DAL sezona noslēdzas ar BTS triumfu

Ar „Baltijas Tranzīta Servisa” triumfu un „Kursa MRU/Mārupes” komandas izcīnītajām bronzas medaļām noslēgusies kārtējā Dubultamatierulīgas sezonas.

Otrajā finālcīņa starp BTS un „Latvijas Gāzes” komandām iesākās ar pirmās spēles veiksminieku BTS pārsvaru (10:2). Lai gan pirmās ceturtdaļas izskaņā „gāzeniekiem” izdevās izvirzīties vadībā, tomēr BTS atguva vadību un to vairs neatdeva līdz cīņas beigām. Pēc pirmā puslaika BTS pārsvars gan bija četri punkti (46:42), bet pēc trešās desmitminūtes jau 16 „acis”, bet beigu signālam skanot graujošs 30 punktu pārsvars – 95:65. BTS uzvara sērijā un DAL čempionusaraksts tiek papildināts ar jaunu komandas nosaukumu. Par finālsērijas MVP tika atzīts otrās spēles rezultatīvākais spēlētājs Mārtiņš Auns.

BTS šī bija trešā sezona DAL turnīrā. Pirms diviem gadiem viņi triumfēja 2.līgā, pērn kļuva par 1.līgas čempioniem un šogad tika sperts vislielākais solis un uzvara visā turnīrā. Trīs sezonu laikā BTS komanda 80 aizvadītajās spēlēs ir izcīnījusi 69 uzvaras un reizi cīnījusies neizšķirti, kā arī piedzīvotas 10 neveiksmes.

„Latvijas Gāze” ir kļuvusi par stabilu DAL vērtību, jo ceturto gadu pēc kārtas finišējusi labāko trijniekā.

Tikmēr diezgan negaidīti noslēgusies bronzas sērija, kur „Kursa MRU/Mārupe” divās cīņās pieveikusi pāra favorītus un titulētāko līgas komandu „Rumbu”. „Kursai” pirmajā spēlē pirmdien izdevās lauzt sev ļoti nelabvēlīgo cīņas gaitu un uzvarēt ar 74:68. Atbildes cīņā savā laukumā ceturtajā ceturtdaļa mārupieši nolika uz lāpstiņām sāncenšus, uzvarot maču ar 79:63 un pirmo reizi turnīra vēsturē tiekot pie medaļām. „Rumbas” komandai tikmēr sarūgtinošs finišs ar palikšanu bez medaļām otro reizi pēdējo sešu gadu laikā.

DAL otrās finālspēles. 15.maijs

Par zeltu

Latvijas Gāze – Baltijas Tranzīta Serviss 65:95 (21:27, 21:19, 13:25, 10:24) sērijā 0-2

A.Vētra 14, A.Svirido 14, J.Patmalnieks 13, A.Indrikovs 9, O.Kalniņš 7, A.Patmalnieks 4, A.Veinbergs 2, D.Bērziņš 2; M.Auns 25, J.Zemels 21, R.Upe 15, D.Delveris 8, K.Gubāts 7, A.Otto 7, E.Čoders 6, K.Felšs-Milbergs 5, A.Balsers 1, J.Ozols, Ģ.Sormulis.

Par bronzu

Kursa MRU/Mārupe – Rumba 79:63 (19:27, 21:11, 15:17, 24:8) sērijā 2-0

K.Jurjāns 22, N.Ņedaškovskis 18, R.Plivčs 14, J.Baško 11, M.Vīnbergs 7, U.Rutkovskis 5, J.Eglītis 2, J.Banders, E.Liepiņš; A.Strāķis 16, M.Rozenbergs 16, K.Zālītis 7, A.Piļkevičs 7, R.Vaikulis 5, K.Brehmanis 5, E.Suraks 3, M.Zemturis 2, J.Vaišļa 2, A.Suhanovs.