dubultamatieru līga

DAL
2. līga
1. līga
Jaunumi

17. spēļu nedēļa


­

17. spēļu nedēļa

Aizvadītas 28 spēles.

Nedēļas izcilnieki

Elites grupa: Roberts Zeile (BN Kurši) – 37

1.līga: Miks Užulis (LNT), Kaspars Ginters (JZ motors), Jānis Zeibots (ALT auto) – 23

2.līga: Kaspars Politers (PA), Raitis Eida (Nexum/TM) – 25

3.līga: Andris Kuksiks (VCG ekspertu grupa), Kristaps Odziņš (Carnikava) – 27

Pretendentu līga: Edijs Dzenis (BK Ķekari) – 30

Elites grupa - „Divi neizšķirti līderu cīņās”

Divas no nedēļas svarīgākajām spēlēm beidzās neizšķirti. Vispirms otrdien „Rīgas satiksme” dalīja punktus uz pusēm ar „Rūja un Dēli” (78:78), bet divas dienas vēlāk nedēļas centrālajā spēlē „LSAB/Lattelecom” savā laukumā nospēlēja neizšķirti ar „ZRF Rumba” – 85:85. Tikmēr cita trijnieka komanda „BN Kurši” bez lielām problēmām tika galā ar pastarīti „Ūpi” – 94:57. Lielāka skaidrība līderu grupā būs pēc šonedēļ atliktās spēles starp Ķekavas un Stopiņu komandām. Šī spēle tiks aizvadīta nākamnedēļ. Tikmēr cīņā par astoto vietu svarīgu uzvaru pār „SEB Banku” izcīnīja „Eddi” – 83:68. „Eddi” gan no astotās vietas atpaliek par trim punktiem, bet aizvadījuši par divām spēlēm mazāk. Par nepalikšanu pēdējā vietā svarīgu uzvaru pār „Latvenergo” izcīnīja „Ansmann” (97:79). Nākamajā nedēļā divas ļoti svarīgas spēles Stopiņu komandai – otrdien Ķekavā, bet dienu vēlāk mājās pret BN „Kurši”. Jāatzīmē arī ceturtdien gaidāmais mačs starp „LSAB/Lattelecom” un „Rīgas satiksmi”.

1.līga – „Seši pretendenti uz četrinieku”

Pēc zaudējuma „ALT auto” (89:93) cerības iekļūt pārspēlēs zaudējuši „LMT”. Pirmajā vietā esošā „RCNP” šonedēļ nespēlēja, tādēļ pēc punktiem „ALT auto” izvirzījušies pirmajā vietā. Bet pēc zaudētajiem punktiem „RCNP” joprojām ir pirmie. Pēc spēles „Karavīrs” – „Swedbank” saasinājusies cīņa par vietu trijniekā. „Karavīri” saspringtā mačā pieveica „baņķierus” (84:70). Uzvarēja arī vēl viena trijnieka pretendente „JZ motors”, līdz ar to cīņa par vietu pārspēlēs saasinājusies līdz baltkvēlei. Pie uzvarām tika pēdējā kvartetā esošās „Hanzas SK” un „LVM”. Tomēr vēl joprojām abām šīm komandām draud pārspēles ar 2.līgas labākajām komandām. Nākamajā nedēļā ceļi krustosies divām pirmā sešinieka komandām. Pirmdien atlikto spēli pret „LK-VR” aizvadīs „RCNP”, bet ceturtdien „Swedbank” uzņems „JZ motors”. Šīs spēles uzvarētājs pakāpsies uz trešo vietu.

2.līga – „Viena vieta četriniekā vēl brīva”

Ar vien bēdīgāk klājas pirmā apļa pārsteigumam „Latvijas gāzei”. Pirmdien savā laukumā tika piedzīvots zaudējums pret „Kas notiek Latvijā?” (77:88). Pēc šīs spēles „Kas notiek Latvijā?” no četrinieka šķir vairs tikai viena uzvara, bet vēl tuvāk ir „Auteko”, kuri šajā nedēļā izrēķinājās ar „Inchcape” (77:61). Dusmas par pagājušās nedēļas nosacīto neveiksmi pret „Velvetu” izgāza „Nexum/TM” – 91:61. Tikmēr lielās sensācijas autori „Ciemats Saliņas” izskatījās gaužām bezcerīgi pret „RPP/Varu Lat” (34:76). Pēdējie gan joprojām atrodas pārspēļu zonā. Februāra trešajā nedēļā uzmanības centrā otrdienas mačs Mežaparkā – „Kas notiek Latvijā?” uzņems līderi „Nexum/TM”. Dienu iepriekš kārtējais smagais pārbaudījums „Latvijas Gāzei”, kurai būs jāsamēro spēki ar neērto „Policijas akadēmiju”, kuri mēģina aizbēgt no vājāko kvarteta.

3.līga – „Uzvarēt var jebkurš jebkuru, protams, izņemot „Elsanu””

3.līgā par intrigas trūkumu sūdzēties nevar. Pārsteigumi seko viens otram. Vienīgais izņēmums, protams, ir līderi „Elsana Pirtnieks”. Kārtējā pārliecinošā uzvara un, ņemot vērā pārējos šīs nedēļas notikumus, „pirtnieki” cepurītes ar uzrakstu „3.līgas čempioni” varēs likt galvā jau pēc nākamās kārtas. Šonedēļ pamanījās zaudēt visas komandas, kas tabulā ieņem vietas no otrās līdz ceturtajai. Otrajā vietā esošā „Arheja GS”, iztiekot bez dažiem svarīgiem spēlētājiem, piedzīvoja bezcerīgu zaudējumi „Sārmi 4/Rayen” priekšā (83:49). Trešā vietā esošā Carnikava viesos kapitulēja „VCG ekspertu grupas” priekšā (74:78), bet „C4” arī viesos piekāpās „VIVA Sport” – 75:79. No pēdējās vietas prom mukt sākt arī „E.Daniševska birojs”. Šobrīd tabulā ir tāds juceklis, ka vēl devītās vietas īpašniece veiksmes gadījumā var aizspēlēties līdz ceturtajai vietai turnīra finišā. Pēdējās trijās vietās esošās komandas gan šobrīd izskatās pārāk tālu atpalikušas. Vismaz izglābties no pārspēlēm tām visticamāk neizdosies. Jāmēģina cīnīties par augstāku vietu, kas dos pretiniekos teorētiski vājāku pretinieku. Nākamajā nedēļā no sešām spēlēm piecās tomēr neliels vai lielāks favorīta statuss jāpiešķir mājnieku komandām. Tikai spēlē „BK Jungent” – „C4” izredzes jāvērtē kā 50:50. Šai spēlei būs arī ārkārtīgi liela nozīme cīņā par četrinieku.

Pretendentu līga – „ZVĢ izmanto Nordea vājuma brīdi”

Izskatās, ka abi galvenie favorīti „Polārā zvaigzne” un „Zaļā josta”, gatavojas izšķirt šīs līgas uzvarētāja nosaukumu savstarpējā spēlē. Lai gan šajā nedēļā uzvaras nenāca viegli. Pret „Aizkraukles Banku” paklupa trešajā vietā esošie „Frank`s Tasmanian tigers” (66:74). Tomēr „tīģeri” no „aizkraukliešiem” joprojām atrodas drošā attālumā, lai saglabātu trešo vietu. Pēc trešā zaudējuma pēc kārtas galīgi pozīcijas sašķobījušās pārspēļu tīkotājiem „Nordea Bankai”. Turklāt dubultsāpīgs šīsnedēļas zaudējums SC „Upesciems” bija tādā ziņā, ka šie pretinieki ir arī līdzās turnīra tabulā. „Nordea” nedienas ar uzviju izmantojuši „ZVĢ”. Viņi pārsteidza tabulā augstāk esošo „Ultru” un nu jau ir sestie. Tomēr atlikušo kalendārā ZVĢ  stāv draudīgi vārdi no tabulas spices. Nākamnedēļ banku derbijs – „Nordea” pret „Aizkraukles”. Bet uz pārspēlēm pretendējošie SC „Upesciems” un „ZVĢ” savā laukumā uzņems abus pirmajās vietās esošos grandus.

„Melnais” saraksts

Edgars Krūze (Ādažu SC) – tehniskā piezīme

Edgars Bārdiņš (Policijas akadēmija) – tehniskā piezīme

Atis Šēfers (32.galapunkts) – tehniskā piezīme

Armands Švītiņš (C4) – tehniskā piezīme

Jānis Silarājs (Latvenergo) – tehniskā piezīme

Video

1.līgas "Karavīrs" - "Swedbank"

3.līgas "Sārmi 4/Rayen" - "Arheja GS"Atgriezties pie sarakstaSlavas zāle - "Visas līgas

Punktu summa
Vidēji punkti
3p. metieni
Soda metieni

Interesanti fakti

Par 2015./16. gada sezonas Elites grupas decembra mēneša labāko spēlētāju tika atzīts Ivars Ikstens no "Leifheit/Latvijas Universitāte".
krown.lv