Efektivitāte: Uldis Feldmanis (Jūrmala) - 36

Atlecošās bumbas: Jānis Pinnis (BK Stopiņi) - 20

Rezultatīvas piespēles: E.Šlesers (Latvijas Gāze), A.Stivriņš (Stopiņi) - 9

Pārtvertas bumbas: A.Svirido (Latvijas Gāze), K.Jakovļevs (Tahnoland) - 6

Bloķētie metieni: Jānis Pinnis (BK Stopiņi) - 4

Izprovocētās piezīmes: Raivis Kalējs (Kursa MRU/Mārupe) - 11

3 punktu metieni: Mārtiņš Reidzāns (BS Rīga/Pārdaugava) – 8/14

Soda metieni: Reinis Strupovičs (Latvijas Gāze) – 7/7

Ballzy Elites grupa

Atbildes pusfināla spēlēs uzvaras guva mājnieku komandas, kuras pirmajās spēlēs piedzīvoja zaudējumus. Pagājušās sezonas regulārās sezonas uzvarētāji “Latvijas Gāze” bija sev sagādājuši milzīgas problēmas viesos atzīstot “Cavendish” pārākumu ar 25 punktu pārsvaru. Un arī atbildes spēles pirmā ceturtdaļa neliecināja, ka varētu būt cerības aizstāvēt titulu finālā (15:20). Viss kājām apgriezās otrajā ceturtdaļā, kurā “gāzenieki” uzvarēja ar (29:12) un pilnībā pārņēma spēles iniciatīvu. Trešajā ceturtdaļā divu spēļu summā komandas šķīra vairs tikai divi punkti. Lielā pakaļdzīšanās iespējams paņēma pārāk daudz spēkus un “Cavendish” nedaudz samazināja rezultāta starpību, beigās novedot sēriju līdz sev izdevīgam zaudējumam šajā spēlē, bet divu spēļu summā samērā pārliecinošam panākumam. “Latvijas Gāzei” uzvara spēlē ar 84:68, bet “Cavendish” panākums summā ar deviņu punktu pārsvaru un pirmais DAL fināls. Otrajā pusfināla pārī uzvarētājs noskaidrojās pēdējās minūtēs. Arī šeit bija līdzīgs scenārijs kā otrā pārī, jo “Leifheit/LU” zaudējot “Kursa MRU/Mārupe” pirmo spēli ar 12 punktiem, zaudēja arī pirmo spēles ceturtdaļu otrajā spēlē (11:17). Turpinājumā “Leifheit” uzlaboja sniegumu uzbrukumā, lēnām samazinot punktu deficītu, līdz spēles izskaņā, izvirzoties vadībā divu spēļu summā un nosargājot sev vajadzīgo pārsvaru galotnē – spēlē 83:66, bet summā 5 punktu pārsvars. “Leifheit/LU” pēc gada pārtraukuma iekļuva finālā, bet “Kursa” jau ceturto pavasari pēc kārtas nespēj pārvarēt pusfināla barjeru.

1.līga

Pirmajā finālspēle “Jūrmala” savā Taurenīša zālē sarīkoja īstus tālmetienu svētkus pret “Kursa MRU/Mārupe” +35, pretinieku grozā salādējot 18 trejačus no 38 mēģinājumiem. Tikai viens no astoņiem laukumā izgājušajiem jūrmalniekiem neatzīmējās ar precīzu tālmetienu. “Kursai” šoreiz īsti neatradās argumenti, jo jau pēc pirmās ceturtdaļas mājnieki bija ieguvuši 14 punktu pārsvaru, kurš tāds gandrīz noturējās visu spēli. Jūrmalas komandai rezultatīva uzvara pirmajā sērijas spēlē ar 100:83. Uzvarētāju rindās ar 32 punktiem izcēlās Uldis Feldmanis, mājnieku sastāvā 31 punkts Ģirtam Spēlmanim. Sērijas otrā spēle notiks pirmdien Tīrainē. Cīņa par bronzas medaļām startēs otrdien Bulduros, kur “Krown” uzņems “wiseadvice.lv”.

2.līga

Ar ceturto piegājienu šosezon pie pirmās uzvaras pār “Tehnoland.lv” izdevās tikt BK “Stopiņi”, un tas notika sezonas svarīgākajā brīdī – finālā. Savā laukumā Ulbrokas komanda vadības grožus pārņēma jau no pirmajām minūtēm un neatdeva līdz pats spēles izskaņai. Komandas līdera Ata Slišāna rezultatīvais sniegums (34 punkti) sekmēja “Stopiņu” panākumu, neskatoties un komandas lielo pieļauto kļūdu skaitu (26). Jau ierasts, ka “Tehnoland.lv” komanda bieži stājas uz soda metiena līnijas, bet precizitāte ne vienmēr ir izcila. Arī šoreiz “tehnolandieši” 22 reizes biežāk par pretinieku stājās uz soda metiena līnijas, bet trāpīja vien par trim metieniem vairāk. Pārāk liela izšķērdība priekš fināla. Sērijas otrā spēle norisināsies otrdien Lietuviešu vidusskolā.

Ļoti līdzīgi tika aizvadīts pirmais bronzas sērijas mačs. “BS Rīga/Pārdaugava” visu otro puslaiku atradās nelielā pārsvarā pār “Bio ritmi Sports/Jelgava”. Lai arī abas komandas šķīra vien viens vai divi precīzi metieni, jelgavnieki vadībā netika un arī pēdējo sekunžu tālmetiens pie triju punktu deficīta bija neprecīzs. “Pārdaugava” uzvarēja pirmo sērijas spēli ar 84:81. Sērija turpināsies trešdien Vācu ģimnāzijā.

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri šosezon ir “Ballzy”, “Aurora”, ”LEIFHEIT”, “Krown”.

2015./16. gada sezonā Elites grupas regulārajā turnīrā 4.vietu izcīnīja "Latvijas Gāze" (12-9).