dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

1.aplis - Elites grupa


Pirmais aplis - Elites grupa

Favorīti

+ ZRF Rumba. Čempioni ar savu sniegumu parādīja, ka būs starp galvenajiem titula pretendnetiem arī šosezon. Tiesa neizdevās uzvarēt abus no galvenajiem titula pretendentiem.

+ LSAB/Lattelecom. Pagājušajā sezonā "apsvilinājušies" izslēgšnas spēļu ceturtdaļfinālā, šosezon netik lielu uzsvaru liek uz regulārā turnīru - viss izšķirsies "play-off" mačos. Ja nenotiks nekas ārkārtējs otrajā aplī, tad regulāro turnīru vajadzētu pabeigt trijniekā.

+ Rūja un Dēli. Pēc pērn saceltā trokšņa "play-off" mačos, šogad attaisnojuši uz sevi liktās cerības. Tomēr pietrūkst stabilitātes, jo visi trīs zaudējumi piedzīvoti pret tabulas vidusdaļas komandām.

- Rīgas satiksme. Pērn samērā negaidīti aizspēlējās līdz finālam, bet šogad, lai atkārtotu šo sasniegumu būs krietni jāpiepūlās. Atļauties zaudēt abiem turnīra tabulas pastarīšiem tomēr nedrīkst.

Pārsteigums

Stopiņi. Nedaudz negaidītā ielekšana Elites grupā ar bažām lika gaidīt šo sezonu. Tomēr bažas bijušas nepamatotas. Stopiņu komanda cīnās godam, pirmo apli noslēdzot pat augstajā piektajā vietā. Redzēs, vai pietiks jauda arī otrajam aplim.

Vilšanās

Latvenergo. Izskatās, ka atkārtot pērnās sezonas sasniegumu un iekļūt labāko četriniekā būs ļoti sarežģiti. Pirmajā aplī tikai divas uzvaras un dalīta priekšpēdējā - pēdējā vieta. Šķiet, ka maksimums varētu būt izvairīšanās no pārspēlēm par palikšanu elitē.

Tumšais zirdziņš

Eddi. Jāpiešķir neprognozējamās komandas tituls. Uzvarēja "Rūju", nospēlēja neizšķirti ar "Lattelecom", bet tai pašā laikā piedzīvoja daudz zaudējumus saviem tiešajiem konkurentiem tabulā.

Indivuduālie rekordisti (punkti vienā spēlē)

Hedijs Šlīters (Rīgas satiksme) - 36;

Hedijs Šlīters (Rīgas satiksme) - 35;

Armands Upītis (Ansmann) - 34;

Sergejs Kiseļovs (ZRF Rumba) - 32

Otrais aplis (prognoze)

Četrām vietām labāko sešiniekā (garantēta vieta ceturtdaļfinālā) vajadzētu aizņemt "LSAB/Lattelecom", "ZRF Rumba", "Rūja un Dēli" un "BN Kurši". Tāpat šobrīd divas komandas vairāk atpalikušas no pārējiem "Latvenergo" un "Ūpis". Maz ticams, ka izdosies aizsniegties līdz labāko astotniekam un izvairīties no pārspēlēm (svarīgi nepalikt pēdējiem). Ja neizdosies uz spēlēm pulcināt labākos spēkus, tad līdzīgs liktenis varētu piemeklēt arī "Ansmann". Pārējās piecas komandas turnīra tabulā šķir šaurs punktu diapazons, tā kā visticamāk, tad viss izšķirsies pēdējās kārtās.
Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Rolands Kronītis no "E.Daniševska birojs" 2011./12. gada sezonā kļuva par 3.līgas labāko punktu guvēju. 26 spēlēs viņš guva 599 punktus.
krown.lv