dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

18. spēļu nedēļa


18. spēļu nedēļa

Aizvadītas 15 spēles.

Nedēļas izcilnieki

ProBasketball elite: J.Eiduks (Leifheit/LU), U.Kasparāns (Salaspils) – 27

1.līga: Jānis Zicāns (Lidojošais cirks) – 35

2.līga: Eduards Grabovskis (C4) – 35

+35: Normunds Feierbergs (Krown) – 35

Prognožu spēle: Arnis Smirnovs (exNexum) – 11

ProBasketball elite

Tukšā. Vairāk kārt Ķekavas ThermoKid otrajā aplī ļoti tuvu bijuši savam pirmajam panākumam, taču allaž tas galotnē izslīdējis no rokām. Izņēmums nebija arī šīs nedēļas mājas spēle ar Bottomline. Ķekavas komandai vēl palikuši trīs mēģinājumi, tiesa, jāsacenšas ar komandām, kuras cīnīsies par medaļām. Bottomline izredzes iekļūt play-off šī uzvara nevairoja, jo nākamajā dienā negaidītu uzvaru izcīnīja Pļavnieki. Iekļūšanai izslēgšanas spēlēs Bottomline pašiem ir jāuzvar visas trīs spēles un jācer uz trim Pļavnieku neveiksmēm.

Uzvaras trejacis. Paula Zukuļa pēdējo sekunžu metiens atnesa Pļavnieku komandai negaidītu viena punkta uzvaru pār Latvijas Gāzi.Pļavniekiem šī bija tikai otrā uzvara pret play-off zonā esošajām komandām šosezon. Šis panākums viņiem ļāvis nostabilizēties astotajā pozīcijā un visticamāk 1/4 finālā sagaidīs tikšanās ar Rumba/LSPA.

Principiāli. Jau otro gadu spēles starp Mārupes un Leifheit/LU komandām izvēršanas par neprognozējamām un emocijām pārbagātām. Izņēmums nebija arī šī tikšanās reize Tīrainē. Lai arī Leifheit/LU izsēja palielu pārsvaru, tomēr galotnē izcīnīja svarīgu uzvaru. Iespējams, ka turnīra tabula šīs abas komandas savedīs kopā jau play-off pirmajā kārtā.

Līderu duelis. Rumba/LSPA savā laukumā arī otro reizi šosezon pieveica tabulā līdzās esošos Kursa MRU/Mārupe. „Studentiem” šis panākums ļāvis spert platu soli pretim uzvarai regulārajā turnīrā. Paskatoties atlikušo spēļu grafiku, maz ticams, ka viņi savas pozīcijas zaudēs. Kursai gan pašreizējās pozīcijas saglabāšanai būs krietni jāpasvīst, jo pretiniekos būs iespējamie pretinieki play-off. Tiesa, visus viņus pirmajā aplī mārupieši jau uzvarēja.

Ar kvantitāti. BA Turība-2 arī otrajā spēlē ļoti pārliecinoši pieveica BK Salaspils, kuri allaž ciets rieksts bijis savā laukumā. Salaspilieši gan bija ieradušies vien sešu vīru sastāvā un līdzīgi spēja noturēties vien līdz otrās ceturtdaļas sākumam.Turība atlikušajās spēlēs mēģinās no pašreizējās ceturtās pozīcijas pacelties līdz pat otrajai, bet Salaspilij ļoti svarīga būs nākamā spēle pret Mārupi, kurā var izšķirties vai komanda saglabās izredzes pacelties kādu pozīciju augstāk.

1.līga

Dubulta likme. Spēlē ar divkāršu cenu wiseadvice.lv ceturtajā ceturtdaļa salauza tikai piecatā uz spēli ieradušos BK Upesciems pretestību. Vēl pirms noslēdzošās spēles desmitminūtes upesciemieši atradās vadībā. Wiseadvice.lv pār piektajā vietā esošo Latvenergo jau iekrājuši divu uzvaru pārsvaru un ar diezgan optimistisku skatu uz atlikušo spēļu kalendāru. Neskatoties uz šo neveiksmi arī Upesciemam ir pietiekoši labas izredzes pacīnīties par četrinieku. Vispirms gan vajadzētu uz spēli sapulcināt lielākus spēlētāju resursus.

Attaisno statusu. Divu līgas rezultatīvāko spēlētāju tikšanās aci pret aci beidzas ar ierastajiem gūtajiem punktiem ceturtajā desmit ā. Ja J.Zicāns sameta vairāk par R.Elbakajanu, tad viņu pārstāvētās komandas bija mainītās lomās. Turnīra līderi RBP ceturtajā ceturtdaļa spēja lauzt sev nelabvēlīgo cīņas gaitu un pieveica Lidojošo cirku. Lai arī „cirks” turnīra tabulā šobrīd ieņem devīto pozīciju, izredzes uz play-off vēl nav zudušas. Lai tur iekļūtu atlikušajās spēlēs ir jāizcīna uzvara pēc uzvaras.

Bez pārsteigumiem. Pirmo pozīciju dalošie Lapenieki izcīnīja astoto uzvaru pēc kārtas mājās pieveicot pastarīti VCG ekspertu grupa. „Eksperti” šobrīd cīnās ar pretējām sekmēm, jo zaudējuši jau deviņus mačus pēc kārtas.

2.līga

Par mājas priekšrocībām. Ļoti iespējams, ka šajā nedēļā ģenerālmēģinājumu pusfinālam aizvadīja RXG/Ķekava un Emerald/Zalaris. Ja pēdējās kārtā nepaklups C4, tad šīs komandas savā starpā tiksies arī pusfinālā. Par mājas spēļu priekšrocībām šinī pārī ir grūti runāt, jo abās savstarpējās spēlēs šosezon uzvarējuši viesi.

Neatstāj cerības. Pronets savā laukumā ļoti pārliecinoši izrēķinājās ar turnīra pastarīti SK Babīte/Čiekurs. Pronets turpina cīnīties par play-off, bet šinī spēlē sasniedza paši savu sezonas rekordu realizēto tālmetienu skaita ziņā – 11.

+35

Labākie. Krown komanda ar pārliecinošu uzvaru pār 20.gadsimtu noslēgusi regulāro turnīru un uzvarot tajā. Tagad jāgaida marts un izslēgšanas spēles.

Otrie. Tikmēr Kursa MRU/Mārupe pārliecinoši nodrošinājuši otro vietu, šajā nedēļa viesos uzvarot ceturtajā vietā esošos Stopiņus.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2013./14. gada sezonā par visvairāk punktus guvušo SPORT2000 Elites grupas spēlētaju kļuva Aivars Svirido (Latvijas Gāze). 20 spēlēs viņa konta 413 punkti.
krown.lv