dubultamatieru līga

Jaunumi

16. spēļu nedēļa


16. spēļu nedēļa

Aizvadītas 26 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Hedijs Šliters (Rīgas satiksme) - 43

1.līga: Normunds Feierbergs (Latvijas Krājbanka - Varenie runči) - 34

2.līga: Agris Blaubuks (Ciemats "Saliņas") - 52

3.līga: Valters Kronītis (E.Daniševska birojs) - 36

Pretendentu līga: Edijs Dzenis (BK Ķekari) - 35

+35 grupa: Uldis Višņēvics (BK Velvets) - 24

Elites grupa: : "Rumba nostiprina pozīcijas"

"ZRF Rumba" viesos svarīgā spēlē trešdien pieveica "Rūja un Dēli" - 99:91. Tādejādi vēl vairāk nostabilizējoties pirmajā pozīcijā. "Rūja" pēc šīs neveiksmes atkritusi uz nominālo septīto vietu, kas draud ar pārspēlēm par iekļūšanu "play-off". Pārējās spēlēs uzvarējušas komandas, kuras turnīra tabulā atradās augstākā vietā. Kopā trīs atliktās spēles rada jucekli turnīra tabulā. Nākamajā nedēļā vairākas ļoti interesantas spēles. Ceturtdien spēlēs komandas, kas šobrīd ieņem pirmās divas vietas - "LSAB/Lattelecom" uzņems "ZRF Rumba". Otrdien nosacītais Pārdaugavas derbijs - "Rīgas satiksme" uzņems "Rūja un Dēli". Savukārt pirmdien mājās lieliski spēlējošā Ķekava uzņems Stopiņus. Piektdien liela nozīme būs spēlē starp "Ansmann" un "Latvenergo". Vēl nesenie DAL favorīti noslīdējuši līdz Elites pašai apakšai un tieši savā starpā var izšķirties pēdējās vietas liktenis.

1.līga: "Favorītiem uzvaras"

Visas pirmā sešinieka komandas spēlēja ar otrā sešnieka komandām. Interesantākais solījās būt mačs starp "Swedbank" un "LMT", kuriem pirms šīs spēles vēl bija reālas iespējas pacīnīties par vietu četriniekā. Tomēr strauju tempu uzņēmušie "Swedbank" nebija apturami, izcīnot uzvaru ar 80:66. No pārējiem favorītiem vissmagāk klājās "Latvijas Krājbanka-VR", kas savā laukumā dabūja pamocīties ar "TELE 2" - 71:66. Līdz ar to turnīra tabulā nekādas izmaiņas nav notikušas. Vienīgi "LMT" attālinājušies no sešinieka. Nākamajā nedēļā ir atcelta spēle ar līderu "RCNP" piedalīšanos. Savukārt uzmanības centrā būs mačs starp "Karavīrs" un "Swedbank" ceturtdien. Karavīri atļauties zaudēt vairs nedrīkst, bet baņķieriem jau acu priekšā spīd pirmā pozīcija turnīra tabulā. Otrdien "LMT" mēģinās pabojāt nervus "ALT auto".

2.līga: "Nexum zaudē punktu pret pastarīšiem"

Interesanti notikumi risinājās 2.līgā. Nekas neliecināja, ka pirms spēles "Nexum/TM" un pārliecinošo pastarīti "Ciemats "Saliņas"" varētu notikt kaut kas interesants. Tomēr tā notika. "Saliņu" līdera Agra Blaubuka lieliskais sniegums iedzina izmisumā turnīra līderus. Kopumā Blaubuks guva 52 (!) punktus, realizējot 10 tālmetienus. "Nexum" no zaudējuma izglābās tikai pēdējā sekundē, neticamā veidā panākot neizšķirtu - 83:83. "Nexum" zaudēts punkts un, aizvadot atlikto spēli, viņus var panākt "Bottomline/INO", kuri šonedēļ nespēlēja. Joprojām smagi klājas vēl vienai no četrinieka komandai - "Latvijas Gāze". Viesos zaudējums BK "Velvets" ar viena punkta pārsvaru - 84:85. Izmantojot "gāzenieku" neveiksmi, uz trešo vietu pakāpās "Ādažu SC", kuriem mājās nenāca viegli uzvara pār "Kas notiek Latvijā?" - 85:81. Interesanti notikumi arī tabulas lejasgalā. "Saliņām" neizšķirts pret līderiem īpaši neuzlaboja pozīcijas. Tāpat vēl krietna atpalicība no priekšpēdējās vietas. Šobrīd izskatās, ka interesanta varētu būt cīņa par vietām no septītās līdz desmitai. Nākamajā nedēļā daudz interesantu un svarīgu spēļu. Redzēs, vai "Nexum" būs atguvies pēc šoka terapijas un ko spēs parādīt pret neērto BK "Velvets". "Latvijas Gāzei" būs jāpierāda piederība četriniekam cīņā pret "Kas notiek Latvijā"? 

3.līga: "Viss mierīgi"

Pie smagām uzvarām tikušas divas no pirmā četrinieka komandām. "C4" viesos tomēr uzvarēja "Check.IT" - 71:69. Savukārt "Carnikava" dabūja pasvīst pret "E.Daniševska biroju" - 88:83. Pirmajās divās vietās esošās "Elsana Pirtnieks" un "Arheja GS" ar īpašu pretestību nesaskārās. Nespēlējot "BK Jungent", pārspēlēm nelielu solīti pretī spēruši "C4". Līderu grupai šobrīd palēnām turpina tuvoties "VIVA Sport", kas izcīnīja ārkārtīgi svarīgu uzvaru pār RCK - 71:63. Cīņa par izvairīšanos no pārspēlēm ar Pretendentu līgas komandām solās būt ļoti interesanta. Nākamajā nedēļā uz pārējo fona varētu izcelt spēli trešdien, kad "VIVA Sport" savā laukumā spēlēs ar "C4".

Pretendentu līga: "Zaļā josta atkal pārņem vadību"

Nespēlējot "Polārajai zvaigznei", "Zaļā josta" viegli izrēķinājās ar "LNT" (99:53), atkal izvirzījās turnīra tabulas vienvadībā. No pārējām notikušajām spēlēm jāizceļ "BK Ķekari" negaidīti pārliecinošā uzvara pār sešnieka komandu "Nordea Banka" - 84:53. "Ķekarus" tomēr vēl nevar svītrot no pretendentu loka uz pārspēlēm. Pēc uzvaras pār "Lidojošo cirku" sešiniekā vēl vairāk nostabilizējušies "Aizkraukles Banka". Bet "SC Upesciems" spēris soli atpakaļ, viesos atzīstot "Frank`s Tasmanian Tigers" pārākumu. 17. nedēļā vesela virkne interesantu spēļu. "BK Ķekari" metīs izaicinājuma cimdu "Zaļajai jostai", "Aizkraukles Banka" centīsies pārsteigt "tīģerus", "SC Upesciems" pret "Nordea Banku" mēģinās ielēkt ar vien tālāk aizejošajā pārspēļu pēdējā vagonā. Tāpat uz sešnieku tēmējošā ZVĢ viesos mēģinās parādīt zobus ceturtajā vietā esošajai "Ultrai".

"Melnais" saraksts

Kaspars Čaupals (Carnikava) - tehniskā piezīme

Jānis Pētersons (Carnikava) - 2 tehniskās piezīmes

"Nordea Banka" komanda - tehniskā piezīme

Ivars Nudienis (LNT) - tehniskā piezīme

Nedēļas video (no 15. spēļu nedēļas "Swedbank" pret "ALT auto")

­Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2012./13. gada sezonas 1.līgas labāko soda metienu izpildītāju kļuva Lauris Kindzulis no "Hipotēku bankas". No 65 metieniem precīzi bija 53, jeb 81,5%.
krown.lv