dubultamatieru līga

Jaunumi

13.spēļu nedēļa


13.spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Armands Upītis (Ansmann) - 34

1.līga: Jānis Puķītis (LVM) - 40

2.līga: Pēteris Prolis (Kas notiek Latvijā?) - 30

3.līga: Kristaps Odziņš (Carnikava) - 38

Pretendnetu līga: Rainis Medenis (Frank`s Tasmanian tigers) - 31

Elites grupa - Kurši ielaužas trijniekā

Šajā nedēļā viens liels pārsteigums un viens mazāka mēroga. "Latcomfort/Ķekava" pārsteidza "Rūja un Dēli", sakaujot savā laukumā vēl nesenos līderus. Turklāt sakaujot ar vairāk kā 30 punktu pārsvaru - 97:62. "Rūjas" neveiksmi izmantoja BN "Kurši", kuri uzvarēja "Latvenergo" un ielauzās pirmajā trijniekā. Vēl nesenais autsaideris "Ūpis" samērā negaidīti uzveica "Eddi" (66:64), pakāpjoties jau uz desmito pozīciju. 14. nedēļā savā starpā tiksies tikko aprunātie "Rūja un Dēli" pret BN "Kurši". Redzēsim, kurš tad ir cienīgāks ieņemt trešo vietu. Jāatzīmē arī pagājušās sezonas finālistu cīņa Āgenskalnā - "Rīgas satiksme" uzņems "Rumbu".

1.līga - RCNP negaidīti paklūp

Nedēļas lielākais notikums, protams, ka bija RCNP klupiens viesos pret "JZ motors" (67:76). RNCP gan joprojām saglabāja minimālu pārsvaru kopvērtējumā, bet "ALT auto" ir turpt līdzās. Savukārt "JZ motors" piltiesīgi iesaistījušies cīņā par četrinieku. Svarīgu uzvaru pār tabulā tuvumā esošo "LMT" izcīnīja "Latvijas Krājbanka - VR" (65:60). Pārējās spēlēs iztika bez lieliem pārsteigumiem. Tagad pirmo no sestās vietas šķir vairs tikai pieci punkti. 14. nedēļā no līdergrupas komandām savā starpā tiksies "Karavīrs" un "Latvijas Krājbanka - VR".

2.līga - Bottomline/I.N.O. aptur "gāzi"

"Bottimline/I.N.O." turpina savu kāpšanu pa turnīra tabulas kāpnēm. Šajā nedēļā viņi viesos spēja pieveikt sastāva ziņā nedaudz novārdzināto "Latvijas Gāzi" (70:57), tādejādi spējot pakāpties uz otro vietu turnīra tabulā. Un jau nākamajā nedēļā "Bottomline" varēs samērot spēkus ar līderi "Nexum/TM", kuri savu šīs nedēļas spēli izspēlēs nākamnedēļ. "Nexum/TM" uzvaras gadījumā kļūs pārējiem titula kārotājiem ļoti grūti aizsniedzami. Tikmēr vēl viens no favorītiem "Ādažu SC" savā laukumā uzveica "Auteko" (80:64), vēl vairāk iezīmējot pirmā četrinieka robežu no pārējiem. Ievērības cienīgs notikums ir pastarīša "RPPV" otrā uzvara turnīrā (vinnēts "RPP/Varu Lat" 78:68), kas vismaz pagaidām komandu attālina no pēdējās vietas, kurai draud automātiska izkrišana uz 3.līgu. Nākamajā nedēļā bez jau minētās "Bottomline/I.N.O." - "Nexum/TM" spēles jāatzīmē "Auteko" un "Latvijas Gāzes" mačs. "Auteko" tomēr vēl nav atmetuši cerības par iekļūšanu četriniekā.

3.līga - Elsana Pirtnieks neapturami

"Elsana Pirtnieks" uzvara viesos pār "Arheja GS" (83:75) kļuva par galveno notikumu 3.līgā. Pārtrūka "Arheja GS" astoņu uzvaru sērija, bet "Elsanai" šis bija jau divpadsmitais panākums pēc kārtas, kas ļauj droši soļot pretī uzvarai turnīrā. Uz otro vietu piltiesīgi pacēlušies "Carnikava", kura pārliecinoši revanšējās "Jungent" par zaudējumu pirmajā aplī (90:62). Par pārsteigumu jāuzskata arī "C4" zaudējums viesos "Sārmi 4/Rayen" (63:65), kuriem tas bija piektais panākums pēc kārtas. Jāatzīmē, ka mājnieki uzvaru izrāva pēdējā sekundē ar tālmetienu. Pēc šāda notikumu scenārija uz ceturto vietu reāli var pretendēt pat astotajā un devītā vietā šobrīd esošas komandas. Beidzot pārtrūkusi "Check.IT" deviņu zaudējumu sērija. 14.nedēļā cīņa par otro vietu tabulā - "Arheja GS" savā laukumā uzņems Carnikavu.

Pretendentu līga - Bez pārsteigumiem

Pārliecinošas uzvaras izcīnījušas visas trīs pirmajās vietās esošās komandas. Pēc uzvaras pār "Aizkraukles Banka" uz ceturto vietu pakāpušies "Ultra". Līdz ar to "Ultra" spērusi soli pretī pārspēlēm. Beidzot uzvarējuši arī BK "Ķekari", bet tikt vismaz uz piekšpēdējo vietu nav izdevies. Otrā apļa otrajā kārtā ļoti interesants solās būt mačs OSC manēžā, kur "Frank`s Tasmanian tigers" uzņems vēl līdz šim nezaudējušos "Zaļā josta". Vai "tīģeri" spēs sagādāt pārsteigumu?

"Melnais saraksts"

Roberts Malahovskis (Ciemats "Saliņas") - tehniskā piezīme

Jānis Zukuls (RFR-RIOSS) - tehniskā piezīme

Edgars Grieznis (VCG ekspertu grupa) - tehniskā piezīme

Edijs Dzenis (BK Ķekari) - tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Andris Liepiņš no RPP 2011./12. gada sezonā kļuva par +35 grupas labāko punktu guvēju. 14 spēlēs viņš guva 323 punktus.
krown.lv