslīdēja gar degunu.

+ BK Jungent/LofbergsLila – uzvara pēdējā spēlē pret „Nexum” ļāva finišā pakāpties pat uz sesto vietu, kas pēc sezonas diezgan pieticīgā starta vērtējams kā labs sasniegums.

-- BK Salaspils – uzvara pār „Brikers/Lemisele” ar viena punkta starpību ir kā vājš mierinājums. Ja pirmdienas vakarā Juglā nenotiks brīnums, tad salaspiliešiem sezona būs beigusies piektajā pozīcijā.

-ex-Nexum – ne tuvu labākajā sastāvā izgāja laukumā pret „Jungent”, piedzīvojot zaudējumu un sezonas finišā astotie. Krietni vājāk kā pērn, bet vismaz nebūs jāspēlē pārspēles.

Nākamajā nedēļā pēdējā regulārā turnīra spēle, kurā pastarītis www.phazleapps.com uzņems „Brikers/Lemisele”. Limbažniekiem noteikti šī spēle jāuzvar un jānotiek lielam brīnumam, lai tas nenotiktu.

2.līga

+++ Lapenieki – sagrāva „Digital Mind”, kļūstot par 2.līgas čempionu. Šī komanda pirms gada triumfēja 3.līgā, bet vēl gadu iepriekš bija labākā arī pretendentos.

++ RCK – viesos pieveica karavīrus, pakāpjoties uz otro vietu tabulā. Ļoti pateicīgs kalendārs šīs pozīcijas nosargāšanai.

+ Ultra – spērusi platu soli pretī ceturtajai vietai. Uzvarēja paši, bet tuvākie konkurenti zaudēja. Pēc karavīru zaudējuma pat parādījušas nelielas iespējas tikt trijniekā.

--- Karavīrs – pirms nedēļas izlaida iespēju kļūt par līderi, bet tagad arī palaista garām otrā pozīcija. Palikušas divas spēles ar komandām, kuras cīnās par ceturto vietu un šeit neveiksmes gadījumā pat var noslīdēt ārpus labāko trijnieka.

--Hipotēku banka – pēc zaudējuma viesos „Zaļajai jostai”, cerības uz ceturto vietu ir diezgan niecīgas.

-Hanzas SK – pēc pēdējo sekunžu zaudējuma „Smilšukastei”, „nodrošinājuši” pēdējo vietu, kas nozīmē izkrišanu uz 3.līgu.

25. spēļu nedēļā izcelsim „Hipotēku bankas” tikšanos savā laukumā ar Karavīru. Armijnieki pirmā apļa spēli zaudēja, bet trešās vietas izcīnīšanai vajag uzvaru. Joprojām turpinās spraiga cīņa par vietu astotniekā.

3.līga

+++ BK Ķekari – vēl vairāk pietuvojušies uzvarai 3.līgā. Pēc šīs nedēļas spēlēm uzvaru līgā var apdraudēt tikai „Brīvosta”.

++ RXG/Ķekava – turpina cīņu par 4.vietu, no kuras šobrīd atpaliek par vienu punktu. Viss izšķirsies neklātienes cīņā ar „Teikas Gaismu”.

+ E.Daniševska birojs – beidzot sākuši regulāri uzvarēt. Šobrīd jau pakapušies uz devīto pozīciju.

--- VCG ekspertu grupa – izskatās, ka Ķekavā atstāja pēdējās cerības uz pirmo vietu. Vēl gan jāpacīnās par otro pozīciju. Un tieši nākamā spēle būs pret galveno konkurentu.

--Teikas Gaisma – zaudējums turnīra līderim un Ķekavas diezgan negaidītais panākums, pirms pēdējām divām spēlēm liks krietni panervozēt.

-BK Grifs AG – iespējams divu maču aizvadīšana divās dienās bija par smagu divu uzvaru izcīnīšanai. Turpinās cīņa par sesto vietu ar Baltezeru.

24. nedēļā svarīgākās spēles:

RXG/Ķekava – BK Baldone: mājniekiem noteikti jāuzvar, lai turpinātu cīņu par 4.vietu.

Brīvosta – VCG ekspertu grupa: Brīvostai vajag uzvaru, lai turpinātu cīņu par uzvaru līgā, bet VCG, lai pacīnītos par otro pozīciju.

Teikas Gaisma – BK Grifs AG: Teikai nepieciešama uzvara, kas būs solis tuvāk ceturtajai pozīcijai.

Baltezers – BK Ķekari: Ādažos turnīra līderiem noteikti nebūs viesmīlīga uzņemšana. Ķekari teorētiski pēc šīs spēles var kļūt par 3.līgas čempioniem.

+35 grupa

+ RPP – uzvarēja atlikto spēli pret „Velvetu” un no astotās vietas pakāpās uz sesto, izvairoties ceturtdaļfinālā no abiem galvenajiem favorītiem.

-ex-Velvets – zaudējums RPP nozīmē palikšanu septītajā vietā un tikšanos ceturtdaļfinālā ar čempioniem „Corporate Solutions”

Jau nākamnedēļ startēs ceturtdaļfināli:

Lapmežciems – Arčers: „Arčers” komanda pārāk daudz izsēja pirmajā aplī. Ja viņiem izdosies pret regulārā turnīra uzvarētājiem saglabāt intrigu līdz otrajai spēlei, tad tas būs labs panākums.

Corporate Solutions – ex-Velvets: abas spēles tiks izspēlētas vienā nedēļā. „Varenie runči” regulāro turnīru pabeidza spēlējot bez līderiem, bet visticamāk uz izšķirošajiem mačiem viņi būs ierinda. Tikmēr „Velvetam” būs jāiztiek bez iepriekšējā spēlē galotnē rupjības bārstījušā un noraidījumu saņēmuša līdera Māra Krastiņa. Ja CS ieradīsies labākajā sastāvā vai tuvu tam, tad pārsteigumiem šajā pārī nevajadzētu notikt.

Rīgas satiksme/AKC – RPP: visneprognozējamākais pāris. Abām komandām tikšana četriniekā būs liels panākums. „Satiksmei” priekšrocība būs savs laukums, jo abi mači notiks viņu zālē. Tikmēr RPP labu tempu uzņēmuši tieši turnīra beigu fāzē.

Stopiņi – LVM: it kā favorītiem vajadzētu būt Ulbrokas brigādei, kuri allaž bijusi DAL +35 turnīra medaļniekos. Tomēr otrajā aplī Stopiņi nospēlējuši sliktāk. Bet ar LVM tāpat kā ar bitēm neko nevar saprast. Lieliskas spēles mijās ar pavājām.

„Melnais” saraksts

-Māris Krastiņš (ex-Velvets +35) – tehniskā + diskvalificējošā piezīme (jāizlaiž nākamā spēle)Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2016./17. gada sezonas 1.līgas oktobra mēneša spēlētāju tika atzīts Toms Vilks (wiseadvice.lv).
krown.lv