dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

DAL 23.spēļu nedēļa


23. spēļu nedēļa

Aizvadītas 19 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elite: Nauris Miezis (ThermoKid/Ķekava) – 38

1.līga: Raimonds Elbakjans (RBP) – 48

2.līga: Aivars Spila (LVM) – 35

Elites grupa

Pārtrauc sēriju. Triju zaudējumu sēriju pirms play-off izdevies pārtraukt “Latvijas Gāzei”, kuri savā laukumā pārspēja pēdējā laikā ar maziem spēlētāju resursiem spēlējošo “Turību”. Abām komandām pēc Lieldienām jau jādodas laukumā play-off spēlēs. “Latvijas Gāzei” būs mājas spēļu priekšrocības pret Ķekavu.

Punktu rekords. Rezultatīvā spēlē Elites punktu gūšanas rekordu sasniedzis Ķekavas “ThermoKid” spēlētājs Nauris Miezis, pastarīšu Pļavnieku grozā saberot 38 punktus. Miezis arī kļuva par vidēji spēlē visvairāk punktus guvušo spēlētāju. Ķekava pēc četru gadu pārtraukuma play-off atgriezīsiesar cīņām pret “Latvijas Gāzi”.

Briest play-off. Ar piecu uzvaru sēriju izslēgšanas spēlēs iesoļojuši debitanti “Sonora”. Pēdējā regulārā turnīra spēlē bez problēmām tika pieveikta bez izslēgšanas spēlēm palikusī Salaspils komanda.

Neērtais pretinieks. No regulārā turnīra uzvarētāju “Leifheit/LU” četriem zaudējumiem, trīs tika piedzīvoti pret otrajā vietā finišējušo “Kursa MRU/Mārupe”. Arī trešajā abu komandu tikšanās reizē mārupieši sīvā cīņā izrādījās pārāki. Abas komandas izslēgšanas spēlēs iesaistīsies no pusfināla stadijas.

1.līga

Astotie. Jūrmalas komanda pēc uzvaras viesos ar divu punktu pārsvaru pār “Kursa MRU/Mārupe +35” nodrošinājuši sev astoto vietu. Jūrmalniekiem sezona nav galā, jo pēc nedēļas vēl palikusi pēdējā spēle mājās.

50%. Pēc uzvaras pēdējā kārtā viesos pār “VCG ekspertu grupu”septīto vietu un 50 procentu uzvaru bilanci sasniedza “wiseadvice.lv”. Pērn gan “wiseadvice.lv” veicās krietni labāk, jo izdevās izcīnīt divas pozīcijas augstāk un līdz pēdējām brīdim pretendēt uz vietu četriniekā.

Rekords. 1.līgas individuālo punktu gūšanas rekordu cīņā pret “Krown” sasniedza RBP pārstāvis Raimonds Elbakjans. Viņa rēķinā komandas uzvarētā spēlē 48 gūtie punkti, kas bija par vienu punktu vairāk par kā Jāņa Zicāna iespētais sezonas pirmajā pusē arī pret “Krown”. “Brīvosta” play-off turnīru sāks no otrās pozīcijas.

Uz pusfinālu pēdējā brīdī. Ļoti smagi izvērtās “exNexum” uzvara pār “Lapeniekiem”, kas “neksumiešiem” garantēja vietu pusfinālā. Vēl pirms pēdējās ceturtdaļas “Lapenieki” atradās vadībā, taču lielāko ceturtās ceturtdaļas daļu aizvadīja četratā, vienam no pieciem uz spēles atnākušo spēlētāju traumas rezultātā. Pērn izcīnīto bronzu “Lapenieki” šosezon “nomainījuši” uz devīto pozīciju.

Drāma. Izšķirošajā spēlē par iekļūšanu play-off “Latvenergo” dramatiskā galotnē pieveica “Lokomotīvi”. Spēles uzvarētājs tika noteikts pēdējā pusminūtē, kad “Latvenergo” iemeta svarīgos soda metienus, bet pretinieki ne. “Latvenergo” regulāro turnīru noslēdza ar vērienīgu septiņu uzvaru sēriju, no gandrīz bezcerīgām pozīcijām panākot play-off zonu. Turpretī “Lokomotīve” no gandrīz drošām pozīcijām ar trim zaudējumiem pēc kārtas palika ārpus play-off zonas.

Pirmie. BK “Upesciems” ar uzvaru pēdējā spēlē pret “manaslecas.lv”, nodrošināja pirmo vietu regulārajā turnīrā. Pēc nedēļas pauzes komanda jau būs jānotur savas pozīcijas izslēgšanas spēlēs. Savukārt “lēcas” daudziem līderiem pabojāja nervus, tomēr sezonu pabeidza ar diviem zaudējumiem pēdējā nedēļā un desmito vietu kopvērtējumā.

2.līga

Par pirmo vietu. Cīņa par pirmo vietu regulārajā turnīrā vēl nav beigusies. “ThermoKid/Ķekava 2” šajā nedēļā uzvarēja abas mājas spēles, no kurām pirmā pret “Stopiņiem” izrādījās ārkārtīgi sīva. Viņu galvenie konkurenti “C4” mājās apspēlēja “Zaķumuižu” un viņiem vēl palicis viens mačs, kuru uzvarot viņi finišēs pirmie, bet abas Ķekavas komandas savā starpā aizvadīs pusfināla cīņas.

Gaidot pretinieku. “RXG/Ķekava” ar uzvaru pēdējā regulārajā turnīra spēlē pret SK “Babīte/Čiekurs” var jau sākt domāt par izslēgšanas spēlēm. Pretinieki gan oficiāli vēl nav zināmi. Neoficiāli “ThermoKid/Ķekava 2”.

Salūzt turnīra finišā. Vēl tikai nesen cīņu par vietu play-off zaudējušie “Pronets.lv” turpina neveiksmīgi cīnīties. Pieskaitot divus piedzīvotos zaudējumus šonedēļ pret nebūt ne turnīra tabulas grandiem, “Proneta” zaudējuma sērija pavirzījusies līdz trim spēlēm. Palikusi viena spēle un konkurenti no lejas ir pietuvojušies turpat līdzās. Labāka savstarpējo spēļu bilance visticamāk ļaus “Pronetam” saglabāt piekto vietu.

Ceļas spārnos. Uzvara viesos pār “exNexum-20gs” “Ūpis” komandai jau bija trešā pēc kārtas, kas komandai tikai ar kopā izcīnītajām septiņām uzvarām nebūt nav slikti. Uzvara pēdējā spēlē pret “Pārdaugavu” “Ūpi” var pacelt no astotās uz sesto pozīciju sezonas kopvērtējumā.

Uzlabo sniegumu. Vēl viena komanda, kura uz sezonas beigām uzlabojusi savu sniegumu ir “Ultra”. Šajā nedēļā pārliecinoša uzvara pret “Pārdaugavu”, bet pēdējās desmit spēlēs izcīnītas četras uzvaras. Pirms pēdējās spēles “Ultras” spēlētājiem tabulā nav iespējas savu pozīciju vairs mainīt.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2013./14. gada 1.līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Jānis Silarājs (Latvenergo) - 79,4% (68/54).
krown.lv