dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

1.aplis - 2.līga


Pirmais aplis - 2.līga

Pirmsezonas favorīti

+ Bottomline/INO. Pērn palika viena punkta attālumā no pārspēlēm. Jau kopš sezonas sākuma iekārtojās vadošo komandu grupā un beigās pirmo apli noslēdza pelnītā trešajā vietā. Šogad jau nevajadzētu uzkāpt uz pagājušā gada grābekļa, un nepalikt tūdaļ aiz svītras.

+ Nexum/TM. Viena no aktīvākajām DAL komandām turpina savu ceļu augšup. Klātienes cīņās uzvarēja visus galvenos konkurentus un pelnīta pirmā vieta pēc pussezonas. Šķiet, ka minimālais uzdevus būtu iekļušana 1.līgā, bet maksimālais tikšana uz lielo "play-off".

+/- Ādažu SC. Pagājušajā sezonā un šīs sezonas sākumā pārlieku pieradināja pie uzvarām. Tā kā gada beigās trīs zaudējumi pēdējās četrās spēlēs nāca ļoti negaidīti. Otrā aplī arī ar vienpadsmit uzvarām var nepietikt pirmajai vietai.

- RPP/Varu Lat. Komandai, kas pērn ieņēma vietu labāko četriniekā, atrašanos astotajā vietā nevarētu nosaukt par sevišķi labu rezultātu. Atkārtot pērnās sezonas panākumu būs ļoti sarežģiti.

Pārsteigums

Latvijas Gāze. Pārliecinoši palikušie pēdējie 2.līgā 2007./08. gada sezonā un palikuši šajā līgā pateicoties tam, ka atteicās citas komandas, "gāzinieki" šogad atdzimuši kā Fēnikss no pelniem un pacēlušies sev vēl nebijušos augstumos. Ja turpinās savu lidojumu arī otrajā aplī, tad cīņa par uzvaru turnīrā solās būt ļoti aizraujoša.

Vilšanās

Rīgas Pārdaugavas profesionālā vidusskola un Ciemats "Saliņas". Abām komandām nosaukuma maiņa nav nākusi par labu. Diezgan palieli zaudējumi (pat sagrāves) seko viens otram. Viena uzvara gandrīz neizbēgami nāca savā cīņā un "Saliņas" izcīnīja vēl vienu uzvaru. Pēdējās spēlēs iespēlējās BK "Velvets", līdz ar to izskatās, ka abs šīs komandas sadalīs pēdējo priekšpēdējo vietu.

"Tumšais zirdziņš"

BK Auteko. Var uzvarēt jebkuru un tik pat labi arī zaudēt praktiski jebkuram. Graujošā uzvara pār "Nexum/TM" drīzām ir nejaušība kā likumsakarība. Tikai viena punkta attālumā no labāko četriniekā, bet vai tikpat sīksti būs arī otrajā sezonas pusē?

Individuālie punktu gūšanas rekordi

Edgars Brumermanis (Latvijas Gāze) - 46

Uldis Višņēvics (BK Velvets) - 38

Kristaps Roga (Ciemats "Saliņš") - 37

Edgars Brumermanis (Latvijas Gāze) - 37

Agris Zemītis (Nexum/TM) - 35

Agris Zemītis (Nexum/MT) - 35

Otrais aplis (prognozes)

Otro apli kā favorīti iesāks "Nexum/MT" gan viņu labā snieguma dēļ, gan arī iegūto priekšrocību pret sāncenšiem dēļ. Reālākais šķiet variants, ka vietas uz goda pjedestāla sadalīs komandas, kas šobrīd atrodas četriniekā. Vājāko četriniekā divas komandas nogruntējušās pārlieku "stabili", lai spētu pacelties līdz 8. pozīcijai. Gan jau uzvaru skaitu spēs palielināt BK "Velvets" un sniegumu uzlabos "Policijas akadēmija". Otrā aplī cīņa solās būt ļoti interesantas.Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

3.līgā vienas sezonas realizēto 3 punktu metienu rekords pieder Kārlim Ozoliņam no "Lapeniekiem". 2010./11. gada sezonā viņš 20 spēlēs realizēja 84 trejačus.
krown.lv