dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

DAL sezonas kopsavilkums


Elites grupa

Aizvadītas 110 regulārā turnīra, 24 play-off un 6 pār spēles. Kopā 140 spēles.

Spēlējuši 182 spēlētāji

Oktobra MVP – Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze)

Novembra MVP – Edgars Vecums (CAO.lv)

Decembra MVP – Salvis Mētra (Sport 2000)

Janvāra MVP – Ivo Pūce (Rūja un Dēli)

Februāra MVP – Mārtiņš Vīnbergs (Kursa MRU/Mārupe)

Marta MVP – Ģirts Spēlmanis (Swedbank)

Play-off MVP – Salvis Mētra (Sport 2000)

Labākais punktu guvējs – Oskars Kalniņš (Latvijas Gāze) 425 punkti 22 spēlēs

Rezultatīvākais spēlētājs vidēji spēlē – Edmunds Dukulis (Rumba) 24,3 punkti

Visvairāk realizēto 3 punktnieku – Rolands Gebauers (Cavendish) 78 trāpījumi 18 spēlēs

Labākais soda metienu izpildītājs – Ģirts Spēlmanis (Swedbank)  100 no 115 (87%)

Visvairāk punktu vienā spēlē – Hedijs Šliters (CAO.lv pret Cavendish) 49

Visvairāk realizētu 3p vienā spēlē – Rolands Gebauers (Cavendish pret Kursa MRU/Mārupe) 12

Visvairāk gūto punktu vienā spēlē komandai – CAO.lv pret Cavendish 121

***** Sport2000 (15-1-6, 6-1-0, 1.vieta) – pēc netikšanas pērn play-off šo sezonu komandu pastiprināja Latvijas basketbolā ļoti zināmi spēlētāji. Regulārā turnīra gaitā gāja raibi, bet savu patieso spēku „divtūkstošnieki” nodemonstrēja izslēgšanas cīņās, izcīnot pirmo čempiontitulu!

**** Rumba (18-2-2, 4-2, 2.vieta) – pērnā gada čempioni pēc neizteiksmīga starta krietni pastiprināja sastāvu un pēc gadu mijas izrēķinājās ar vienu pretinieku pēc otra. Izslēgšanas cīņu sākums bija grūtāks, bet finālā sagaidīja pliķis no „Sport 2000”. Šķiet, gados jaunajiem spēlētājiem sezonas izšķirošajiem mačiem pietrūka emociju.

*** Latvijas Gāze (15-1-6, 3-1-2, 3.vieta) – it kā sastāvs uz papīra spēcīgāks kā pirms gada, bet vieta zemāka. Kā caur adatas aci izkļuva cauri pirmajai play-off kārtai. Pusfinālā iegāza pirmā spēle pret „Sport 2000”. Trīs gadu laikā sakrājuši pilnu medaļu komplektu.

*** Swedbank (14-8, 2-4, 4.vieta) – šogad pie medaļām neizdevās tikt. Kā allaž izcēlās ar agresīvu un asu spēli, sagādājot galvassāpes ik vienam. Uz abām bronzas spēlēm neizdevās ierasties labākajā sastāvā un nācās samierināties ar palikšanu ar „koka medaļām”.

*** BA Turība-2 (8-2-12, 5-1, 5.vieta) – diezgan raiba sezona, bet domājams, ka vēl ilgi atmiņā paliks otrā ceturtdaļfināla spēle, kur gandrīz uzvarētā cīņā tika piedzīvots zaudējums pagarinājumā un labāko četrinieks palika neaizsniegts.

*** Kursa MRU/Mārupe (11-1-10, 1-3, 6.vieta) – nekādus brīnumus nesagādāja. Bija neērts pretinieks ik vienam, tomēr izslēgšanas spēlēs sāncenši parādīja, ka vieta regulārajā turnīrā nav bijusi nejauša.

*** CAO.LV (8-14, 2-4, 7.vieta) – ielēca pēdējā play-off vagonā. Var palepoties, ka vienīgie šosezon uzvarējuši BTS. Palikšana 8.pozīcijā nepalika bez sekām ceturtdaļfinālā.

** Cavendish (9-2-11, 0-4, 8.vieta) – gaužām neveiksmīga sezonas otrā puse. Uz spēlēm neizdevās sapulcināt labākos spēkus un zaudējumi kļuva par ikdienu. Šķiet, ka daudzas komandas, kuras palika zemāk, play-off mačos būtu sakūrušas lielāku intrigu.

*** Bottomline (7-2-13, 2-0, 9.vieta) – elitē iesoļoja diezgan bikli, bet pēcāk jau  negrieza ceļu nevienam. Vēlāk izrādījās, ka pirmajā aplī ir izsēts par daudz un vietai play-off pietrūka viena punkta. Vieta elitē gan ir saglabāta.

** Rūja un Dēli (8-14, 2-0, 10.vieta) – pirmo apli pabeidza tikai ar vienu uzvaru. No janvāra sākās jauna ēra. Neilgi pirms finiša izdevās ielauzties play-off pozīcijās, taču tur palikt neizdevās. Vietu elitē gan izdevās apliecināt pārspēlēs.

** Heliotherm/Ķekava (6-1-15, 2-0, 11.vieta) – no pērnās sezonas ceturtās vietas tika gaidīta stabila vieta play-off. Tomēr lielu turnīra daļu atradās pašās tabulas beigās un no izkrišanas paglabās tikai faktiski sakopojot maksimālus spēkus pavasarī.

* Latvijas Universitāte (6-0-16) – atmiņā paliks ar skaistu uzvaru pār čempionu otrajā aplī un lielu spēlētāju mainību. Par nožēlu studentiem šosezon nebija nevienas komandas, kura būtu izteikts autsaiders, līdz ar to nācās izkrist no elites.

1. līga

Aizvadītas 110 regulāra turnīrā un 6 pār spēles. Kopā 116 spēles.

Spēlējuši 182 spēlētāji.

Oktobra MVP – Svens Niedrītis (ex-Nexum)

Novembra MVP – Edgars Kuks (Leifheit)

Decembra MVP – Kristaps Dambinieks (Ūpis)

Janvāra MVP – Artūrs Melnieks (BK Salaspils)

Februāra MVP – Mārtiņš Auns (BTS)

Marta MVP – Aivars Birkovs (BK Jungent/LofbergsLila)

Labākais punktu guvējs – Aivars Birkovs (BK Jungent/LofbergsLila) 423 punkti 20 spēlēs

Rezultatīvākais spēlētājs vidēji spēlē – Matīss Rožlapa (BK Liepāja/TBK) 24,8 punkti

Visvairāk realizēto 3 punktnieku – Mārtiņš Auns (BTS) 83 trāpījumi 17 spēlēs

Labākais soda metienu izpildītājs – Svens Niedrītis (ex-Nexum) 67 no 81 (82,7%)

Visvairāk punktu vienā spēlē – Kristaps Žvīgulis (BK Salaspils pret Emerald/Matthai)  42

Visvairāk realizētu 3p vienā spēlē – Mārtiņš Auns (BTS pret Ūpis) 10

Visvairāk gūto punktu vienā spēlē komandai – BTS pret Ūpis 128

***** BTS (22-0, 1-1, 1.vieta) – ļoti veiksmīgs regulārais turnīrs, kur uzvarēja visas spēles. Cīņas play-off turnīrā gan aprāvās diezgan ātri, piedzīvojot vienīgo zaudējumu kvalifikācijas kārtā.

**** BK Kubs (17-5, 0-2, 2.vieta) – paspēkoties ar BTS sezonas garumā nespēja, taču otro vietu īsti nevienam apdraudēt neizdevās. Nepaveicās ar pārspēļu pretinieku, jo tas regulārā turnīra izskaņā bija uz viļņa.

**** Latvenergo (15-1-6, 0-2, 3.vieta) – ar šiem sastāva resursiem iespējams izpildīja maksimālo programmu. Tikt uz pjedestāla izdevās gandrīz vai fotofinišā. Elites grupa gan izrādījās pārāk augsts plauktiņš.

*** Brikers/Lemisele (15-7, 0-2, 4.vieta)  – Salaspilī piedzīvotais minimālais zaudējums ieveda pārspēlēs, bet nometa no goda pjedestāla. Pārspēlēs dabūja neērto „Bottomline”, kur sīvās cīņās nācās atzīt sakāvi.

** BK Salaspils (15-7, 5.vieta) – pāris neplānotu zaudējumu beigās maksāja vietu pārspēlēs. Cerības tiktu uz eliti jāatliek vēl uz gadu.

*** BK Jungent/LofbergsLila (8-2-12, 6.vieta) – debijas sezona 1.līgā aizvadīta godam. Sākums gan bija diezgan pašvaks, taču beigās izdevās ne tikai aizbēgt no pārspēlēm, bet uzkāpt līdz sestajai vietai.

*** Leifheit (9-13, 7.vieta) – 1.līgas debitantu izglāba izcili veiksmīgais novembris, kad izdevās izcīnīt lielāko daļu no visas sezonas uzvarām. Visnotaļ solīda sezonas debitējot 1.līgā.

*** ex-Nexum (9-13, 8.vieta) – sezonas pirmā puse ar Svenu Niedrīti ierinda bija ļoti veiksmīga, bet, līderim nespēlējot, katra uzvara jau bija notikums. Sīvā finišā izdevās izmukt no pārspēlēm. Vieta 1.līgā ir saglabāta.

** Emerald/Matthai (8-14, 1-1, 9.vieta) – noteikti neizmantoja savu potenciālu, nokļūstot pārspēļu karuselī. Ar maksimālu spēku sabalansēšanu, vieta 1.līgā tika saglabāta.

** BK Liepāja/TBK (5-2-15, 1-1, 10.vieta) – kļuva par diezgan cietu riekstiņu vadošajām komandām, tomēr beigās noturēties 1.līgā nespēja.

* Ūpis (4-1-17, 11.vieta) – nedaudz uzplaiksnīja 1.apļa izskaņā, bet kopumā acīmredzami 1.līgas līmenis šai komandai bija par augstu.

*www.phazelapps.com (2-20, 12.vieta) – par „ALT auto” mantinieci neko pozitīvu šosezon nevar teikt. Stabili pēdējie, turklāt iepriekšējie netikumi palikuši nemainīgi.

2.līga

Aizvadītas 134 regulāra turnīra un 8 pār spēles. Kopā 142 spēles.

Spēlējis 171 spēlētājs.

Oktobra MVP – Armīns Graudiņš (Digital Mind)

Novembra MVP – Lauris Krūmiņš (RCK)

Decembra MVP – Ritvars Aņisimovs (Ultra)

Janvāra MVP – Jānis Jaundālders (RCK)

Februāra MVP – Artūrs Upatnieks (Lapenieki)

Marta MVP – Raivis Bremšmits (Hipotēku banka)

Labākais punktu guvējs – Lauris Krūmiņš (RCK) 520 punkti 23 spēlēs

Rezultatīvākais spēlētājs vidēji spēlē – Ritvars Aņisimovs (Ultra) 23,9 punkti

Visvairāk realizēto 3 punktnieku – Kārlis Ozoliņš (Lapenieki) 82 trāpījumi 23 spēlēs

Labākais soda metienu izpildītājs – Artūrs Upatnieks (Lapenieki) 65 no 77 (84,4 %)

Visvairāk punktu vienā spēlē – Raimonds Feldmanis (pārspēlē VCG pret Polāro Zvaigzni) 48

Visvairāk realizētu 3p vienā spēlē – Agris Kazāks (Karavīs pret C4) 10

Visvairāk gūto punktu vienā spēlē komandai – Hipotēku banka pret Ultra 107

***** Lapenieki (20-1-3, 0-2, 1.vieta) – ļoti veiksmīga sezona. Vēl viena uzvara līgā un arī veiksmīgi pacīnīties visas līgas play-off turnīrā. Pēc gada jau gaida nopietnāks pārbaudījums.

***** RCK (18-1-5, 2-0, 2.vieta) – labākā sezona startējot DAL. Līdz pirmajai vietai gan nebija nemaz tik tālu, tomēr var teikt, ka komanda paveikusi gandrīz maksimumu. Jāpiebilst, ka sastāvs arī šosezon bija spēcīgāks kā iepriekš.

**** Karavīrs (17-7, 1-1, 3.vieta) – regulārajā turnīrā varēja tikt arī augstāk par trešo vietu. Atmiņā nāk zaudējums četratā pret „Ultru”. Pārspēlēs savu uzdevumu paveica godam.

**** Ultra (14-10, 1-1, 4.vieta) – sezonas laikā no autsaidera pulka pacēlās līdz vadošajām pozīcijām. Domājams, ka sezona ir izdevusies, lai gan neizdevās iekļūt 1.līgā, kur sīvi cīnījās ar Ādažu „Emerald”.

** Hipotēku banka (13-11, 5.vieta) – sezona aizritējusi kā pa viļņiem. No gandrīz bezcerīgas pozīcijas aizspēlējās līdz pārspēļu zonai, kuru izlaidu no rokām pēdējā kārtā. Nestabilais sniegums laikam bija pelnīts rezultāts palikšanai ārpus četrinieka.

*** DSV (11-1-12, 6.vieta) – pirmajā turnīra daļā nokļuva atpalicēju pulkā, bet turnīra vidusdaļā veica pamatīgu uzvaru sēriju, straujiem soļiem pietuvojoties pārspēlēm. Beigās tomēr līdz četriniekam pietrūka. Ņemot vērā fiasko pirmajos mēnešos, galarezultāts visnotaļ labs.

*** Zaļā josta (11-1-12, 7.vieta) – labi aizvadīja otro apli, kas arī glāba visu sezonu. Septītā pozīcija kopumā ir atbilstoša vieta šīs sezonas komandas modelim.

** Digital Mind (11-13, 8.vieta) – iesāka turnīru vareni, cīnoties par kopvērtējuma līderpozīcijām. Sākoties ziemai, „digitālo” sniegums krietni panīka un komanda sāka krist lejā pa turnīra tabulas kāpnēm. Ar uzvaru pēdējā kārtā laimīgi izdevās izmukt no pārspēlēm.

*** Sportland (11-13, 1-1-0, 9.vieta) – uzlaboja sniegumu un pozīcijas turnīra gaitā. Beigās tikai nedaudz pietrūka, lai paliktu astotniekā. Pārspēlēs tika galā ar sīksto Ķekavas komandu.

** Polārā Zvaigzne (8-2-14, 0-2 10.vieta) – komanda, no kuras noteikti tika gaidīts daudz vairāk. Palikšana desmitajā vietā „vainagojās” ar spēcīgu pretinieku pārspēlēs un izkrišanu uz 3.līgu.

** Smilšukaste/SK Vētra (7-2-15, 0-2, 11.vieta) – sezonas ievads pagāja sastāva meklējumos un zaudējumu ierakstiem turnīra tabulā. Pāris uzplaiksnījumi deva cerības uz palikšanu 2.līgā, tomēr beigās jāatvadās no šīs līgas.

* C4 (6-1-17, 0-2, 12.vieta) – sapulcējot labākos spēkus, noteiktu būtu tikuši pie pāris uzvarām vairāk. Realitātē uzvaru bija pamaz un gala pozīcija diezgan likumsakarīga.

* Hanzas SK (4-1-19, 13.vieta) – diezgan bezcerīgi palika pēdējā vietā, lai gan vairāku spēļu rezultāti liecina, ka varēja nospēlēt daudz labāk.

3.līga

Aizvadītas 159 regulāra turnīra spēles.

Spēlējuši 206 spēlētāji.

Oktobra MVP – Artis Lunts (Teikas Gaisma)

Novembra MVP – Rolands Brenčs (Rīgas brīvostas pārvalde)

Decembra MVP – Raimonds Feldmanis (VCG ekspertu grupa)

Janvāra MVP – Andris Kalniņš (RXG/Ķekava)

Februāra MVP – Krišs Matisons (BK Ķekari)

Marta MVP – Francis Ķeirāns (Rīgas brīvostas pārvalde)

Labākais punktu guvējs – Rolands Kronītis (E.Daniševska birojs) 599 punkti 26 spēlēs

Rezultatīvākais spēlētājs vidēji spēlē – Raimonds Feldmanis (VCG ekspertu grupa) 48,1 punkti

Visvairāk realizēto 3 punktnieku – Oskars Rusmanis (Rīgas brīvostas pārvalde) 116 trāpījumi 22 spēlēs

Labākais soda metienu izpildītājs – Rolands Brenčs (Rīgas brīvostas pārvalde) 72 no 87 (82,8%)

Visvairāk punktu vienā spēlē – Raimonds Feldmanis (pārspēlē VCG pret Baltezeru) 59

Visvairāk realizētu 3p vienā spēlē – Rolands Brenčs (Brīvosta pret AF1) 13

Visvairāk gūto punktu vienā spēlē komandai – BK Baldone pret NHS 115

***** Rīgas brīvostas pārvalde (22-1-3, 2-0, 1.vieta) – izdevās nokomplektēt Elites grupas cienīgu pamatsastāvu. Visiem esot ierinda, sāncenšiem klājās plāni, īpaši ja tika ļauts izvērsties Brīvostas tālmetienu artilērijai.

***** BK Ķekari (22-4, 2-0, 2.vieta) – lielāko sezonas daļu atradās līderpozīcijās, tomēr finiša sprintā piekāpās „Brīvostai”. Komanda turpina piesaistīt jaunas sejas, kas ir viens no iemesliem, kas ļauj gadu no gada uzlabot sniegumus

***** VCG ekspertu grupa (20-6, 2-0, 3.vieta) – novembra beigās komandai pievienojās pērn „Baronā” spēlējušais Raimonds Feldmanis, izceļoties ar superrezultativitāti. Un arī komandai ar viņu sastāvā sekmes bija pavisam citas. No 12 mačiem, kuros Feldmanis devās laukuma, „eksperti” triumfēja 11. Vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret superprecīzi metošo Brīvostu.

**** RXG/Ķekava (16-1-9, 0-1-1, 4.vieta) – varētu teikt, ka ļoti veiksmīga sezona. No diezgan bezcerīgām pozīcijām izdevās iekļūt pārspēlēs, kur izdevās sīvi paspēkoties ar „Sportland”.

*** Teikas Gaisma (14-2-10, 5.vieta) – ilgi cīnījās par goda pjedestālu, bet beigās palika ārpus četrinieka. Liels zaudējums bija Oskara Rusmaņa pāreja uz Brīvostu. Pēc veiksmīga sezonas starta tika gaidīts veiksmīgāks finišs.

*** BK Grifs AG (12-1-13, 6.vieta) – sezonai aizritēja viļņveidīgi. Augstākas vieta izcīnīšanai pietrūka stabilitātes. Šķiet, ka sasniedza maksimumu, jo atstarpe līdz piektajai vietai bija paliela.

*** AF1 (12-1-13, 7.vieta) – bija gan garāka uzvaru sērija, gan arī pagarāks neveiksmju periods. Veiksmes gadījumā varēja būt arī kādu pozīciju augstāk.

*** Baltezers (12-1-13, 8.vieta) – skaistu zaudējumu čempioni. Beigās neizdevās sasniegt pozitīvu uzvaru bilanci un arī vieta tabulā varēja būt augstāka.

*** E.Daniševska birojs (12-14, 9.vieta) – divas pilnīgi pretējas sezonas daļas. Pirmajā aplī četras uzvaras, bet otrajā uz pusi vairāk. Pārāk bieži līdzīgi sitās ar līderiem, bet tomēr zaudēja. Beigu rezultāts varēja būt arī citāds.

** SC Upesciems (10-16, 10.vieta) – viena no komandām, kura sezonu iesāka veiksmīgi, bet pabeidzot pagalam neveiksmīgi. Ja turnīra pirmajā pusē izskatījās, ka reāli cīnīsies par četrinieku, bet beigu desmito vietu diez vai var nosaukt par veiksmīgu.

* BK Baldone (9-1-16, 11.vieta) – starpsezonā Baldoni pameta vairāki pērnās sezonas līderi un Pretendentu līgas čempioniem 3.līgā klājās plāni. Baldonieši arī regulāri iesaistījās strīdos ar tiesnešiem un kļuva par vienīgo komandu šosezon, kura neieradās uz spēli, nopelnot tehnisko zaudējumu.

** Lidojošais cirks (8-2-16, 12.vieta) – vairākās spēlēs pārsteidza nomināli spēcīgāku pretinieku, bet kopumā ņemot sezonas nobeigumā ierasta pozīcija tabulā.

** Pronets.lv (7-19, 13.vieta) – varēja tik pie kādas uzvaras vairāk. Acīmredzot vieta tabulā ir likumsakarīga.

* North Hub Services (1-25, 14.vieta) – DAL jaunpienācēji diemžēl kļuva par uzvaru donoriem ar diezgan graujošiem rezultātiem. Par laimi tukšā tomēr nenācās palikt.

+35 grupa

Aizvadītas 56 regulārā turnīra un 21 play-off spēles. Kopā 77 spēles.

Spēlējuši 93 spēlētāji.

Oktobra MVP – Atis Niedra (Lapmežciems)

Novembra MVP – Ivo Pūce (Corporate Solutions)

Janvāra MVP – Jānis Biernis (LVM)

Februāra MVP – Normunds Skangalis (Arčers)

Labākais punktu guvējs – Andris Liepiņš (RPP) 323 punkti 14 spēlēs

Rezultatīvākais spēlētājs vidēji spēlē – Andris Liepiņš (RPP) 23,1 punkts

Visvairāk realizēto 3 punktnieku – Aldis Stivriņš (Stopiņi) 38 trāpījumi 13 spēlēs

Labākais soda metienu izpildītājs – Atis Niedra (Lapmežciems) realizēti 59 no 73 (80,8%)

Visvairāk punktu vienā spēlē – Normunds Feierbergs (CS pret Stopiņiem) 45

Visvairāk realizētu 3p vienā spēlē – Normunds Kubarno (RS pret CS) 7

Visvairāk gūto punktu vienā spēlē komandai – Corporate Solutions pret ex-Velvets 115

***** Corporate Solutions (9-1-4, 6-0, 1.vieta) – sapulcējot galvenos spēkus nedeva sāncenšiem nekādas izredzes. Cik pašiem interesantas ir šādas spēles?

**** Stopiņi (7-7, 3-3, 2.vieta) – ne tik veiksmīgo regulāro turnīru kompensēja ar izlīšanu caur adatas aci ceturtdaļfinālā un daudziem pārsteidzošu panākumu pusfinālā. Finālā īsti nespēja konkurēt ar daudz spēcīgāko „Corporate”.

*** Lapmežciems (12-2, 4-3, 3.vieta) – regulārajā turnīrā pārtrumpoja galvenos favorītu. Tomēr apdedzinājās pusfinālā pret Stopiņiem. Arī cīņā par bronzu neklājās tik viegli.

*** Rīgas satiksme/AKC (7-1-6, 3-4, 4.vieta) – ja būtu izcīnījuši medaļas, tad būtu veiksmīgākā sezona DAL turnīros. Tomēr līdz bronzai nedaudz pietrūka. Varbūt nākamgad?

*** Arčers (4-1-9, 2-2, 5.vieta) – pēc tukšā pirmā apļa otrajā nouguņoja, tomēr nespēja izkļūt no pēdējās vietas. Bija visvairāk motivētie gandarījuma turnīrā, pelnīti izcīnot piekto vietu.

** ex-Velvets (5-9, 1-3, 6.vieta) – diezgan neizteiksmīgs regulārais turnīrs vainagojās ar tikšanu play-off cīņās pret „Corporate Solutions”. Solis atpakaļ salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

*** LVM (5-1-8, 2-2, 7.vieta) – bija par mata tiesu no tikšanas četriniekā. Būtu tas izdevies, varētu sezonu nosaukt par ļoti veiksmīgu. Tagad jūtama rūgtuma piegarša.

* RPP (5-9, 0-4, 8.vieta) – visas sezonas garumā komandas pieteikumā bija atrodams vesels lērums spēlētāju, bet praksē uz spēlēm ieradās vidēji seši vīri. Regulāro turnīru noslēdza izdevīgajā sestajā vietā, bet izslēgšanas cīņās tā arī uzvarēt neizdevās.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2012./13. gada SPORT 2000 Elites grupas labāko punktu guvēju kļuva Ģirts Spēlmanis no "Mārupe/Sport 2000". 21 spēlē 457 gūtie punkti.
krown.lv