dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

DAL 19.spēļu nedēļa


19. spēļu nedēļa

Aizvadītas 16 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Punkti: Raitis Freibergs (BK Sonora) - 35

Efektivitāte: Roberts Ruksis-Vilemsons (Lapenieki) – 38

Atlecošās bumbas: Roberts Ruksis-Vilemsons (Lapenieki) - 23

Rezultatīvas piespēles: A.Svirido (Latvijas Gāze), V.Razumovskis (Salaspils), A.Stivriņš (Stopiņi) - 10

Pārtvertas bumbas: K.Zeiberts (wiseadvice.lv) M.Mihelsons (Cosmoss), E.Tambergs (Ūpis) - 6

Bloķēti metieni: Roberts Ruksis-Vilemsons (Lapenieki) – 4

3 punktu metieni: Guntars Dīķis (Latvijas Gāze) – 10/13

Soda metieni: R.Plivčs (Kursa MRU), E.Ponamarenko (Babīte/Čiekurs) – 8/8

TOP 3 notikumi

Ballzy Elites grupa

1. “Cavendish” ar divām uzvarām nedēļas ietvaros, atgriezušies pirmajā turnīra ailītē. Īpaši vērtīga bija uzvara mājās pret tā brīža līderi BK “Sonora”. Lai gan “Cavendish” cīņas gaitā atradās vadībā ar 14 punktu pārsvaru, taču pēdējā minūtē nācās sargāt viena punkta vadību. BK “Sonorai” šī bija smaga nedēļa, jo traumu un slimību novārdzināti divu dienu laikā aizvadīja divas cīņas, izteikot faktiski ar piecu spēlētāju resursiem.

2. Par šīs nedēļas skaļākās uzvaras autoriem kļuva BA “Turība”-2”, kuri pēc svarīga zaudējuma “Leifheit/LU”, līdz pat ceturtajai ceturtdaļai atradās pārliecinošos iedzinējos pret “Kursa MRU/Mārupe”. Ceturtajā ceturtdaļā viss sagriezās kājām gaisā un “turībnieki” atspēlēja 19 punktu deficītu un ar Jāņa Skrodera tālmetienu pēdējās sekundēs izrāva negaidītu uzvaru. “Turība” pēc šīs nedēļas nostabilizējusies sestajā pozcījā, palielinot pārsvaru līdz tuvākajiem sekotājiem līdz četru uzvaru tiesai.

3. “Latvijas Gāzes” spēlētājs Guntars Dīķis izbrukuma spēlē pret BK “Ķekava/ThermoKid” nepilnās 26 laukumā pavadītajās minūtēs realizēja 10 tālmetienus, palīdzot savai komandai izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

1.līga

1. Ar uzvaru viesos pār turnīra pastarīti “exNexum”, turnīra līderi “Krown/LG” četras kārtas pirms regulārā turnīra beigām, teju nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēs. No piektās pozīcijas izdevies attālināties jau par trim uzvarām. Šajā spēlē uzvarētāju rindās Aldim Beitiņam pietrūka tikai vienas rezultatīvas piespēles līdz triple-double. Nākamajā kārtā Bulduros “Krown/LG” savā laukumā uzņems izmisīgu cīņu par play-off turpinošo “wiseadvice.lv”.

2. Labi aizvadīta ceturtā ceturtdaļa ļāva turnīra vicelīderiem “Karavīrs”, atvest uzvaru no Tīraines pret tabulā netālu esošo “Kursa MRU/Mārupe +35”. Uzvarētājiem Matīss Caune guva 34 punktus. Karavīriem atlikušajās piecās spēlēs ir labas izejas pozīcijas, lai kvalificētos play-off cīņām, jo četras spēles ir mājās. Tiesa, četras no piecām nākamajām pretiniecēm joprojām turpina cīņu par top4.

3. Tikai ar 50 nospēlētām spēles minūtēm bija pietiekoši, lai noskaidrotu uzvarētāju BK “Salaspils” un “Lapenieku” cīņā. Laukuma saimnieki salaspilieši otrā pagarinājumā izskaņā izrādījās pārāki, izcīnot ļoti svarīgu uzvaru. Ilgi līksmot gan Salaspils komanda nevar, jo nākamajā kārtā jau būs viesos jāspēlē ar BK “Marels Būve”. Šīs spēles zaudētājiem play-off izredzes krietni saruks.

2.līga

1. Līdervienību savstarpējais duelis noslēdzās ar “Emerald/Zalaris” samērā pārliecinošu uzvaru pār “Pārdaugavu”. Teorētiski jau pēc nākošās nedēļas spēlēm Ādažu komanda var nodrošināt uzvaru regulārajā turnīrā. Savukārt “Pārdaugava” noslīdēja uz trešo pozīciju un uz papēžiem jau min “Cosmoss” komanda, pret kuru pārdaugaviešiem ir negatīva savstarpējo spēļu attiecība.

2. Neskatoties uz minimāliem cilvēku resursiem, ļoti veiksmīgi turpina spēlēt “Cosmoss” vienība. Arī šoreiz bija pietiekami ar piecu vīru sastāvu, uzvaras izcīnīšanai pret tuvāko konkurentu “LVM DOKS”. Abām komadām palikušas vēl trīs regulārā turnīra spēles un ļoti iespējams, ka savā starpā varētu nākties spēlēt ceturtdaļfinālā.

3. Uzvara viesos pret “Tehnoland.lv” ļāvusi sagalbāt play-off cerības “Ūpis” komandai. Lai apstigtu vietu augstā esošo “Optibet Traktors”, “Ūpim” ir jāizcīna vismaz identisks uzvaru skaits kā “Traktoram”. Atlikušajās trijās spēlēs “ūpjiem” ir divu uzvaru deficīts un par vienu aizvadītu spēli vairāk.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri šosezon ir “Ballzy,”LEIFHEIT”, “Krown”, “OlyBet”.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Rumba ir nopelniem bagātākā DAL komanda, jo izcīnījusi 7 čempionu titulus. Pēdējo 2011. gada pavasarī.
krown.lv