dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

13. spēļu nedēļa


13. spēļu nedēļa

Aizvadītas 15 spēles.

Nedēļas izcilnieki

b.a.L.L. elite: J.Bērziņš (Ķekava), J.Kalniņš (Turība) – 31

1.līga: Jānis Saliņš (Latvenergo) – 27

2.līga, +35: Jānis Pinnis (Stopiņi) – 30

Prognožu spēle: Mārcis Pallo (DzSK Lokomotīve) – 14

b.a.L.L. elite

Kompensē kļūdas. Vienam no turnīra līderiem Latvijas Gāzei neklājās viegli Ķekavā, bet tomēr prognozētā uzvara tika izcīnīta. „Gāzenieki” gan pieļāva 26 kļūdas, kuras kompensēja ar labu precizitāti no soda metiena līnijas 20/18, 50 izcīnītajām atlecošajām bumbām un 20 rezultatīvajām piespēlēm.

Zem 50. Turnīra līderi Rumba/LSPA ceturto reizi šosezon neļāva pretiniekiem gūt vismaz 50 punktus. Šonedēļ Pļavnieki B3 palika pie 49.

Nomētā no tālienes. BA Turība-2 studenti uzstādīja komandas šīs sezonas rekordu precīzajos tālmetienos – 12, kas palīdzēja otro reizi šosezon pieveikt Mārupes b.a.L.L.Turībai ir otrs labākais precizitātes rādītājs līgā no tālās distances.

Līdzīgais sadalījums. Leifheit/Latvijas Universitāte viesos pieveica Bottomline, kuri joprojām atrodas priekšpēdējā pozīcijā. Uzvarētājiem līdzīgi sadalījās starta piecinieka un rezervistu iespētais punktu izpausmē – attiecīgi 42 un 37, turklāt visi 11 laukumā pabijušie spēlētāji guva punktus.

Sarūgtina vicelīderi. Uz play-off sliekšņa stāvošā Salaspils komanda savā laukumā negaidīti uzveica otrajā vietā esošo Kursa MRU/Mārupe. Mazrezultatīvajā spēlē salaspilieši realizēja 12 tālmetienus, kas bija par 5 vairāk nekā precīzie divpunktu metieni. Rets gadījums basketbolā.

1.līga

Labāk kā 1.aplī. Viens no 1.līgas pastarīšiem Manaslēcas.lv demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu pret wiseadvice.lv. Ļoti iespējams, ka šī bija labākā „lēcu” spēle šosezon, vismaz rezultāta izteiksmē noteikti.

Revanšs. BK Upesciems izbraukumā pārliecinoši revanšējas VCG ekspertu grupai par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu. Toreiz Upesciems komanda spēli pabeidza trijatā. Šoreiz seši no septiņiem komandas spēlētajiem gūto punktu ailītē atzīmējās ar divciparu skaitli.

Ķēra, nenoķēra. DzSK Lokomotīve jau spēles sākumā iekrāja pieklājību pārsvaru pār tabulā augstāk stāvošo Latvenergo.Lai arī 2.puslaika sākumā „dzelzceļnieku” pārsvars sasniedza 20 punktus, viss tik mierīgi nebeidzās. Latvenergo galotnē pietuvojās līdz 3 punktu deficītam, tomēr nodzēst to nespēja.

Aptur līderi. Ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnījušie Lapenieki veiksmīgi tika galā ar exNexum komandas līderi Reini Fabianu, kurš guva 10 punktus un pirmo reizi šosezon nerealizēja nevienu tālmetienu.

2.līga, +35

Uzvar mežus. RXG/Ķekava kļuva par vienīgo 2.līgas komanda, kura uzvarēja Latvijas Valsts mežu komandu.Ķekavas vienība arī kļuvusi par 2.līgas līderiem.

Par play-off. Lai arī regulārajā sezonā komandām vēl priekša palikušas pa septiņām spēlēm, jau tagad jāsāk tabulā ielūkoties biežāk. Tā, Pronets mājās, iemetot tikai vienu trejaci, pieveica Juglas komandu, panākot viņus tabulā un pietuvojoties 4.vietai vienas uzvaras attālumā.

Gandrīz bez sodiņiem. C4 izbraukuma spēlē pret Kursa MRU/Mārupe +35, kur piedzīvoja zaudējumu, izpildīja vien 5 soda metienus, no kuriem precīzi bija 3. Sešu vīru sastāvā spēlējošie mārupieši diezgan prasmīgi pārkāpa noteikumus, jo no 12 piezīmēm tikai 3 nosūtīja viesus uz soda metiena līnijas.

Viesos iet plāni. Ultra visas pirmā pusgada spēles aizvadījuši savā laukumā, otro aizvadīs viesos. Un sākums izbraukumiem ir pagalam neveiksmīgs. Sagrāvei pret turnīra līderi Krown, šonedēļ sekoja sakāve pret tabulā līdzās esošajiem Stopiņiem – 57:88.

Viens pret visiem. Krown +35 panākumā pār Ūpi, uzvarētāju sastāvā Normunds Feierbergs viens pats izmeta 16 soda metienus, kas bija vairāk nekā pretinieki izmeta pa visiem kopā. Arī realizēto sodiņu skaits Feierbergam bija lielāks par Ūpi.

Pirmā. Divu pastarīšu savstarpējā tikšanās beidzot vienai no komandām ļāva baudīt uzvaras garšu. 20.gadsimts +35 viesos 4.ceturtdaļā ieguva izšķirošo pārsvaru, izcīnot panākumu pār SK Babīte/Čiekurs.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

BK "Jungent/LofbergsLila" (8-2-12) savā debijas sezonā 201./12. gadā 1.līgā izcīnīja 6.vietu divpadsmit komandu konkurencē.
krown.lv