dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

DAL 16.spēļu nedēļa


16. spēļu nedēļa

Aizvadītas 14 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Punkti: Toms Vilks (wiseadvice.lv) - 37

Efektivitāte: Jānis Blaubergs (BK Ķekava/ThermoKid) - 48

Atlecošās bumbas: Artūrs Papāns (Cosmoss) - 24

Rezultatīvas piespēles: Artūrs Melnieks (BK Salaspils) - 8

Pārtvertas bumbas: Roberts Rozenšteins (Pārdaugava) - 11

Bloķēti metieni: Viesturs Vilkaušs (Elektrum) - 5

3 punktu metieni: T.Vilks (wiseadvice.lv), J.Leja (Emerald/Zalaris) - 4/6

Soda metieni: Kristaps Žvīgulis (BK Salaspils) – 8/8/

TOP 3 notikumi

Ballzy Elites grupa

1. “Kursa MRU/Mārupe” panākums mājās pār turnīra līderi BK “Sonora” un otrajā vietā esošās “Cavendish” neveiksme, ļāva mārupiešiem pietuvoties līdz vienas uzvaras attālumam no līderpozīcijām. “Kursai” pateicīgs spēļu grafiks, lai jau martu sagaidītu kādā no pirmajām divām vietām, kas ļauj izvairīties no ceturtdaļfināla cīņām.

2. BA “Turība”-2 pēc pagājušās nedēļas negaidītās neveiksmes Tirainē, šonedēļ izbraukumā pieveica vienu no līdervienībām “Cavendish”. Studenti labi aizvadīja otro puslaiku, uzvarot to ar 11 punktu pārsvaru. Viņi, kā ierasts, izmeta lielu skaitu trīspunktu metienu – 48, no kuriem precīzi bija 13. Turības panākums attālinājis play-off robežu no tuvākiem sekotājiem.

3. “Leifheit/LU” arī ar trešo piegājienu izdevās pieveikt “Upesciemu”. Pēdējo divu gadu čempioni nostabilizējušies piektajā pozīcijā, taču ar sarežģītu kalendāru nākamajām divām nedēļām. Turpretī “Upesciemam” pēc nākamajām divām nedēļām lielā mērā būs skaidrs vai izdosies pietuvoties play-off sešiniekam.

1.līga

1. BK “Salaspils” kļuvuši par “karstāko” 1.līgas komandu, par ko liecina piecu uzvaru sērija. Šajā nedēļā savā laukumā tika uzveikta līdervienība “Krown/LG”. Salaspilieši šobrīd ir ceturtie, vienas uzvaras attālumā no otrā pozīcijas. Šeit gan kārtējo reizi jāpiesauc blīvā tabula, jo astotās pozīcijas īpašniekus no Salaspils šķir tikai divu uzvaru tiesa. Nākamajā nedēļā viņiem kārtējā cīņa ar tiešajiem konkurentiem - “Kursa MRU/Mārupe”. “Krown/LG” divās nedēļās pazaudējuši pārliecinošās pozīcijas tabulā. Un jau nākošnedēļ viņus gaida šogad labi spēlējošā Jūrmalas komanda.

2. Ar trim uzvarām janvāra četrās spēlēs par sevi pozitīvā nozīmē likuši runāt “VCG ekspertu grupa”, kurai pirmajā aplī izdevās izcīnīt tikai divas uzvaras. “Eksperti” savā laukumā pieveica tā brīža līderi “Karavīru”. Veiksmīgais gada sākums no priekšpēdējās vietas “VCG ekspertu grupu” ir pacēlis par pozīciju uz augšu ar cerībām tikt arī līdz devītajai vietai.

3. Pārliecinoši uzvarētas trīs ceturtdaļas sekmēja “Kursa MRU/Mārupe +35” uzvaru mājās pār “Elektrum”. Pozitīvā bilance janvārī (3-1) mārupiešiem ļauj atrasties uz paša top4 komandu sliekšņa. Nākamās trīs spēles pret tiešajiem konkurentiem “Kursai” būs svarīgas, lai aprīlī varētu piedalīties medaļu sadalē. Savukārt “Elektrum” otrais aplis nav iesācies pārlieku veiksmīgi un devītā vieta kopvērtējumā ir samēr objektīva.

2.līga

1. Neļaujot pretiniekiem ne reizi izvirzīties vadībā, BK “Stopiņi” izbraukumā pārliecinoši kontrolēja notikumus pret tabulā netālu esošo “C4”. Ja Ulbrokas koamndas trešā vieta tabulā ir stabila, tad “C4” februārī divās spēlēs būs jātiekas ar komandām, kas min uz papēžiem tabulā. Nokrītot uz septīto vai astoto pozīciju ceturtdaļfinālā pretiniekos nāktu galvenie favorīti.

2. Par ceturto visas Dubultamatierulīgas un pirmo 2.līgas komandu, kura iespējusi spēlē sasniegt 100 gūto punktu robežu, kļuva “Pārdaugava”. Viņiem spēlē pret “Tehnoland.lv” izdevās sasniegt šīs sezonas rezultativitātes rekordu – 110. Zaudētāji uzbrukumā spēja gūt 82 punktus, ar ko būtu pieticis uzvarai lielākajā daļā 2.līgas spēļu.

3. Sniegumu šogad krietni uzlabojuši pēdējā vietā esošie “Ūpis”. Cerīgi iesākto spēli pret “LVM DOKS”, tikpat veiksmīgi turpināt neizdevās un beigās tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar divu punktu pārsvaru. Abām komandām pilnīgi pretēji svara kategoriju pretinieki nākošnedēļ. Ja LVM centīsies uzlabot bilanci viesos pret SK “Babīte/Čiekurs”, tad “Ūpi” gaida smags izbraukums pret turnīra līderi Ādažos.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri šosezon ir “Ballzy,”LEIFHEIT”, “Krown”, “OlyBet”.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2012./13. gada SPORT2000 Elites grupas labāko 3 punktu metienu izpildītāju kļuva Mārtiņš Auns no BTS, kurš 20 spēlēs realizēja 66 3 punktu metienus.
krown.lv