dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

25. spēļu nedēļa


25. spēļu nedēļa

Aizvadītas 7 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Pro Basketball elite: Jānis Eiduks (Leifheit/Latvijas Universitāte)- 24

1.līga: Edijs Neilands (RBP) – 28

2.līga: Edgars Arnītis (Emerlad/Zalaris) – 26

+35: Raivis Alksnis (Krown) -22

Prognožu spēle: U.Kleinbergs, M.Pallo (DzSK Lokomotīve) -7

Pro Basketball elite

Mājas priekšrocības. Pirmajā pusfināla spēlē Latvijas Gāze izmantoja mājas priekšrocības un ar 7 punktu pārsvaru pieveica Kursa MRU/Mārupe.„Gāzeniekiem” cīņas gaitā gan bija arī uz pusi lielāks pārsvars, kuru viesiem izdevās sadeldēt. Regulārā turnīra mājas spēlē Kursa izcīnīja uzvaru par saviemšī dueļa pretiniekiem ar deviņu punktu pārsvaru.

Čempionu rūdījums. Rumba/LSPA pirmajā pusfināla spēlē viesos pieveica Leifheit/LU ar deviņu punktu pārsvaru. Pirmajā puslaikā gan sāncenši bija iekrājuši 13 punktu pārsvaru, kuru čempioni veiksmīgi likvidēja un spēli noslēdza ar sev labvēlīgu iznākumu. LSPA studenti savā laukumā spēlē izcili, par ko liecina 24 mājās pēc kārtas uzvarēto spēļu sērija un viņu pēdējais zaudējums tur datēts ar 2013.gada 13.maiju.

1.līga

Pabiedē favorītus. Pirmajā pusfināla spēlē exNexum savā laukumā aizvadīja teicamu otro ceturtdaļu pret turnīra galveno favorītu RBP, atrodoties pat 15 punktu vadībā. Kā izrādījās tad Pļavnieku brigāde bija uzvarējusi neīsto puslaiku, jo RBP pēc pārtraukuma spēlēja krietni jaudīgāk, par ko liecina uzvarētais otrais puslaiks 54:26! Pēc pirmās spēles RBP pārsvars +15.

Pakļūstzem vilciena. Pusfināla pāra DzSK Lokomotīve un Lapenieki dalībnieki savā starpā tikās februāra beigās. Toreiz uzvarēja Lapenieki, bet kopš tās spēles abas komandas cīnījās krasi mainīgām sekmēm. Ja „dzelzceļnieki” tika pie vienas uzvaras pēc otras, tad Lapenieku komanda tikpat naski „krāja” zaudējumus. Lai arī tabulā tieši Lapenieki ieņēma augstāku vietu, tomēr pirms play-off abu komandu sekmju nogrieznis parādījās laukumā. Cīņas gaitā Lokomotīves pārsvars sasniedza pat 30 punktus. Atbildes cīņā Lapenieku komandai izredzes uz finālu varētu būt tikai teorētiskas.

2.līga

Joprojām neuzvarami. Pirmajā finālspēlē regulārā turnīra uzvarētāji C4 izmantoja sava laukuma priekšrocības, uzvarot Ādažu Emerald/Zalaris. Spēles sākumā ādažnieki bija iekrājuši pat 12 punktu pārsvaru, bet no otrās ceturtdaļas C4 pārņēma iniciatīvu, jau trešo reizi šosezon pieveicot Emerald/Zalaris vienību. Ja pirmdien Ādažos viesi uzvarēs, tad kļūs par čempioniem un 2.līgas turnīrs ar to finišēs.

Pirmās medaļas. Par pirmo komandu, kura šosezon saņēma medaļas, kļuva RXG/Ķekava. Otrā cīņa par bronzu pret Ūpis aizritēja punkts punktā. RXG pēdējā minūtē atradās vadībā ar triju punktu pārsvaru, bet Ūpis komandas uzbrukums beidzās ar neprecīzu tālmetienu. RXG/Ķekava šī bija otrā trofeja četru sezonu laikā. Pirms diviem gadiem viņi finišēja otrie 3.līgas turnīrā.

+35

Pēc sezonas ranga. Regulārā turnīra labākā komanda Krown ļoti pārliecinoši savā laukumā uzveica Kursa MRU/Mārupe. Jau spēles sākumā pagājušās sezonas vicečempioni ieguva pārsvaru, kuru diezgan pārliecinoši nosargāja līdz pat finālsvilpei. Sērijas otrā spēle notiks trešdien Kursa MRU laukumā.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2016./17. gada sezonas 1.līgas oktobra mēneša spēlētāju tika atzīts Toms Vilks (wiseadvice.lv).
krown.lv