dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

Kurš kļūs par DAL čempionu? Sākas finālsērija!


Trešdien Latvijas Gāzes zālē (Vagonu iela 20) tika aizvadīta pirmā Dubultamatierulīgas PRO Basketball elites finālspēle, kurā līdz divām uzvarām sacentīsies „Latvijas Gāze” un „Leifheit/Latvijas Universitāte”.

Regulārais turnīrs

Latvijas Gāze: Pirmo apli noslēdza trešajā vietā ar bilanci 7-2, piekāpjoties vienīgi abām Mārupes komandām, toties uzvarot čempionus „Rumba/LSPA”. Otrais aplis izvērtās neveiksmīgāks, jo atkārtoti divi zaudējumi no mārupiešiem, kuriem tika pieplusotas neveiksmes pret „Rumba/LSPA” un Pļavniekiem. Pirms pēdējās regulārā turnīra spēles „gāzenieki” atradās ceturtajā vieta, taču Mārupes zaudējums „Kursai” ļāva pacelties uz trešo pozīciju.

Leifheit/LU: Četri zaudējumi pirmajā aplī uz Ziemassvētku pārtraukuma lika doties dalītā ceturtajā – sestajā pozīcijā. Otrajā aplī mājās izdevās uzvarēt abus līderus „Kursu MRU” un „Rumba/LSPA”, taču nācās piekāpties „Latvijas Gāzei” un Turībai. Jau pieminētajā abu Mārupes komandu spēlē izšķīrās vieta kopvērtējumā. Ar bilanci 12-6 regulārais turnīrs tika pabeigts ceturtajā vietā.

Izslēgšanas spēles

Latvijas Gāze: finālu sasnieguši ar nevainojami bilanci 4-0. 1/4 fināla pirmajā spēlē viesos tika sagrauta līdz tam neuzvarētā „PRO Basketball/Mārupe” ar 38 punktu pārsvaru. Arī atbildes spēlē vaļības netika pieļautas un panākums. Pusfinālā mājās tika iekrāts 7 punktu pārsvars pār „Kursa MRU”, kura arī pirms tam nebija uzvarēta. Atbildes cīņā Tīrainē tika izcīnīta atkārtot uzvara un vieta finālā.

Leifheit/LU: ceļš līdz finālam izvērtās ļoti smags un nervus nesaudzējošs. 1/4 fināla pirmajā spēlē pret principiālo pretinieku Turību, viņu laukumā nācās atrasties pat 23 punktu iedzinējos, tomēr līdz cīņas beigām izdevās pārsvaru sadeldēt līdz 9 punktiem un atbildes spēlē galotnē uzvarēt sēriju jau ar sev vajadzīgo pārsvaru. Pusfinālā līdzīgs scenārijs bija pret tā brīža čempionu „Rumba/LSPA”. Deviņu punktu deficīts no pirmās cīņas un uzvara atbildes spēlē ar lielāku pārsvaru kā zaudēts pirmajā.

Savstarpējās spēles

Abās savstarpējās spēlēs šosezon uzvarējuši „Latvijas Gāze”. Vispirms viesos tika sagādāts lielākais „Leifheit/LU” sezonas zaudējums 86:68, bet otrajā aplī savā laukumā sīvāka cīņā 57:51. Pērn abas šīs komandas savā starpā tikās četras reizes, ieskaitot sēriju par bronzu, un visās spēlēs uzvarēja „Latvijas Gāze”. Tādejādi divu sezonu savstarpējā bilance ir 6-0 viņu labā.

Līderi

Latvijas Gāze: rezultatīvākais spēlētājs ir arī komandas treneris vienā personā – Oskars Kalniņš. Vidēji spēlē viņš gūst 15,8 punktus un tālmetienus realizē ar ļoti augtu procentu 39,8%. Vairāk kā desmit punktus vidēji spēlē gūst pērn BK Saldus spēlējošais Juris Patmalnieks, Guntars Dīķis un Aivars Svirido. Zem groza galveno spēku veido Andris Vētra un nenogurdināmais Normunds Feierbergs.

Leifheit/LU: trešais rezultatīvākais spēlētājs līgā ar 18,4 punktiem ir Jānis Eiduks, kuram arī ir ļoti trāpīga roka no tālās distances 41%. Vairākos statistikas rādītājos starp līgas līderiem ir Jānis Gailītis. Vairāk par desmit punktiem spēlē gūst Roberts Niedra, bet visvairāk bumbas zem groziem vāc Pauls Bergs.

Vēsture

Latvijas Gāze: aizvada 11.sezonu DAL. Sāka no 2.līgas, bet pēdējās sešas sezonas spēlē elites sabiedrība, allaž izcīnot medaļas. Tomēr līdz zeltam izdevies aizsniegties vien debijas sezonā elitē 2009./10.gadā. Vēl divas reizes finālā nācās atzīt pretinieku pārākumu.

Leifheit/LU: komanda ar bagātām tradīcijām, jo spēlēja DAL jau tālajā 2001./02. gada sezonā. Sākumā pazīstama ar „Sārmi 4” nosaukumu, komanda aizcīnījusies no 3.līgas līdz elitei, pēdējos divus gadus apvienojot spēkus ar Latvijas Universitāti. Pa reizei izdevies tikt uz goda pjedestāla 3., 2. un 1.līgā, bet ne reizi tajās uzvarēts. Pērn pirmās medaļas elitē atņēma vispirms „Mārupe/b.a.L.L” pusfinālā, bet tad „Latvijas Gāze” bronzas sērijā.

Spēļu grafiks

Komandas sacentīsies sērijā līdz 2 uzvarām.

1.spēle – 29.aprīlī, 19:00, Latvijas Gāzes zālē

2.spēle – 7.maijā, 19:30, Diagnostikas centrā

DSCF1890.JPG

Uz kādām medaļām "Latvijas Gāze" nomainīs pērnā gada bronzu?

Leifheit.JPG

Cīņā par pirmo zeltu - "Leifheit/Latvijas Universitāte".Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2014./15. gada sezonas oktobra mēneša labāko spēlētāju +35 grupā tika atzīts Oskars Silavs no Stopiņu komandas.
krown.lv