dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

22. spēļu nedēļa


22. spēļu nedēļa

Aizvadītas desmit spēles.

Nedēļas izcilnieki

ProBasketball elite: P.Zukuls (Pļavnieki), I.Ikstens (Kursa) – 23

1.līga: Jānis Zicāns (Lidojošais cirks) – 36

2.līga: Eduards Grabovskis (C4) – 28

+35: Ivo Pūce (Krown) – 24

Prognožu spēle: Raivis Trenko (wiseadvice.lv) – 9

ProBasketball elite

Lēni, bet pārliecinoši. Regulārā turnīra spēcīgākā komanda Rumba/LSPA pirmajā ceturtdaļfināla spēlē viesos iekrāja komfortablu 17 punktu pārsvaru pār Pļavniekiem. Uzvara gan nenāca tik viegli, jo pēc pirmās ceturtdaļas vadībā bija sāncenši. Jānotiek milzu pārsteigumam, lai pēc nedēļas pašreizējie čempioni neiesoļotu pusfinālā.

Līderis. Citā ceturtdaļfināla pirmajā spēlē BK Salaspils savā laukumā līdz ceturtajai ceturtdaļai labi turējās pret otrajā vietā finišējušo Kursa MRU/Mārupe. Ceturtajā ceturtdaļā viesiem līdera lomu uzņēmās Ivars Ikstens, gūstot 13 no 24 komandas punktiem, ļaujot savai komandai uzvarēt ar tieši 13 punktu pārsvaru.

Gaidot savu kārtu. Tikmēr divos citos ceturtdaļfināla pāros starp Latvijas Gāze – Mārupe/ProBasketball un Leifheit/Latvijas Universitāte – BA Turība-2 pirmās spēles būs tikai jaunnedēļ.

1.līga

Palīdzīgā roka. Domājams, ka atradās vesela virkne komandu, kuraslabprāt paspiestu rokas Manaslēcas.lv komandai par uzvaru pret play-off pretendenti Latvenergo. Pēdējiem uzvara noteikti bija krietni nepieciešamāka, taču pēc šīs neveiksmes izdevīgā situācija tabulā ir izšķērdēta.

Viens nav karotājs. Lai arī Lidojošā cirka līderis Jānis Zicāns turpina būt ļoti rezultatīvs, pārējo komandas biedru pienesums pēdējā laikā neļauj tikt pie uzvarām. Zaudējums exNexum „cirkam” bija jau sestais pēc kārtas. exNexum uzvaras atlikušajās divās spēlēs ļaus iekļūt četriniekā.

Likumsakarīgi. Pirmajā un pēdējā vietā esošo komandu savstarpējā cīņā Rīgas brīvostas pārvalde viesos bez problēmām tika galā ar VCG ekspertu grupa. RBP arī nodrošinājusi uzvaru regulārajā turnīrā.

Neviesmīlīgā kūrortpilsēta. BK Jūrmala otro nedēļu pēc kārtas saspringtā galotnē savā pilsētā tika pie uzvaras. Šajā nedēļā tika pieveiks play-off pretendents wiseadvice.lv, kas tādejādi krietni sarežģīja sev dzīvi cīņā par četrinieku. Pēdējā kārtā obligāti pašiem jāuzvar Lapenieki un jācer uz veiksmīgiem citu spēļu iznākumiem.

Lako grīdu. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā pavasara skolnieku brīvlaika kļuva par īsto brīdi zāles remontdarbiem, kā rezultātā Lapenieki savu mājas spēli pret Upesciemu aizvadīja viesos. Iespējams nodrošinātā otrā vieta Pārdaugavas brigādi nespēja pulcēt sevišķi kuplā skaitā un Upesciems tika pie tik vērtīgās uzvaras. Tiesa, tas viņu cerības iekļūt play-off zonā tikai nedaudz uzlaboja. Pēdējā kārtā jāuzvar turpat Juglā mītošās manaslēcas.lv.

2.līga

Pamats finālam. Ādažu Emerald/Zalaris ielika labu pamatu iekļūšanai finālā pēc uzvaras pirmajā pusfināla spēlē pret RXG/Ķekava. 11 punkti it kā nav liels pārsvars, bet tai pašā laikā pārsvars, ar kuru var justies diezgan komfortabli pirms atbildes cīņas.

3 no 3. C4 arī trešajā šīs sezonas spēlē pieveica Ūpi. Šoreiz gan likme ir krietni augstāka un 10 punktu pārsvars pēc pirmās pusfināla spēles ir pietiekoši solīds, lai atbildes spēlē to nosargātu vai palielinātu.

+35

Pārākums. Krown atbildes pusfināla cīņā, uzvarot visas ceturtdaļas, pārliecinoši atkārtoti pieveica Stopiņus un nākošnedēļ sagaidīs savus pretiniekus finālā.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Limbažu "Brikers/Lemisele" savā debija (15-7) 2011./12. gada sezonā DAL izcīnīja 4.vietu 1.līgas turnīrā.
krown.lv