dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Marta kopsavilkums


MARTS

Elites grupa

Aizvadītas 22 spēles.

Mēneša spēlētājs – Ģirts Spēlmanis (Swedbank)

***** Heliotherm/Ķekava (3-0) – pirms marta atradās pēdējā pozīcijā, ar reālām iespējām izkrist no Elites grupas. Izdarīja visu kas no pašiem atkarīgs, lai nepaliktu pēdējie. Tomēr augstāk par priekšpēdējo vietu tikt neizdevās.

***** Rumba (3-1-0) – ļoti pārliecinoši nosargāja savas pozīcijas. Atļāvās pat nospēlēt neizšķirtu ar Turību. Otrajā aplī šis palika vienīgais zaudētais punkts.

**** Bottomline (3-1) – vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret galvenajiem favorītiem „Rumbu”. Nokļuva soļa attālumā līdz play-off, tomēr pēdējo soli neizdevās spert. Pārāk daudz tika izsēts sezonas pirmajā daļā.

**** Swedbank (3-1) – otro mēnesi pēc kārtas pabeidz ar labu bilanci. Vienīgo reizi kāja paslīdēja pret „Rūju”. Stabili finišēja ceturtie.

*** Sport2000 (2-2) – bija iespēja regulārā turnīra finišā apsteigt „Latvijas Gāzi”. Tomēr uz pēdējo spēli ar „Swedbank” ierindā nebija visi labākie spēki un baņķieri tika pie uzvaras.

*** BA Turība-2 (1-1-2) – vienīgā mēneša uzvara pār „Latvijas Gāzi” ieveda komandu play-off no tobrīd maksimālās septītās pozīcijas.

*** CAO.LV (2-3) – izpildīja minimālo uzdevumu, iekļūstot astotniekā. Kārtis sajauca „Turības” uzvara pār „gāzi”, kas ļāva cīnīties tikai par astoto vietu.

** Latvijas Gāze (1-2) – bija tuvāk trešajai pozīcijai nekā otrās vietas saglabāšanai. Zaudējumu divās pēdējās regulārā turnīra spēlēs nav labākais rezultāts pirms izslēgšanas mačiem.

** Kursa MRU/Mārupe (1-2) – nodrošinājuši kopvērtējumā piekto vietu varēja sevišķi neiespringt par pēdējām divām regulārā turnīra spēlēm, kur tika pamatīgi zaudēts komandām, kurām uzvaras bija vajadzīgas daudz vairāk.

** Latvijas Universitāte (1-2) – mierinājuma uzvara pār „Cavendish” pēdējā spēlē. Bet izšķirošajā mačā par nepalikšanu pēdējā vietā beigās piekāpās Ķekavai.

** Rūja un Dēli (1-3) – martā kalendārs bija piespēlējis ļoti smagu pārbaudījumu mačus ar pirmā četrinieka komandām. „Swedbank” izdevās pieveikt, bet nosacīti vājāko Ķekavas komandu gan ne. Tas zaudējums beigās kļuva liktenīgs cīņā par play-off.

* Cavendish (0-3) – uz pēdējām spēlēm nespēja savākt kaujas spējīgu sastāvu. Sezonas sākumā iekrātās uzvaras ļāva stabili atrasties play-off zonā. Pēdējām regulārā turnīra spēlēm no turnīra tabulas viedokļa nebija nekādas nozīmes.

1. līga

Aizvadīta 21 spēles.

Mēneša spēlētājs – Aivars Birkovs (BK Jungent/LofbergsLila)

***** BTS (4-0) – noveda savu uzvaru sēriju līdz finišam, lai gan pēdējie metri izrādījās pagalam smagnēji. Tomēr uzvarētājus nekritizē.

**** BK Kubs (2-1) – līdzīgā spēlē neizdevās sarūgtināt līderus. Taču otrā vieta tika nosargāta bez liekām galvassāpēm.

***** BK Jungent/LofbergsLila (2-1-0) – ļoti veiksmīgs finiša spurts. No devītās vietas pakāpās līdz pat sestajai, par kuru pēc pirmajām spēļu kārtām varēja tikai pasapņot.

**** Latvenergo (2-1-1) – lai arī pamatīgi zaudēja BTS un nospēlēja neizšķirtu ar „Jungent”, savu galveno uzdevumu paveica – trešā vieta ir izcīnīta.

**** Brikers/Lemisele (2-1)  – pret pastarīšiem nepaklupa, tomēr sarūgtinājuma sajūta ir, jo minimālais zaudējums Salaspilī maksāja trešo vietu.

*** ex-Nexum (2-2) – divas uzvaras ļāva nosargāt vietu astotniekā. Veiksmīgs mēnesis salīdzinājumā ar iepriekšējiem.

*** BK Liepāja/TBK (2-2) – pirms pēdējām spēlēm jau bija nodrošināta desmitā vieta. Regulāro turnīru noslēdza ar uzvaru pār „Emerald”, aizsūtot ādažniekus uz pārspēlēm.

** BK Salaspils (2-2) – liktenīgs izrādījās zaudējums Ādažos „Emerald” un pēdējās sekundēs tika izlaists neizšķirts pret BTS. Sarūgtinošs sezonas finišs.

**www.phazelapps.com (1-2) – droši vien uzvara pār „Ūpi” bija tikai vājš mierinājums par ļoti neveiksmīgo sezonu.

** Emerald/Matthai (1-3) – priekšpēdējā kārtā uzvarēja Salaspili un bija jau tuvu iekļūšanai astotniekā, bet tad sekoja negaidīts zaudējums Liepājai, kas nozīmēja palikšanu devītajā pozīcijā.

* Leifheit (0-3) – slikti noslēdza regulāro turnīru. Zaudējumi pēdējās spēlēs no sestās vietas nobīdīja uz septīto.

* Ūpis (0-4) – nekādus brīnumus neparādīja. Piedzīvoja pārsvarā diezgan graujošus zaudējumus, ieskaitot stabilajam pastarītim „phazelapps.com”.

2.līga

Aizvadītas 25 spēles.

Mēneša spēlētājs – Raivis Bremšmits (Hipotēku banka)

***** Lapenieki (3-1) – lai arī mēnesis tika iesākts ar negaidītu zaudējumu „polārajiem”, tomēr pēc tam sekoja trīs uzvaras un pēc panākuma pār „Digital Mind”, „Lapenieki” nodrošināja 2.līgas čempiontitulu.

***** Ultra (3-0) – trīs uzvaras ļāva nostabilizēties četriniekā. Aprīlī gan gaidīja smags spēļu kalendārs.

**** RCK (3-1) – negaidīti zaudēja „Zaļajai Jostai”, taču reabilitējās ar uzvaru pār karavīriem, paceļoties uz otro vietu tabulā.

**** Zaļā josta (3-1) – viens no pozitīvākajiem otrā apļa pārsteigumiem. Martā uzvarēja augstāk tabulā stāvošās RCK un „Hipotēku banku”. Vieta astotniekā jau ir kabatā.

*** Hipotēku banka (3-2) – nekādus brīnumus neparādīja. Diezgan negaidīts bija zaudējums „Sportland”. Turklāt pamatīgi tika kapitulēts „Zaļajai Jostai”. Neskatoties uz to, turpina cīņu par pārspēlēm.

*** DSV (2-1) – zaudējums „Sportland” aprāva nelielās cerībās uz iekļūšanu četriniekā.

*** Sportland (2-2) – lai gan martā bija smags kalendārs, turpina krāt uzvaras un cīnīties par astotnieku. Ar vien cietāks rieksts līderiem.

*** Karavīrs (2-2) – divi zaudējumi galvenajiem konkurentiem atmeta komandu uz trešo vietu kopvērtējumā. Turklāt bīstami tuvu bija pietuvojusies ceturtajā vietā esošā „Ultra”.

** Polārā Zvaigzne (2-3) – mēnesi iesāka cerīgi – ar divām uzvarām, ieskaitot panākumu pār līderi. Tomēr tad sekoja trīs neveiksmes komandām, kuras atradās labāko pieciniekā. Nekādi dižie uzlabojumi tabulā neizdevās.

** Smilšukaste/SK Vētra (1-2) – tomēr nogruntējušies tabulas lejasgalā. Vienīgo mēneša uzvaru izcīnīja pret pastarīti Hanzas SK. Turklāt panākums šajā spēlē nāca ar metienu pašā cīņas galotnē.

** Digital Mind (1-2) – piedzīvoja retu parādību otrajā aplī, ko sauca par uzvaru. Pieveikti tika vēl neveiksmīgāk spēlējošie C4. Ļoti strauji ir pietuvojušās komandas, kuras ir zem astotās vietas.

* C4 (0-4) – otro mēnesi pēc kārtas palikuši tukšā. Tāpēc atrašanās priekšpēdējā vietā nav nekāds pārsteigums.

* Hanzas SK (0-4) – zaudēja visas spēles, neglābjamie paliekot pēdējā vietā.

3.līga

Aizvadītas 28 spēles.

Mēneša spēlētājs – Francis Ķeirāns (Rīgas brīvostas pārvalde)

***** BK Ķekari (4-0) – vairākas smagas cīņas, tomēr otro mēnesi pēc kārtas noslēdza ar perfektu bilanci. Tiesa, galvenie konkurenti neļāva turnīra vadībā justies komfortabli.

***** E.Daniševska birojs (4-0) – sezonas finišā spēlē ar vien labāk, paceļoties arī pa turnīra tabulas kāpnēm. Protams, pārāk daudz tika izsēts sezonas sākumā.

**** Rīgas brīvostas pārvalde (3-1) – negaidīti Ādažos zaudēja Baltezeram. Zaudēja arī virtuālās līderpozīcijas. Tomēr visa cīņa pa uzvaru līgā norisināsies aprīlī.

**** VCG ekspertu grupa (3-1) – neveiksme Ķekavā atņēma cerības uz uzvaru kopvērtējumā.

**** Baltezers (3-1) – mēnesi iesāka ar lielisku uzvaru pār „Brīvostu”. Pēc tam gan sniegums vairs nebija tik labs. Atkal pietrūkst stabilitātes.

*** Teikas Gaisma (2-2) – nekādus pārsteigumus nesagādāja. Saglabāja nelielo pārsvaru tabulā pār RXG.

*** RXG/Ķekava (2-2) – diezgan nežēlīgs kalendārs. Zaudēja diviem galvenajiem favorītiem, toties uzvarēja ne labākajā sastāvā spēlējošo VCG. Turpina cīņu par pārspēlēm.

*** SC Upesciems (2-2) – martā paņēma nelielu brīvlaiku, ko nāksies atstrādāt aprīlī. Aizvadītajos mačos brīnumus neparādīja. Stabila turnīra vidusdaļas komanda.

** BK Grifs AG (2-2) – it kā laba bilance. Jāpaskatās gan ar ko bija jāspēlē, un pretinieki nebija no augstākajiem plauktiņiem.

** AF1 (1-2) – pēdējā laikā uzvaras nāk retāk nekā zaudējumi. Kopvērtējumā turpinās cīņa par vietām tabulas viducī.

** BK Baldone (1-3) – beidzot pārtrauca neveiksmju sēriju, tiekot pie uzvaras. Tas gan būtiski neglābs, jo Pierīgas komanda noslīdējusi turnīra tabulas otrajā pusē.

** Pronets.lv (1-4) – varēja tik pie kādas uzvaras vairāk. Acīmredzot vieta tabulā ir likumsakarīga.

* North Hub Services (0-3) – uzvara pār Baldoni, šķiet, paliks vienīgā. Pārējās komandas pret pastarīti negribēs zaudēt punktus.

* Lidojošais cirks (0-5) – nespēja pārsteigt. Tomēr vairs nav tik draudīgs pretinieks turnīra favorītiem.

+35 grupa

Aizvadītas 6 spēles.

***** RPP (2-0) – izpildīja maksimumu, lai izbēgtu no palikšanas kādā no pēdējam divām vietām pēc divu apļu turnīra.

***** Rīgas satiksme/AKC (1-0) – uzvara pār Stopiņiem nodrošināja trešo vietu regulārā turnīra finišā. Nebijis panākums šai komandai +35 turnīrā.

***** Lapmežciems (1-0) – jau pirms pēdējās spēles bija nodrošinājuši uzvaru regulārajā turnīrā. Pretiniekos sanāca komanda, ar kuru vēlāk krustojās play-off ceļi.

**** LVM (1-0) – vienīgajā spēlē pieveica novājinātos čempionus, izcīnot piekto vietu regulārā turnīra finišā.

** Stopiņi (1-2) – šogad izskatās spēruši soli atpakaļ, skatoties uz iepriekšējām sezonām.  

** Arčers (0-1) – tika piedzīvots zaudējums Lapmežciemā, ar kuru arī vēlāk kopā saveda play-off spēļu siets.

*Corporate Solutions (0-1) – zaudējuši cerības uzvarēt regulārajā turnīrā, uz pēdējām spēlēm izgāja bez līderiem. Tāpēc zaudējums LVM it nemaz neizbrīnīja.

*ex-Velvets (0-1) – zaudējums pēdējā regulārā turnīra spēlē RPP, atmeta pērnās sezonas pusfinālistus uz ļoti neizdevīgo septīto pozīciju.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada 1.līgas izslēgšanas spēļu MVP tika atzīts Raimonds Elbakjans no "Rīgas brīvostas pārvaldes".
krown.lv