dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

14. spēļu nedēļa


14. spēļu nedēļa

Aizvadītas 30 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Sergejs Kiseļovs (Rumba) - 33

1.līga: Kaspars Holms (Swedbank) - 31

2.līga: Mārtiņš Līcis-Līcītis (Ādažu SC) - 41

3.līga: Andris Kuksiks (VCG ekspertu grupa) - 33

Pretendnetu līga: Edijs Dzenis (BK Ķekari) - 31

+35 grupa: Uldis Višņēvics (BK Velvets) - 29

Elites grupa - "Ķekava turpina pārsteigt līderus"

Izspēlētas vien četras spēles, bet trīs no tām ļoti interesantas. Atkal nemieru sacēla "Latcomfort/Ķekava", kas otro nedēļu pēc kārtas uzņēma mājās kādu no līderiem, pieveicot to. Šoreiz krita "LSAB/Lattelecom" (88:83). Otro neveiksmi pēc kārtas piedzīvoja "Rūja un Dēli" savā laukumā atzīstot "BN Kurši" pārākumu (77:84). Līdz ar to Ķekava tagad ir ielauzusies labāko četriniekā. Tuvāko sekotāju neveiksmes izmantoja pašreizējie čempioni "Rumba", kas viesos samērā pārliecinoši tika galā ar "Rīgas satiksmi" (99:79). Nākamajā nedēļā savā starpā tiksies otrajā un trešajā vietā esošās komandas - "BN Kurši" uzņems "LSAB/Lattelecom". Ja mājnieki uzvarēs, viņi tabulā pakāpsies jau uz otro vietu.

1.līga - "Uzvar visi līderi"

1.līgā viss salīdzinoši mierīgi. Uzvarēja visi favorīti. Svarīgākā bija spēle starp "Karavīru" un "Latvijas Krājbanka - Varenie runči". Spraigā cīņā "Runči" uzvarēja (73:70), tādejādi nedaudz atraujoties no "karavīriem". Tomēr turpat uz pēdām jau min "JZ motors". Nākamajā nedēļā šīs abas komandas tiksies savā starpā. Tad klātienes cīņā izdosies noskaidrot, kurš šobrīd ir vairāk četrinieka cienīgs. Tomēr īpaši jāizceļ piektdien paredzētā spēle Juglā. "ALT auto" uzņems "Swedbank". Ies karsti!

2.līga - "Uzvar tikai mājnieki"

Septiņas spēles un visās uzvarēja laukuma saimnieki. 2009. gads pagaidām ļoti neveiksmīgi iesācies vēl nesenajiem favorītiem "Latvijas Gāzei". Šajā nedēļā zaudējums "Auteko" (70:76). Līdz ar to "gāzinieki" noslīdējuši uz ceturto vietu. Savukārt "Auteko" pietuvojās pārspēļu zonai. Savukārt uzmanības centrā bija spēle piektdien, kur sacentās divas pēdējā laikā vislabāk spēlējošās komandas - "Bottomline/I.N.O." un "Nexum/TM". Spēle attaisnoja līderu maču. "Bottomline" pēdējās sekundēs izrāva uzvaru (81:78), pārtraucot "Nexum/TM" ieilgušo uzvaru sēriju. Vienādu punktu skaitu gadījumā beigās "Nexum" ir pārsvars divu spēļu summā. Lejasgalā no pēdējā kvarteta mēģina izspraukties ar vien labāk spēlējošais "Velvets". No drošās zonas komandu šķir vairs tikai viens punkts. Redzēs, ko "Velvets" nākamnedēļ spēs likt pretī Ādažiem. Tomēr uzmanības centrā būs spēle starp "Nexum/MT" un "Auteko". Pirmā apļa spēlē "Auteko" savā laukumā izcīnīja negaidīti pārliecinošu uzvaru.

3.līga - "Elsana Pirtnieks paliek pēdējie nezaudējušie

Pēc piektdienas spēlēm DAL ir palikusi tikai viena komanda, kura šosezon vēl nav zaudējusi - "Elsana Pirtnieks". Savu kārtējo uzvaru pārliecinošie 3.līgas līderi izcīnīja cīņā pret autsaideri "E.Danišvska biroju" (98:67). Tikmēr tuvākie sekotāji turpina viens otram atņemt punktus. Cīņā par otro vietu "Arheja GS" savā laukumā uzveica "Carnikavu" (89:74). Divu spēļu summā gan Carnikavai izdevās saglabāt pārsvaru. Kārtējā "Jungent" neveiksme ļāva četriniekā nostabilizēties "C4". Tomēr tabulas vidus un beigu daļā situācija ir tik blīva, ka sitācija krasi mainās pēc katras spēles. Nākamajā nedēļā redzēsim vai Carnikava spēs kaut ko likt pretī "Elsana Pirtnieks". Interesants solās būt mačs starp "VCG ekspertu grupa" un "Arheja GS".

Pretendentu līga - "Tīģeri aptur Zaļo jostu"

"Frank`s Tasmanin Tigers" paveica to, ko līdz šim nevienam nebija izdevies paveikt - pieveica "Zaļo jostu" - 69:62. Pēc šī spēles iznākuma nominālo līderu statusā atgriezušies "Polārā zvaigzne". "Tīģeri" turpretī nostabilizējušies trešajā vietā. Pēc pārliecinošas uzvaras pār "32.galapunktu" ceturtajā pozīcijā nogruntējušies "Ultra". Savukārt uz pārējām divām vietām pārspēlēs šobrīd reāli pretendē uzreiz četras komandas. Pēdējais kvartets turnīra tabulā izskatās pārāk tālu atpalicis, lai gan pāris uzvaru sērija atkal var atgriezt cerības. Otrā apļa trešajā kārtā ar treknākiem burtiem var izcelt "Aizkraukles Bankas" uz ZVĢ maču, kuram būs liela nozīme cīņā par iekļūšanu sešniekā.

"Melnais" saraksts

Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) - tehniskā piezīme

Andrejs Aispurs (RPPV) - tehniskā piezīme

Kaspars Jurēvics (Kas notiek Latvijā?) - tehniskā piezīme

"Latvenergo" komanda - tehniskā piezīme

"Bottomline" komandai - tehniskā piezīme

Rafiks Misirovs (Zaļā josta) - tehniskā piezīmeAtgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada Elites grupas regulārā turnīra uzvarētājiem kļuva "Leifheit/Latvijas Universitāte", kura uzvarēja 17 no 21 spēles.
krown.lv