dubultamatieru līga

Jaunumi

22. spēļu nedēļa


21. spēļu nedēļa

Aizvadītas 20 spēles.

Nedēļas izcilnieki

SPORT 2000 elites grupa: Gints Liepiņš (BK Kubs) - 31

1.līga: Svens Niedrītis (ex Nexum) - 30

2.līga: Raimonds Elbakjans (RBP) - 41

3.līga: Pēteris Kravčuns (BK Grifs AG) – 28

+35: Normunds Feierbergs (CS) - 44

SPORT 2000 elites grupa

+++ BK Kubs – viesos izcīnīja uzvaru pār „Bottomline”, kas nozīmē, ka saglabā reālas izredzes iekļūt play-off turnīrā. Viss izšķirsies pēdējā spēlē ar „Ķekariem”.

++ BK Ķekari – savu darbiņu padarīja, mājās pieveicot uz to brīdi neko vairs nevajagošo „Brikeru”. Izšķirošais mačs par astoto vietu trešdien Pļavniekos.

+ Jugla/Sport 2000 – beidzot tika pie pirmās uzvaras otrajā aplī, pēdējā sekundē izraujot uzvaru pār Ķekavu. Iespējams ar to var pietikt, lai nepaliktu pēdējā vietā.

--- ThermoKid/Ķekava – ļoti sāpīgs zaudējums Juglā. Pēdējā kārtā var nepietikt ar uzvaru pār „Kursu”, lai izmuktu no pēdējās vietas. Jācer, ka „Bottomline” uzvarēs „Latvijas Gāzi”, bet „Brikers” Juglu.

-- Bottomline – zaudējums „Kubam” liktenīgs cīņā par play-off. Jācīnās par augstāku vietu kopvērtējumā un jāgaida pretinieks pārspēlēs no 1.līgas.

-Latvijas Gāze – piekāpās BTS, noslīdot uz trešo vietu. Ceturtdaļfinālā pretinieks otrajai vietai var būt vājāks, kā no trešās pozīcijas startējot.

Noslēdzošajā spēļu kārtā svarīgākā būs spēle trešdien Pļavniekos, kur tiks izspēlēta pēdēja play-off ceļazīme – BK „Kubs” uzņems BK „Ķekari”.

1.līga

+++ Leifheit – pēdējā ceturtdaļā atspēlēja deviņu punktu deficītu un izcīnīja svarīgu uzvaru pār „Scafoteam”. Šis panākums ļāvis pacelties uz trešo pozīciju.

++ BK Salaspils – briest play-off cīņām. Šoreiz parādīja krietni labāku sniegumu kā pirms nedēļas, kad piedzīvoja zaudējumu.

+exNexum – ar trešo piegājienu beidzot izdevās pieveikt karavīrus. Augstāk par septīto vietu šosezon gan neizdosies tikt.

---Scafoteam – sīvā cīņā mājās tomēr piekāpās principiālajam pretiniekam „Leifheit”. Trijnieks faktiski vairs nav aizsniedzams. Varbūt tikai ceturtā vieta.

--Lapenieki – sešu vīru sastāvā tomēr beigās piekāpās Salaspilij. Palaiduši priekšā „Leifheit”.

-Karavīrs – piedzīvoja jau ceturto zaudējumu pēc kārtas. Rudens sesijā iekrātās uzvaras ļauj saglabāt sesto pozīciju.

23.spēļu nedēļā uzmanības centrā būs „Latvenergo” un „Lapenieku” tikšanās ceturtdien.

2.līga

+++ AF1 – turpina veiksmīgi cīnīties otrā posma ietvaros. Viesos tika uzvarēti „C4”. „Upesciema” zaudējums ļāvis uzspīdēt cerību stariņām uz trešo vietu.

++ Sportland – sagādāja nedēļas lielāko pārsteigumu un pieveica trešajā vietā esošo „Upesciemu”. Pakāpušies uz sesto vietu kopvērtējumā.

+Rīgas brīvostas pārvalde – bez problēmām savā laukumā tika galā ar ceturtajā vietā esošo „Lidojošo cirku”.

---BK Upesciems – negaidīti pārtrūka uzvaru sērija, kura bija apstājusies pie divpadsmit panākumiem. Trešo vietu gan joprojām izdodas saglabāt.

--Anzāģe/Baltezers – otrajā posmā demonstrē pavāju sniegumu, piedzīvojot zaudējumus visās spēlēs.

-C4 – piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēc kārtas, atkāpjoties uz septīto vietu kopvērtējumā.

23. spēļu nedēļā uzmanības centrā būs „Zaļās jostas” un „Lidojošā cirka” tikšanās. Abas komandas cīnās par tikšanu labāko trijniekā.

3.līga

+++ BK Grifs AG – viesos pieveica pēdējās spēlēs labi spēlējošo „Pronetu”. Pēc izcīnītajiem punktiem ir otrie, taču RXG aizvadījuši par spēli vairāk.

++ Ūpis – ar piecu punktu pārsvaru pieveica „Swedbank”, paceļoties jau uz trešo pozīciju.

+ RXG/Ķekava – sagrāva „E.Daniševska biroju”, saglabājot līderpozīcijas.

---Pronets – pēc zaudējuma „Grifam” pazaudēja arī vietu trijniekā.

--VCG ekspertu grupa – 3.līgas komanda ar garāko zaudējumu sēriju. Piecas neveiksmes pēc kārtas.

-Swedbank – pagaidām neveiksmīgi cīnās par nepalikšanu pēdējā vietā.

Kopvērtējums: RXG/Ķekava 39 (21), BK Gifs AG 38 (20), Ūpis 36 (21), Pronets 35 (21), BK Ķekari-2 32 (20), E.Daniševska birojs 32 (20), BK Daugava 32 (21), VCG ekspertu grupa 31 (21), Swedbank 29 (20).

+35

+++ Corporate Solutions – kā allaž uz play-off spēlēm sāk demonstrēt savu spēku. Izņēmums nav arī šī sezona. Ja nenotiks pārsteigumi, tad regulārajā turnīrā finišēs otrie.

++ Rīgas satiksme/AKC – viesos izcīnīja svarīgu uzvaru pār „R.A line”, nodrošinot vismaz piekto vietu kopvērtējumā.

+LVM – pārliecinoši pieveica „R.A line”. Ceturtdaļfinālā būs jāspēlē pret daudz spēcīgāku pretinieku.

--R.A line – nedēļas ietvaros piedzīvoja divus zaudējumus tabulā blakus esošajām komandām. Regulārais turnīrs noslēgts, bet pretinieks play-off pirmajā kārtā vēl jāgaida.

-RPP/SC Group – pagalam bezcerīgi izskatījās pret „Corporate Solutions”. Pirmā play-off kārta solās būt nepārvarams šķērslis.

„Melnais” saraksts

-Māris Bērziņš (RPP/SC Group) – tehniskā piezīme

- Edgars Suraks (Rumba) – tehniskā piezīme

-Raivis Upe (BTS) – tehniskā piezīme

-Kaspars Veide (Brikers Latvija) – tehniskā piezīme

-Oskars Rusmanis (RBP) – tehniskā piezīme

-„Bottomline” komandai – divas tehniskās piezīmesAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada Elites ProBasketball līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Vairis Pusaudzis no "Mārupe/ProBasketball". No 61 mēģinājuma viņš realizēja 53 (86,9%).
krown.lv