dubultamatieru līga

Jaunumi

26. spēļu nedēļa


26. spēļu nedēļa

Aizvadītas 19 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: S.Mētra (Sport 2000), Ģ.Spēlmanis (Swedbank) - 26

1.līga: -

2.līga: Lauris Krūmiņš (RCK) - 28

3.līga: Uldis Kokins (BK Baldone) - 25

+35 grupa: O.Silavs (Stopiņi), J.Bacāns (LVM) - 32

Elites grupa

+++ Sport 2000 – ielika ļoti pārliecinošus pamatus uzvarai sērijā pār „Cavendish”. Ar 27 punktu pārsvaru pirms atbildes spēles, iekļūšanai četriniekā, vajadzētu pietikt.

++ Swedbank – ar negaidīti lielu pārsvaru pieveica „Kursu”. Pirms atbildes spēles nevajadzētu būt lielam sasprindzinājumam.

+ BA Turība-2 – nedēļas laikā izcīnīja divas uzvaras. Ja uzvarai pār „Lapeniekiem” bija tikai formāla nozīme, tad uzvarai pār „Latvijas Gāzi” jau bija cita vērtība. Lai arī divi punkti, bet play-off mačos katram punktam ir liela nozīme.

--- Kursa MRU/Mārupe – tika cerēts sagaidīt daudz līdzīgāku cīņu ar „Swedbank”. Maz ticams, ka vēl reāli spēs pacīnīties par iekļūšanu pusfinālā.

-- Cavendish – bieži vien aizmirsa par basketbola spēlēšanu cīņā ar „Sport 2000”, nodarbojoties ar citu problēmu risināšanu.

-Latvijas Gāze – otro gadu pēc kārtas ceturtdaļfināla sēriju pret „Turību” sāka ar zaudējumu viesos. Pērn atbildes spēlē pārliecinoši revanšējās. Šogad to izdarīt būs daudz grūtāk.

27. nedēļā:

CAO.lv – Rumba: abas spēles tiks aizvadītas vienas nedēļas ietvaros. Neapšaubāmi favorīti būs čempioni. Tiesa, viņiem bijis gandrīz mēnesi ilgs periods bez spēlēm. Daži viņu līderi cīnās divām frontēs (arī LBL2 izslēgšanas spēlēs).

Cavendish – Sport2000: jānotiek lielam brīnumam, lai „divtūkstošnieki” izsētu 27 pārsvaru no pirmās spēles.

Swedbank – Kursa MRU/Mārupe: arī šeit nevajadzētu gaidīt brīnumus. Diezin vai „baņķieri” izsēs pirmajā cīņā iekrāto pārsvaru.

Heliotherm/Ķekava – BK Kubs: 1.līgas vicečempions pirmajā mačā ieskrējās lēnām, tomēr cīņas gaitā adaptējās un zaudēja tikai ar sešām „acīm”, kas atbildes cīņu Ķekavā sola ļoti interesantu.

Rūja un Dēli – Latvenergo: „Rūja” pirmo spēli uzvarēja ar septiņu punktu pārsvaru. It kā nekas liels, bet ļauj saglabāt nelielu atkāpšanās soli.

1.līga

27. nedēļā:

RCK – Ūpis: ieplānotas abas spēles nedēļās laikā. Ja studenti spēs sapulcināt galvenos spēkus, tad noteikti viņiem būs jāatvēl favorītu statuss. Jāatceras, ka „Ūpis” tā arī šogad nav izcīnījuši nevienu uzvaru.

Karavīrs – Liepāja/TBK: grūti prognozējams duelis. Liepājniekiem ir ilgāka pauze kopš regulārā turnīra finiša. Savukārt karavīriem pēdējā laikā nav gājis sevišķi spoži.

2.līga

+++ Hipotēku banka – lai arī paši nespēlēja, tomēr „Ultras” zaudējums karavīriem pavēra durvis uz pārspēlēm. Lai tur tiktu, pēdējā mačā ir jāuzvar „Digital Mind”.

++ Sportland – pēc uzvaras pār „Hanzas SK” pacēlās uz astoto vietu, kas ļauj saglabāt vietu 2.līgā bez pārspēlēm. Tomēr vēl jāgaida kā veiksies „Digital Mind”.

+ DSV – viesos pieveica „Zaļo Jostu”, nodrošinot sesto vietu, kas pēc ļoti neveiksmīgā sezonas starta izskatās ļoti solīds sasniegums.

--- Ultra – izsēja ceturtās vietas priekšrocības. Atliek cerēt uz otrajā aplī ļoti neveiksmīgi spēlējošā „Digital Mind” palīdzību.

--Smilšukaste/SK Vētra – neizšķirts pret „polārajiem” nozīmē palikšanu 11.vietā un pārspēles ar 3.līgas vicečempionu.

-Zaļā Josta – zaudējums DSV, atbīdīja uz septīto vietu, kas šai komandai pēc diezgan bāla sezonas starta nemaz nav slikts rādītājs.

27. nedēļā:

Digital Mind – Hipotēku banka: abām komandām vajag uzvaru. Mājniekiem, lai izmuktu no izkrišanas pārspēlēm, bet „baņķieriem”, lai tiktu četriniekā un paspēkotos par iekļūšanu 1.līgā.

3.līga

+++ Rīgas brīvostas pārvalde – tālmetienu artilērija nomētāja „Ķekarus” līderu mačā. Pārliecinoša uzvara ļāva atgriezties pirmajā vietā. Lai to saglabātu pēdējā spēlē jāuzvar Upesciems.

++ RXG/Ķekava – uzvara pār „Grifu” ļāva izcīnīt ceturto vietu un pārspēles. Ļoti labs finišs šīs komandas izpildījumā.

+ AF1 – uzvarēja pēdējās divās spēlēs, kopvērtējumā panākot „Grifu” un Baltezeru. Saskaitot sasvstarpējo spēļu bilanci, „AF1” finišē septītie pēc „Grifa” un pirms Baltezera.

--- BK Ķekari – tā arī neatrada pretargumentus „Brīvostas” nāvējošajiem tālmetieniem. Jācer uz brīnumu Upesciema izpildījuma.

--Teikas Gaisma – beigās palika aiz pārspēļu borta. Pēdējā kārtā nepalīdzēja arī „Grifs” un laikam pašiem vēlāk trūka motivācijas cīņai ar „AF1”.

-SC Upesciems – pēdējā minūtē tomēr sasniedza 40 gūto punktu robežu mačā pret „AF1”. Protams, par uzvaru ar šādu rezultativitāti var tikai sapņot.

+35 grupa

+++ Stopiņi – dramatiskā galotnē tomēr nodrošināja uzvaru pār LVM un kā visus iepriekšējos gadus cīnīsies par +35 medaļām.

++ Rīgas satiksme/AKC – atspēlējās no mīnusiem otrajā ceturtdaļfināla spēlē pret RPP, beigās izcīnot pārliecinošu uzvaru un pirmo reizi iekļuva četriniekā.

+ Lapmežciems – regulārā turnīra uzvarētāji turpina ceļu uz finālu. Vēl jāpārvar Stopiņu barjera pusfinālā.

--- LVM – šķiet, izjuta vislielāko sarūgtinājumu no pirmo kārtu nepārvarējušajām komandām. Uzvara palika vienas minūtes attālumā.

--RPP – ar sešu vīru resursiem izrādījās par maz. Otro gadu pēc kārtas ļoti sāpīgs zaudējums pirmajā kārtā.

-Arčers – komandas, kas var labi nospēlēt gandarījuma turnīrā pār 5.-8.vietu.

27. nedēļā:

Startēs pusfinālu sērijas. Abās ir izteikti favorīti, kuriem gan savs statuss ir jāpierāda laukumā.

„Melnais” saraksts

-Normunds Kubarno (Rīgas satiksme/AKC +35) – 2 tehniskās piezīmes

-Renārs Poļipins (Smilšukaste/SK Vētra) – tehniskā piezīme

-Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze) – tehniskā piezīme

-Miks Užulis (Cavendish) – tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2007./08. gada 2.līgas uzvarētājiem kļuva komanda JZ motors.lv, 22 spēlēs viņi izcīnīja 20 uzvaras un piedzīvoja 2 zaudējumus.
krown.lv