dubultamatieru līga

Jaunumi

4. spēļu nedēļa


4. spēļu nedēļa

Aizvadītas 16 spēles.

Nedēļas izcilnieki

b.a.L.L. elite: Juris Kalniņš (Turība) – 27

1.līga: Raimonds Elbakjans (RBP) – 38

2.līga, +35: Edgars Krūze (Emerald/Zalaris) – 30

Prognožu spēle: Raivis Trenko (wiseadvice.lv) – 14

b.a.L.L. elite

Galotnes meistari – Salaspils komanda otro reizi šosezon tiek pie uzvaras, gūstot izšķirošo grozu pēdējās sekundēs. Šoreiz Ķekavā pagarinājumā no soda metiena līnijas roka nenodrebēja Raimondam Ozoliņam.

Bez zaudējumiem – Kursa MRU/Mārupe komandai uzvara pār Turību bija ceturtā pēc kārtas. Mārupieši arī palikuši vienīgi elitē, kuri cīnās bez zaudējumiem.

70 metienu – Pļavnieku komanda mājās spēlē pret Bottomline pamanījušies izmest 70 divpunktu metienus. Lai arī lielākā daļa no tiem lidoja grozam secen, uzvarai ar to pietika.

Atkal zirgā – pērnās sezonas finālisti Mārupe/b.a.L.L. pēc neveiksmīgā sezonas (0-3) starta varēja justies pacilāti pēc līderu Latvijas Gāzes uzveikšanas. „Gāzeniekiem” šis bija pirmais klupiens šosezon.

Pasivitāte – Leifheit/LU komanda pret Rumba/LSPA izprovacēja vien 8 piezīmes. Ņemot vēra, ka precizitāte no spēles nebija izcila, Leifheit komandas zaudējums ir visnotaļ likumsakarīgs.

1.līga

Kvantitāte un kvalitāte – Latvenergo cīņai pret Upesciemu ieradās vien seši vīri. Upesciema komanda ieguva pārsvaru un līdz cīņas beigām to palielināja, izcīnot pārliecinošu uzvaru.

57 punktu ceturtdaļa – RBP un wiseadvice.lv pēdējā ceturtdaļā iesākās ar otro nelielu vadību un izvērtās par ļoti rezultatīvu spēles noslēgumu. Lai arī „ostinieki” realizēja septiņus tālmetienus ceturtdaļā, ar to bija par maz uzvarai.

Līderis – mazrezultatīvā spēlē starp Lokomotīvi un exNexums pamanāmākā persona laukumā bija Reinis Fabians. Viņa kontā 28 punkti, kas bija gandrīz puse no komandas iespētā.

Pārsteidzošie līderi – Lidojošā cirka vīri pēc trešās uzvaras pēc kārtas diezgan pārsteidzoši, bet pelnīti, kļuvuši par 1.līgas līderiem. Kā izdosies tikt galā ar līderu nastu?

Laipnie mājnieki – visās piecās 1.līgas nedēļas spēlēs mājnieki bijuši ļoti viesmīlīgi, ļaujot viesiem izcīnīt uzvaras.

2.līga, +35

„Labdarības līnija” – Ultras un RXG/Ķekava komandu mačā uz nebēdu tika mesti garām soda metieni. Ja Ķekavas 10/22 izklausās slikti, kad Ultras 7/24 gaužām bēdīgi.

Bez sodiņiem – spēlē Ulbrokā SK Babīte/Čiekurs komanda tā arī spēles gaitā nerealizēja nevienu soda metienu. Uz soda metiena līnijas gan viņi nestājās sevišķi bieži – vien trīs reizes.

Starta nokdauns – Krown +35 savā laukumā jau pašā sākumā Pronets komandai parādīja, kurš šeit būs saimnieks. Pirmās ceturtdaļas sākums 18:5. Šāds sākums laikam bija likumsakarīgs, jo Krown vīri pārliecinoši uzvarēja katru no ceturtdaļām.

Stabilitāte – par oktobra mēneša 2.līgas labāko spēlētāju atzītais Eduards Grabovskis no C4 komandas nodemonstrējis apskaužamu stabilitāti, visās četrās spēlēs gūstot punktus amplitūdā no 22 līdz 28.

Uzvaras formula – Emerald/Zalaris komandas visās četrās spēlēs punktus virs 70 un zem 80. Pretinieku uzbrukums visās spēlēs pret ādažniekiem bija pieticīgāks.

Pieticīgāk ceturtdaļa - +35 vīri kārtējo reizi parādīja, ka ar pieredzei basketbolā ir ļoti liela nozīme. Līdzīgā cīņā LVM ceturtajā ceturtdaļā noturēja uz 6 punktiem Juglas jauniešus, izcīnot panākumu.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada ProBasketball elites grupas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Māris Jurjāns no "Bottomline". 17 spēlēs viņa konta 291 punkts.
krown.lv