dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

25. spēļu nedēļa


25. spēļu nedēļa

Aizvadītas 23 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: M.Auns (BTS), E.Vecums (CAO), K.Ozoliņš (Lapenieki), N.Sondors (BAT-2) - 27

1.līga: Pēteris Penka (Brikers/Lemisele) - 25

2.līga: Ritvars Aņisimovs (Ultra) - 30

3.līga: Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) - 31

+35 grupa: Normunds Feierbergs (Corporate Solutions) - 32

Elites grupa

++ CAO.lv – divu ļoti saspringtu kvalifikācijas kārtas maču summā revanšējās BTS par pērn piedzīvoto zaudējumu tieši šinī pašā turnīra stadijā. Ceturtdaļfinālā būs daudz nopietnāks pārbaudījums čempionu „Rumbas” izskatā.

+ BA Turība-2 – pirmajā spēlē ielikuši labus pamatus, lai otro gadu pēc kārtas ceturtdaļfinālā paspēkotos ar „Latvijas Gāzi”, kas šosezon vairs nebūs tik izteikta pāra favorīte.

-- BTS – pirmais un vienīgais sezonas zaudējums izrādījās liktenīgs, lai neiekļūtu ceturtdaļfinālā. Kopš pagājušā gada BTS komanda bija sasniegusi 25 uzvaru sēriju.

-Lapenieki – kā uz delnas bija redzama atšķirība starp 2.līgu un Elites grupu. Jau pirms spēles ar „Turību” varēja prognozēt, ka ies smagi. 81 gūtais punkts gan nav slikts rādītājs. Izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā ir diezgan niecīgas.

Izslēgšanas spēles

Sport 2000 – Cavendish: pagājušajā nedēļā ieplānotā pirmā tikšanās tika pārcelta. „Sport 2000” sāks savās mājās un noteikti gribēs ielikt pamatu uzvarai divu spēļu summā. Runā, ka „Cavendish” grasās beidzot sapulcināt labākos spēkus.

BA Turība-2 – Lapenieki: visu cieņu 2.līgas čempionam, bet jānotiek milzu brīnumam, lai studenti izsētu pirmajā mačā iekrāto 26 punktu pārsvaru. „Lapeniekiem” jau panākums būtu uzvara spēlē.

Turība-2/Lapenieki – Latvijas Gāze: Turības uzvaras gadījumā pār „Lapeniekiem” solās būt ļoti interesants pāris. Atcerēsimies, ka pirms gada studenti sakurināja pamatīgu intrigu, pirmajā spēlē savā laukumā uzvarot tā brīža čempionu. Šogad komandu spēki ir vēl vairāk izlīdzinājušies.

Kursa MRU/Mārupe – Swedbank: baņķieri pauzi pēc regulārā čempionāta veiksmīgi izmantoja piedaloties Banku kausā, savukārt Mārupes blice pēdējos sev nesvarīgos mačus regulārajā turnīrā zaudēja diezgan pamatīgi. Domājams, ka sērija būs ļoti līdzīga, lai gan nelielā favorītu statusā tomēr jāizliek „Swedbank”.

BK Kubs – Heliotherm/Ķekava: „kubiešiem” ir laba pieredze pirms diviem gadiem, kad komanda iekļuva play-off turnīrā. Ķekavas komanda sarosījās sezonas finišā, kad ar nelielu uzvaru sēriju aizmuka no pēdējās vietas. Pierīgas komandas liels pluss būs sezonu laikā uzkrātā pieredze Elites grupā, kamēr sāncenšiem sezonas laikā daudzas spēles bija pret meistarībā vājākiem pretiniekiem.

Latvenergo – Rūja un Dēli: ja „Rūjas” komanda spēs savākt labākos spēkus, tad uz papīra viņi neapšaubāmi būs šīs cīņas favorīti. Tas gan vēl ir jāapliecina izejot laukumā.

1.līga

+ Brikers/Lemisele – bez lielām problēmām pieveica „phazleapps.com”, izcīnot 4.vietu un nodrošinot pārspēlēs mačus pret „Bottomline”.

-- BK Salaspils – nepiepildījās mikroskopiskā cerība uz ceturto vietu. Sezona noslēgusies piektajā pozīcija.

-phazleapps.com – graujošs zaudējums pēdējā sev vairs neko neizšķirošā spēlē. 1.līgas līmenis šai komandai acīmredzami bijis par augstu.

2.līga

+++ RCK – pēc karavīru zaudējuma un pašu uzvaras pār „Digital Mind” nodrošināja otro vietu kopvērtējumā, kas ir komandas augstākais sasniegums piedaloties DAL.

++ Hipotēku banka – pašu uzvara pār karavīriem un „Ultras” zaudējums, ļāvis atkal atgriezties cīņā par ceturto pozīciju.

+ Zaļā Josta – pēc uzvaras pār „Ultru” nodrošinājusi sev vietu astotniekā.

--- Digital Mind – kurš vēl atceras sezonas sākumu, kad šī komanda ar karavīriem cīnījās par līderpozīcijām? Pirms pēdējās kārtas pavisam reāli draud pārspēles par vietas saglabāšanu 2.līgā.

--Ultra – pirmdien pavērās reālas iespējas pat uz trešo pozīciju, bet tagad izskatās, ka būs smaga cīņa, lai noturētos četriniekā.

-C4 – pēc pamatīgā zaudējuma čempioniem „nodrošināja” 12. vietu, kas nozīmē pārspēles ar 3.līgas čempionu.

26. nedēļas svarīgākās spēles:

Sportland – Hanzas SK: mājniekiem noteikti jāuzvar, lai cerētu iekļūt astotniekā un izvairīties no pārspēlēm.

Zaļā Josta – DSV: ja „zaļie” vietu astotniekā jau ir nodrošinājuši, tad DSV nepavisam. Šīs spēles veiksminieks sezonu noslēgs sestajā pozīcijā.

Karavīrs – Ultra: karavīriem līdzīgi kā pirmā apļa finišs, arī otrā ir sanācis pagalam neveiksmīgs. Trešā vieta gan jau ir kabatā. Tikmēr „Ultrai” uzvara ļaus iekļūt pārspēlēs, bet zaudējuma gadījumā cerības būs mazas.

Polārā Zvaigzne – Smilšukaste: noskaidros 10.-11. vietas likteni. Jebkurā gadījumā pārspēlēs būs jātiekas ar kādu no 3.līgas medaļniekiem.

3.līga

+++ BK Ķekari – atveda ļoti smagu uzvaru no Ādažiem. Izšķirošo maču par pirmo vietu sagaida ar simbolisku virtuālu viena punkta pārsvaru pār „Brīvostu”.

++ RXG/Ķekava – pēc šīs nedēļas kļuvuši par galveno favorītu uz 4.vietu. Lai tiktu uz pārspēlēm, pēdējā spēlē jāpieveic „Grifs”.

+ Rīgas brīvostas pārvalde – pārliecinoši tika galā ar VCG „ekspertiem”. Nākamajā nedēļā izšķirošā spēle pret „Ķekariem”.

--- Teikas Gaisma – noslīdējusi uz piekto pozīciju. Jācer uz savu šīs nedēļas pāridarītāju „Grifs” palīdzību.

--VCG ekspertu grupa – pamatīgs brāziens pret „Brīvostu”. Trešā vieta gan ir kabatā.

-Baltezers – tomēr nespēja sniegt palīdzīgu roku „Brīvostai”. Kopvērtējumā var noslīdēt pat uz astoto vietu.

26. nedēļā svarīgākās spēles:

BK Ķekari – Brīvosta: cīņa par uzvaru turnīrā. Ķekariem der arī neizšķirts. „Brīvostai” gan vēl palicis mačs ar „Upesciemu”

BK Grifs AG – RXG/Ķekava: viesiem obligāti jāuzvar, lai izcīnītu pārspēles. Zaudējuma gadījumā bumba pēdējam metienam piederēs „Teikas Gaismai”.

AF1 – Teikas Gaisma: Teikas komandai šī spēle būs svarīga tikai, ja iepriekšējā dienā Ķekava nebūs uzvarējusi „Grifu”.

+35 grupa

+++ Corporate Solutions – kā pirmā komanda iekļuva pusfinālā, diezgan viegli tiekot galā ar „Velvetu”.

++ Lapmežciems – iesākuši play-off turnīru pārliecinoši. „Arčeram” pirms atbildes spēles nav sevišķi lielu izredžu.

+ Rīgas satiksme/AKC – sanāca sīva spēkošanās ar RPP. Tomēr otro spēli sāks ar virtuālu sešu punktu pārsvaru.

--- ex-Velvets – pirmo reizi turnīra vēsturē netika četriniekā. Izšķirošās bija cīņas regulārā turnīra izskaņā, kur neveiksmes lika noslīdēt uz septīto vietu.

--Arčers – regulārā turnīra uzvarētāju pārākumu nācās atzīt. Vēl gaida smags brauciens uz Lapmežciemu.

-Stopiņi – pēc pirmās spēles ir diezgan tuvu iešanai „Velvets” pēdās un pirmo reizi palikšanai ārpus četrinieka. Labi, ka atbildes spēle ir savā laukumā.

Ceturtdaļfināla atbildes spēles:

Rīgas satiksme/AKC – RPP: ies karsti. Likme ļoti augsta, jo kāda no šīm komandām pirmo reizi iekļūs četriniekā.

Stopiņi – LVM: turpināsies pirmajā spēlē iesāktā līdzīgā cīņa. Abas komandas sapelnīja arī pa tehniskajai piezīmei. Liela nozīme būs sapelnītajām piezīmēm, jo abas komandas nevar lepoties ar garu rezervistu soliņu.

Lapmežciems – Arčers: skaidrs, ka „Arčers” nebrauks ekskursijā uz Lapmežciemu. Atspēlēt 20 punktu deficītu būs ārkārtīgi smags uzdevums.

„Melnais” saraksts

-Gatis Šliters (Rīgas satiksme/AKC +35) – tehniskā piezīme

-Juris Skrinda (LVM +35) – tehniskā piezīme

-„Stopiņu” komandai – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada Elites grupas regulārā turnīra uzvarētājiem kļuva "Leifheit/Latvijas Universitāte", kura uzvarēja 17 no 21 spēles.
krown.lv