dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

15. spēļu nedēļa


15. spēļu nedēļa

Aizvadītas 29 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Artūrs Piļkēvičs (Rumba) - 31

1.līga: Ģirts Spēlmanis (RCNP) - 32

2.līga: Kristaps Roga (Ciemats "Saliņas") - 29

3.līga: Toms Zvidriņš (C4), Artūrs Jēkabsons (Arheja GS) - 24

Pretendentu līga: Kalvis Bērzs (ZVĢ), Reinis Tralmaks (Polārā zvaigzne) - 28

+35 grupa: Māris Krastiņš (BK Velvets) - 24

Elites grupa - "Čempioni tiek cauri sveikā"

Elites grupā interesantiem notikumiem bagāta nedēļa. Pašreizējie čempioni un pārliecinošie līderi "Rumba" tikai ar viena punkta pārsvaru pieveica pēdējā vietā esošo "Latvenergo" - 94:93. Tomēr šīs nedēļas uzmanības centrā bija cita "Rumba" tuvāko sekotāju spēle. BN "Kurši" savā laukumā spēja uzveikt pērnā gada regulārā turnīra uzvarētājus "LSAB/Lattelecom" - 70:64. Tādejādi "Kurši" pakāpās jau uz otro vietu, uz trešo nostumjot savus šīs nedēļas pretiniekus. Uzvaras izcīnīja arī trijnieka tuvākie sekotāji - Ķekava, "Rūja un Dēli", "Rīgas satiksme" un Stopiņi. 16. nedēļā uzmanības centrā būs spēle trešdien, kad "Rūja un Dēli" uzņems "Rumbu".

1.līga - "Swedbank izjauc līderu duetu"

"Swedbank" uzvara pār vēl nesenajiem līderiem "ALT auto" (88:74), izjaukusi ierasto līderu duetu. "Baņķieri" kopvērtējumā panākuši "ALT auto" tomēr savstarpējo spēļu bilance labāka ir "eks-ādažniekiem". Tikmēr pirmajā vietā esošā RCNP bez lieka sasprindzinājuma tika galā ar "100% sportu". No pirmā četrinieka izslīdējuši "Latvijas Krājbanka - Varenie runči". Viesos "runči" diezgan bezcerīgi piekāpās "JZ motors", kuri pēdējās spēlēs demonstrē to sniegumu, ar ko pērn iekļuva visas līgas "play-off". Pēc uzvaras viesos pār "TELE 2" nedaudz pozīcijas uzlaboja vājāko kvartetā esošais "Hanzas Sporta klubs". Tomēr, lai izvairītos no pārspēlēm par palikšanu šajā līgā nāksies uzvarēt gandrīz tikpat cik līdzšinējā sezonā kopā. Nākamajā nedēļā lielā intriga solās būt "Swedbank" un "LMT" spēlē. Pēdējie vēl joprojām saglabā izredzes ielauzties labāko četriniekā.

2.līga - "Favorītiem uzvaras"

Līdz pat piektdienas pēdējais spēlei turpinājās mājnieku uzvaru sērija, kas aizsākās jau pagājušajā nedēļā. "Bottomline/INO" viesos spēja pārliecinoši uzvarēt "RPP/Varu Lat" (76:42). Uzvarēja arī pārējās četrinieka komandas. Pēc zaudējuma "Nexum/TM" no četrinieka attālinājušies "Auteko", kurus apsteiguši "Kas notiek Latvijā?". Tomēr ceturto no piektās vietas jau šķir divas uzvaras. No pēdējās vietas attālinājušies "Rīgas Pārdaugavas profesionālā vidusskola". Līdz tuvākajiem sekotājiem gan vēl patālu. Februāra pirmajā nedēļā vairākas interesantas spēles. "Velvets" uzņems pēdējā laikā buksējošo "Latvijas Gāzi", "Ādažu SC" uzņems "Kas notiek Latvijā?". Lejasgalā liela nozīmes būs spēlei starp "Policijas akadēmiju" un RPPV.

3.līga - "Elsanu neaptura arī Carnikava"

Savu uzvaru sēriju turpina vienīgā DAL komanda, kura joprojām nav zaudējusi - "Elsana Pirtnieks". Par viņu kārtējo upuri kļuva Carnikava. Lai gan uzvara nenāca viegli, tomēr turnīra tabulā tika ierakstīti trīs punkti - 65:58. Ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja "Arheja GS", viesos neatstājot nekādu cerību "VCG Ekspertu grupai" - 79:54. "Elsanas" pārsvars pār "Arheja GS" tagad sasniedzis jau četras uzvaras, plus vēl labāka savstarpējo spēļu bilance. Lai "Elsana" nefinišētu pirmajā vietā, viņiem atlikušajās astoņās spēlēs ir jāzaudē piecas reizes un "Arheja GS", jāizcīna visas uzvaras. Turklāt jāņem vērā, ka pārliecinošie līderi ar saviem sīvākajiem konkurentiem otrajā aplī jau ir izspēlējuši. Lielākais šīs nedēļas pārsteigums ir "C4" bezcerīgais zaudējums turnīra pastarītim "E.Daniševska birojs" - 62:87. Tādejādi ceturtā vieta joprojām ir aizsniedzama komandām, kas šobrīd cīnās par neaplikšanu pēdējo sešiniekā. Turnīra lejasgalā ir tāds mudžeklis, kura atrisinājums visticamāk kļūs skaidrs tikai pēc pēdējās kārtas mačiem.

Pretendentu līga - "Līderu trijo tiek pie uzvarām"

Ar krietnu izbīli cauri tikuši "Zaļā josta". Spēlējot bez sava līdera, krietni nācās panervozēt pret "Nordea Banka". Beigās izdevās izcīnīt laimīgu uzvaru (58:52). Pie salīdzinoši vieglām uzvarām tikuši "Polārā zvaigzne" un "Frank`s Tasmanian tigers". Tā kā labāko trijniekā viss pa vecam. Vēl vairāk vietu sešiniekā nostabilizējās "Ultra". Svarīgu uzvaru cīņā par sešnieku izcīnīja "Aizkraukles Banka", pieveicot tabulas kaimiņus ZVĢ - 92:89. Nākamās nedēļas spēle starp "Polāro zvaigzni" un "Ultru" ir pārcelta, tā kā uz laiku vadību pārņems "Zaļā josta".

"Melnais" saraksts

Māris Daniševskis (E.Daniševska birojs) - tehniskā piezīme

Raivis Alksnis (Rūja un Dēli) - tehniskā piezīme

Edgars Freivalds (SEB Banka) - tehniksā piezīme

Didzis Bergs (Carnikava) - tehniskā piezīme

Edijs Eglītis (BN Kurši) - 2 tehniskās piezīmes

Gundars Jermacāns (Latvenergo) - tehniskā piezīme

Ivars Balodis (Latcomfort/Ķekava) - tehniskā piezīme

Didzis Lauskis (Latcomfort/Ķekava) - tehniskā piezīme

Jānis Zeibots (ALT auto) - tehniksā piezīme

Mareks Mercs (Puika laivā) - tehniskā piezīme

Modris Feodorovs (BK Jungent) - tehniskā piezīme

Lauris Potašs (BK Jungent) - tehniskā piezīme

Nedēļas moments

Sārmi 4/Rayen pret VIVA Sport­Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

2006./07. gada sezonā 2.līgas spēlē starp "Fēnikss" un "Domeko/Hot Kebab" komandām tika fiksēts daiļrunīgs rezultāts - 100:100! Lai izdodas kādam to atkārtot :)
krown.lv