dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

26. spēļu nedēļa


26. spēļu nedēļa

Aizvadītas 7 spēles.

Nedēļas izcilnieki

PRO Basketballelite: Jānis Gailītis (Leifheit/LU) – 24

1.līga: Raimonds Vaikulis (RBP) – 23

2.līga: Eduards Grabovskis (C4) – 40

+35: E.Ezis (Stopiņi), A.Teteris (LVM) – 31

PRO Basketball elite

Gāž čempionus. Regulārā turnīrā ceturto vietu izcīnījušie Leifheit/LU pārvarēja otro play-off kārtu, esot pēc pirmās spēles iedzinējos ar 9 punktu deficītu. Lai arī atbildes spēlē pret pašreizējiem čempioniem Rumba/LSPA otrajā spēlē summā bija iedzinējos ar -15, viņiem izdevās atspēlēties un iegūt nepieciešamo punktu starpību uzvaras izcīnīšanai. Tādejādi Leifheit/LU pārtrauca Rumbas 24 mājas spēļu uzvaru sēriju un pašiem pirmo reizi iekļūt DAL finālā.

Atkal finālā. Pēc gada pārtraukuma lielajā finālā atgriezusies Latvijas Gāze. Otrajā pusfināla spēlē Oskara Kalniņa vadītajai komandai diezgan pārliecinoši izdevās nosargāt pārsvaru pret Kursa MRU/Mārupe divu spēļu summā, un beigās pat uzvarēt otro spēli. Arī pērn Kursai izslēgšanas spēlēs kāju priekšā aizlika Latvijas Gāze, toreiz gan tas bija ceturtdaļfināla stadijā. „Gāzenieki” šajā play-off gadā uzvarējuši visas četras spēles.

Dubultā rokāde. Interesanti, ka regulārā turnīra trešā un ceturtā spēcīgākā komanda aizspēlējās līdz finālam, bet abas pamatturnīra spēcīgākās komandas dalīs bronzu.Jau pērn Latvijas Gāze un Leifheit/LU tikās sērijā par bronzu, kad pirmie izrādījās pārāki sērijā ar 2-0. Rumba/LSPA turpretī cīnījās ar citu Mārupes komandu. Pirms diviem gadiem Rumba un Kursa jau tikās sērijā par trešo vietu, kad Tīrainē spēlējošā Kursas komanda daudziem par pārsteigumu izcīnīja panākumu un medaļas.

1.līga

Nopietni. Atbildes pusfināla spēlei pret exNexum krietni nopietnāk noskaņojušies galvenie turnīra favorīti Rīgas brīvostas pārvalde. Ja pirmajā pusfinālā RBP sakumā iedzīvojās palielos mīnusos, tad šoreiz Pļavnieku brigādei vadībā netika atļauts atrasties ne reizi.

Īsais soliņš. Lapenieku ierašanās uz atbildes pusfinālu pret Lokomotīvi sešu vīru sastāvā, šķiet, neliecināja par lielām cerībām atspēlēt 23 punktu deficītu no pirmās spēles. Taču spēles vidusdaļā tablo rādīja 22 punktu pārsvaru tieši Lapenieku komandai. Iespējams, ka spēku izsīkums vai „dzelzceļnieku” apgriezienu palielināšana noveda pie tā, ka Lokomotīve ne tikai atspēlēja šīs spēles 22 punktu deficītu, bet arī izcīnīja uzvaru.

2.līga

Čempioni. Atspēlējoties sērijā no nelabvēlīgā 0-1 un izcīnot divas uzvaras ar gandrīz identisku rezultātu abās uzvarētajā spēlēs, par 2.līgas čempioniem kļuvusi Ādažu „Emerald/Zalaris”. Visas sezonas 2.līgas līdervienībai C4 jāsamierinās ar sudraba medaļām.

+35

Tuvāk bronzai. Pirmo no vajadzīgajām divām uzvarām cīņā par bronzu izcīnījusi Stopiņi. Izbraukumā Ulbrokas komanda ar 10 punktu pārsvaru pieveica LVM, kuri pērn palika tūliņ ar goda pjedestāla ceturtajā vietā. Atbildes spēle notiks Stopiņu laukumā trešdien.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Limbažu "Brikers/Lemisele" savā debija (15-7) 2011./12. gada sezonā DAL izcīnīja 4.vietu 1.līgas turnīrā.
krown.lv