dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Noskaidroti zelta medaļu pretendenti


Dubultamatierulīgas kārtējā sezona sasniegusi savu kulmināciju. Aprīļa pēdējā un maija pirmajā nedēļā tika aizvadītas pusfināla cīņas SPORT2000 Elites un +35 grupās. Jau jaunnedēļ sāksies medaļu sadale, kur finālā un cīņā par bronzu komandas cīnīsies sērijā līdz divām uzvarām.

SPORT2000 elitē finālā iekļuva komandas, kuras arī regulārajā čempionatā finišēja pirmajās divās vietās. Pārī starp „Rumba/LSPA” un „Latvijas Gāzi” viss izšķīrās pirmās spēles ceturtajā ceturtdaļā, kad studenti veica vērā ņemamu izrāvienu, pēc kura pirmo spēli noslēdza ar komfortablu 23 punktu pārsvaru. Atbildes cīņa pēc divām dienām pārsteigumus neatnesa. „Rumba/LSPA” ir gatava cīnīties par savu astoto čempiontitulu. Savukārt „Latvijas Gāzei” jāturpina tradīcija, kad visās sezonās elitē komanda finišejusi medaļās.

Otrs pusfināla kļuva trillera un amerikāņu kalniņu cienīgs. „Leifheit/LU” pret „Mārupe/SPORT2000” dominēja pirmās spēles otrajā puslaikā, taču mārupieši to paši paveica savā laukumā. Beigās viss izšķīrās otrās spēles pēdējās sekundēs, kur laukuma saimnieki no Mārupes izvilka pilno lozi, iekļūstot turnīra finālā. Komanda ar nosaukumu „SPORT2000” triumfēja 2012. gada DAL sezona, tomēr no tā sastāva ierindā nav palicis neviens spēlētājs.

„Rumba/LSPA” noteikti finālā būs favorītu statusā pret „Mārupe/SPORT2000”, par ko liecina tikai viens piedzīvotais zaudējums visas sezonas garumā. Par sliktu titulētākajai DAL komandai runā pēdējo divu gadu sezonas rezultāti, kad izšķirošajos mačos (pērn pusfinālā un par bronzu, aizpērn finālā) neizdevās izmatot savu potenciālu.Cīņā par bronzu laukuma priekšrocības būs „Leifheit/LU”, taču „Latvijas Gāze” ņēmusi virsroku pret studentiem abos regulārā turnīra mačos.

+35 finālā otro gadu pēc kārtas tiksies „Rūja un Dēli” un „Corporate Solutions”. Pašreizējie čempioni un regulārā turnīra uzvarētāji „Rūja” pusfinālā ieguva diezgan prognozējumu pārsvaru pār LVM. Intriga divu spēļu summā faktiski jau bija izplēnējusi pēc pirmās spēles. Divu spēļu summā „Rūjas” pārākums sasniedza 59 punktus. Daudz lielāka intriga tika gaidīta otrajā pārī, kur regulārā turnīra otrā komanda „Kursa MRU/Mārupe” uzņēma uz play-off krieni spēcīgāku veidolu ieguvušo „Corporate Solutions”. Pirmajā spēlē CS duets O.Kalniņš un N.Feierbergs divatā guva vairāk punktus nekā „Kursas” komanda kopā. Jau pirmā spēle noņēma jautājumus par uzvarētāju divu spēļu summā. Pierīgas komanda otro spēli uzvarēja, bet apdraudēt rezultātu divu cīņu summā nekādi nespēja.

Tādejādi +35 otro gadu pēc kārtas zeltu dalīs „Rūja un Dēli” un „Corporate Solutions”, bet bronzas sērijā tiksies komandas, kuras +35 pie medaļām vēl nekad nav tikušas – „Kursa MRU/Mārupe” un LVM.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonas play-off kvalifikācijas kārtā "Bottomline" abās spēlēs pieveica 1.līgas čempionus "Latvenergo" - 77:61, 74:72.
krown.lv